Denktank voor Hedwige Bemaling stilgelegd Sterke groei kledingbanken 'Polder moet onder water' ONTPOLDERINC Stuurgroep overheden begeleidt kennisinstituut bij onderzoeken alternatief WSSSS^KÊtÊÊKÊÊÊÊÊ na aanvaring bij Antwerpen Ook boswachters voelen zich uitgekleed 33 WALCHEREN Winterse buien Felle strijd om de koffiecups brandt los DONDERDAG 9 december 2010 - PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT - 252e jaargang nr. 289 - los nummer 1,55, zaterdag 2,30 Vandaag bij uw dagblad als bijlage DEN HAAG - Het aantal kledingban- ken, waar arme mensen gratis kle ren kunnen halen, neemt snel toe. In vijf jaar tijd zijn er al ongeveer dertig opgericht. De kledingban- ken moeten alle .zeilen bijzetten om het groeiend aantal mensen te helpen dat een beroep doet op de ze hulporganisaties. De groeiende populariteit is volgens de kleding- banken vooral te danken aan hun grotere bekendheid en het afne mende taboe op armoede. pagina 6: opmars kledingbank Word ook abonnee! Zie bon op pagina 2 of bel 088 -013 9910 711688 555530» ANTWERPEN - Na een aanvaring op de Schelde net over de Belgisch- Nederlandse grens is het werk- schip DN 31 van Jan De Nul gister avond omstreeks tien uur gekap seisd. Op het schip bevonden zich naar verluidt drie opvarenden. Ze werden vermist. Een grote zoekac tie is direct begonnen, onder meer door slepers van Multraship in Ter- neuzen, en het scheepvaartverkeer is stilgelegd. De DN31 is bij de Eu- ropacontainërterminal aangevaren door de tanker Crystal Topaz on der Luxemburgse vlag. door Jeffrey Kutterink DEN HAAG - Kennisinstituut Delta- res gaat nieuw onderzoek doen naar het door de Zeeuwse water schappen aangedragen alternatief voor de ontpoldering van de Hedwigepolder. Dat zegt staatssecretaris Henk Ble ker (Natuur) in een gesprek met de PZC dat zaterdag wordt gepubli ceerd. Deltares kijkt ook naar mo gelijke variaties op het plan van de Zeeuwse waterschappen (aanleg van schorren in de Westerschel- de). Zowel de opdracht en de bege leiding van het onderzoek als de beoordeling van de resultaten ge beurt door een stuurgroep waarin het Rijk, provincie en waterschap pen zitten. „De opdracht van ons drieën is om alles uit de kast te halen om een alternatief zo uit te werken en te onderbouwen dat het een reëel alternatief is", zegt Bleker. „Er is volop de politieke wil om het die kant uit te laten gaan. Het is ook iets wat we gezamenlijk willen doen. Dat is een bestuurlijke situa tie die voor een kanteling kan zor gen." De staatssecretaris zegt dat in de beoordeling van het alterna tief door het vorige kabinet allerlei ecologische aannames zijn gedaan. „Die wil ik tegen het licht houden. Ook wil ik weten wat de aanleg van andere natuurgebieden, zoals Waterdunen in Zeeuws-Vlaande- ren, aan ecologische winst ople vert die we kunnen meetellen bij het alternatief voor ontpoldering." Het gaat erom dat verloren natuur in de Westerschelde voldoende wordt hersteld. Europa ziet daarop toe. Het onderzoek moet medio februa ri klaar zijn. Bleker garandeert niet dat het alternatief er 'zeker zal ko men'. pagina 3: commentaar DEN HAAG - De aanleg van schor ren is geen reëel alternatief voor ontpoldering. Het kabinet wil iets dat niet kan en begeeft zich in een juridisch moeras. „Staatssecretaris Bleker stort zich in een hopeloos avontuur." Dat zegt Ed Nijpels, die eerder voorzitter was van een com missie die heeft gezocht naar alter natieven voor ontpoldering van de Hertogin Hedwigepolder. De con clusie van zijn commissie was: er is geen reëel alternatief Daar blijft Nijpels bij. pagina 4: 'alles is al uitgezocht' DEN HAAG - Een groep boswachters van Natuur monumenten ging gisteren in Den Haag uit de kleren uit onvrede over 'de rigoureuze en eenzij dige bezuinigingsvoorstellen van het kabinet'. „Op natuur en landschap wordt 300 miljoen euro bezuinigd zonder dat er met één enkele natuuror ganisatie overleg is gevoerd", zegt Femke Deelstra (vooraan, rechts van het midden), een van de drie Zeeuwse vertegenwoordigers van Na tuurmonumenten. Deelstra is boswachter in de Zwaakse Weel in Kwadendamme. De Zeeuwse boswachters vinden dat de actie tot direct succes heeft geleid. Enkele Tweede Kamerleden zegden gisteren steun toe. „En Alexander Pechtold van D66 stelt binnenkort vragen aan de staatssecreta ris waarom er geen contact is geweest met na tuurorganisaties over de bezuinigingen", zegt Ted Sluijter, boswachter van Natuurmonumenten district Deltakust (uiterst rechts). Femke Deelstra: „De natuur wordt uitgekleed en wij voe- MIDDELBURG - Rijkswaterstaat is per direct gestopt met de grondwa terbemaling bij de Vlaketunnel. De praktijk laat een andere water druk en peil zien dan volgens de berekening voor mogelijk werd ge houden. Voordat verder wordt ge gaan, moeten die specifieke om standigheden worden onderzocht. De tijdelijke verlaging van het grondwaterpeil is nodig voor een video-inspectie onder het wegdek. Het bedrijfsleven heeft zo'n 15 tot 20 miljoen euro schade geleden door de opstoppingen rond de tun- ndsinds 12 november. pagina 2 en 3: bodem bij Schore blijft verrassen. len mee met de natuur. Vandaar deze actie." De boswachters, onder wie ook Tom Visser (niet zichtbaar op de foto) van district Deltakust voor spellen dat door de bezuinigingsmaatregel de bio diversiteit van de planten- en dierenwereld af neemt. „Het kabinet heeft een streep gezet door de aanleg van verbindingszones tussen natuurge bieden. Daardoor komt de natuur in een negatie ve spiraal terecht." foto Robert Vos Nieuw onderzoek naar Hedwige levert niets op reageer op www.pzc.nl reacties: 389 Laat het onderwijs nu eens met rust eens 'WSSSSÊ, 61% oneens 39% Schilt wil grootste worden in K-1 Glashandei MELIESTE zie: meliesteglas.nl Showroom: ma. i/m vrij. van 8.00 lot 17.30 u

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 1