iDSB-daims slepende zaak 50% economie 113 'Gasrotonde levert economie miljarden op' Bazen tegen verplicht aannemen gehandicapte _i ///A ïïNK Gedupeerden houden Vorderingendag' DSM wil topvrouw als commissaris Led-makers krijgen miljoenenboete Aantal zzp'ers neemt licht toe Herstel Nederlands bedrijfsleven zet door Minder werknemers hebben vast contract Duitse mijnen krijgen tot 2018 subsidie waanden korting donderdag 9 december 2010 den haag - Het geduld van acht duizend schuldeisers met een DSB-claim wordt flink op de proef gesteld. Ook morgen, als ze ver haal kunnen halen op een speciale 'vorderingendag' in Amsterdam. Volgens curator Rutger Schimmel- penninck zullen de onderhandelin gen over de claims 'nog maanden' duren. In Amsterdam gaat het om een bont gezelschap van bedrijven en individuen die direct getroffen werden door het faillissement van. de bank en om die reden nog geld tegoed zeggen te hebben. Er zitten bloemisten bij, restauranthouders, hoteliers, banken, advocatenkanto ren - een kleine greep uit de lange waslijst van schuldeisers van DSB. Samen zeggen ze een slordige 3,8 miljard euro tegoed te hebben. Ze hebben meer dan een jaar op de blaren moeten zitten, maar mor gen zullen hun vorderingen defini tief worden vastgelegd. Schimmel- penninck spreekt van een 'admini stratieve bijeenkomst'. Een van de gedupeerden is bakker Schoutsen uit Wognum, waar de bank zijn hoofdkantoor had staan. Er staat nog een rekening open van vijfduizend euro voor brood jes die vlak voor het faillissement waren bezorgd. Er zijn ook claims met aanzienlijk grotere bedragen. Zo meent zakenbank NIBC nog acht miljoen tegoed te hebben. Een groot deel van de 3,8 miljard staat wat Schimmelpenninck be treft niet ter discussie. Het gaat hierbij onder meer om 3,5 miljard euro van mensen die een rekening hadden lopen bij DSB. De Neder- landsche Bank zorgde er voor dat zij bij hun geld konden en staat daarom nu op de lijst van schuld eisers. Ook wie meer dan 100.000 euro op zijn rekening had staan, kan volgens Schimmelpenninck een 'aanzienlijk percentage' van het res tant terugverwachten. Een groter probleem vormen de zogeheten achtergestelde leningen, die we gens de hoge rente niet onder het depositogarantiestelsel vielen. Tijdens de bijeenkomst in Amster dam kunnen schuldeisers bezwaar aantekenen tegen andêre claims. Het idee daarachter is simpel, zegt Schimmelpenninck: „Schuldeisers zijn eikaars concurrent, dus ieder bezwaar dat gehonoreerd wordt kan in het voordeel van de ander zijn." den haag - Werkgeversorganisatie VNO-NCW ziet niets in een ver plichting voor het bedrijfsleven om meer mensen met een licha melijke of geestelijke beperking in dienst te nemen. Volgens de werk gevers werken quota niet. „Dat was 25 jaar geleden al zo en dat is niet veranderd", aldus een zegs man. PvdA-Kamerlid Mariëtte Hamer pleitte gisteren tijdens de begro tingsbehandeling van Sociale Za ken voor het instellen van quota voor middelgrote en grote bedrij ven. Dat is volgens Hamer nodig als de kabinetsplannen voor de on derkant van de arbeidsmarkt door- Igaan. Het kabinet wil fors bezuini- jgen op de bijstand, de Wajong-re- j geling voor jonggehandicapten en amsterdam - Als Nederland een grotere rol gaat spelen als leveran cier en doorvoerland van gas, kan dat de economie de komende tien jaar 21,4 miljard euro opleveren. Bovendien worden er met de plan nen van de regering om van Ne derland de 'gasrotonde' van het noordwesten van Europa te ma ken tot in 2020 13.600 banen ge creëerd. Dat staat in een rapport waartoe het ministerie van Economische HEERLEN DSM wil Pauline van der Meer Mohr opnemen in de raad van com missarissen. Dat meldde het che mieconcern gisteren. Als de aan deelhouders met haar benoeming instemmen, krijgt DSM weer een vrouwelijke commissaris na het vertrek van Louise Gunning-Sche pers. Van der Meer Mohr (50) is voorzitter van het bestuur van de Erasmus Universiteit Rotterdam. BRUSSEL De Europese Commissie heeft zes Aziatische producenten van lcd- schermen boetes opgelegd van in totaal 649 miljoen euro voor het maken van illegale prijsafspraken. Dat maakte de kartelwaakhond gis teren bekendgemaakt. Vorig jaar juli kondigde Brussel een onder zoek aan naar de producenten van schermen die onder meer worden gebruikt in televisies, computermo nitoren en mobiele telefoons. op de sociale werkplaatsen. In de sociale werkvoorziening, waar nu nog zo'n 100.000 mensen met een beperking werken, gaan als het aan het kabinet ligt de komende ja ren 30.000 tot 60.000 arbeidsplaat sen verloren. De PvdA wil dat bedrijven een boete van 5000 euro moeten beta len voor elke gehandicapte die men te weinig in dienst heeft. Wat het minimumaantal moet zijn, kon de partij niet aangeven. Groen- Links en ook vakbond AbvaKabo FNV zitten op dezelfde lijn. Voor zitter Edith Snoeij van de vakbond zei eerder deze week dat werkge vers zonder dit soort dwangmidde len te weinig arbeidsplaatsep vrij blijven maken voor arbeidsgehan dicapten. Zaken opdracht heeft gegeven. Het Britse onderzoeksbureau Brattle Group voerde het onderzoek uit. Een woordvoerder van minister Maxime Verhagen bevestigde giste ren een artikel daarover in Het Fi- nancieele Dagblad. De positie van gasrotonde kan al leen bereikt worden, als daaraan grote investeringen voorafgaan. De Brattle Group berekende dat die het bedrijfsleven de komende ja ren 7,7 miljard euro kosten. DEN HAAG Het aantal zelfstandigen zonder personeel (zzp'ers) in Nederland is in het derde kwartaal met circa 4 procent gestegen tot 708.000. Dat heeft het Centraal Bureau voor de Statistiek gisteren bekendgemaakt. Twee op de drie zzp'ers waren in het afgelopen kwartaal mannen. Door de economische crisis liep in de tweede helft van 2009 het aan tal zzp'ers terug. DEN HAAG Het herstel van het Nederlandse be drijfsleven zet in het vierde kwar taal door, na een kleine onderbre king in het voorgaande kwartaal. Dat blijkt uit de Conjunctuur enquête Nederland, een gezamen lijk onderzoek van het Centraal Bu reau voor de Statistiek, de Kamers van Koophandel, het Economisch Instituut voor de Bouwnijverheid en de werkgeversorganisaties VNO- NCW en MKB-Nederland. DEN HAAG Het aantal werknemers met een vast contract wordt kleiner. In het derde kwartaal van dit jaar waren in Nederland 5,7 miljoen mensen in vaste dienst. Dat zijn er 111.000 minder dan in diezelfde periode een jaar eerder, aldus het CBS. In het derde kwartaal van 2010 had den 682.000 mensen een flexibel contract. Dat zijn er 7,6 procent meer dan een jaar eerder. BRUSSEL Duitsland mag onrendabele kolen mijnen nog tot 2018 subsidiëren. Aanvankelijk wilde de Europese Commissie, het dagelijks bestuur van de Europese Unie, dat er in 2014 een einde zou komen aan de steun, wat tot grote onrust leidde onder de ongeveer 25.000 mijnwer kers. De subsidies aan de kolenmijnen vallen onder de Europese regels voor staatssteun. Met het HD-pakket van DELTA DIGITALE TV kijkt u naar 17 zenders in 5 x scherper beeld en superieur geluid met Dolby Digital 5.1. Ervaar het nu zelf en betaal de eerste zes maanden maar de helft van de prijs! 0 rtl rt|5} rtl7/// 't| L B lünp myzauv I- rjjj Heeft u nog geen abonnement op het H !D-pakket? Ga naar www.DELTA.nl/digitaletv voor 1 meer informatie en bestel direct! www.DELTA.ni/digitaletv DELTA i L4 the mutti-utility company Nu

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 13