buitenland 19 n favoriete soap Tientallen Nederlandse sites helpen een handje 'Haaien missen voer' Kapitalisme overleeft aanval van Cantona Kamer: debat over arrestatie Massagraf bij Srebrenica geopend Deelnemer 'Wetten dass...?' verlamd woensdag 8 december 2010 zie onze website:buitenland Beelden van de advocaten van Julian As- sange die een toelichting geven op de arrestatie van gisteren. bern - Tientallen Nederlandse websites helpen mee de documen ten van klokkenluiderssite Wiki- Leaks via een mirror site, een 'ko pie' van WikiLeaks, te versprei den. De Zwitserse site van Wiki Leaks vermeldde gisteren wereld wijd 748 mirror sites en 'cablegate' pagina's. De archieven van 'cable gate', infor matie van Amerikaanse diploma tieke bronnen, worden momen teel door de onthullingssite ver spreid. Dankzij de kopieën kan de informatie nooit meer van inter net worden gehaald, aldus Wiki Leaks. Ook de VPRO steunt Wiki Leaks door een kopie te plaatsen. 'We willen laten zien dat we een voorstander zijn van het recht op informatievrijheid', schreef de om roep gisteren op zijn site. Eind vo rige week zette Powned al docu menten in een mirror site online. Het CDA in de Tweede Kamer was daar kritisch over. CDA-Kamerlid Ank Bijleveld vindt dat niet horen bij het takenpakket van een publie ke omroep. WikiLeaks heeft verder onderdak gevonden in Amsterdam. Internet aanbieder XS4ALL en de Amster damse webhoster Byte hebben het beheer van Wikileaks.nl overgeno men. WikiLeaks kwam vrijdag te recht bij het Nederlandse internet bedrijf E-dot. Dat verwees alleen door naar de computers waarop de site draaide. E-dot wilde WikiLeaks niet op zijn eigen servers onderbrengen. „Je kunt erop wachten dat je mas sale ddos-aanvallen krijgt als je WikiLeaks gaat hosten", zegt een woordvoerder van het bedrijf. „Wij kunnen ze niet van dienst zijn zonder onze andere klanten tekort te doen." den haag - De Tweede Kamer wil snel met de ministers Uri Rosen thal (Buitenlandse Zaken) en Ivo Opstelten (Veiligheid en Justitie) spreken naar aanleiding van de aan houding van WikiLeaks-oprichter Julian Assange. GroenLinks-Kamerlid Tofïk Dibi wil van het kabinet weten hoe Ne derland samen met de Europese Unie gaat voorkomen dat Assange in een Amerikaanse cel belandt. Dibi vond gisteren in de Tweede Kamer steun voor een spoeddebat, maar zei ook open te staan voor een andere mogelijkheid er snel over te spreken. De Kamer praat morgen ook nog met het kabinet over de agenda tersvrouw klaagde weer een politi cus aan (laster), een krant klaagde de staat aan (spionage). Het enige wat in deze soapopera ontbrak was een rechter die een rechter aanklaagde, maar ook dat geschiedde uiteindelijk. De aange klaagde magistraat werd ervan be schuldigd informatie te hebben ge lekt naar een krant. De vrede die nu is gesloten tussen moeder en dochter is een gewa pende vrede, waarbij ook slachtof fers waren te betreuren. Een van hen was de fotograaf die er vol gens de Franse media mee instem de de helft van de giften terug te geven in ruil voor beëindiging van het proces tegen hem. Francois- Marie moet nu rondkomen van een schlemielige 500 miljoen euro. Een andere verliezer is Eric Woerth, tegen wie de rechtszaak gewoon doorgaat. Woerth was penningmeester van het UMP, par tij van president Sarkozy. Hij zou BANJA LUKA Forensische deskundigen zijn be gonnen met het openen van een massagraf bij de stad Srebrenica in Bosnië en Herzegovina. De onderzoekers denken dat het graf de stoffelijke resten van tiental len moslimslachtoffers van de ge nocide bevat. Bosnisch-Servïsche manschappen onder leiding van generaal Mladic veroverden moslimenclave Srebr enica op 11 juli 1995. Het Nederlandse VN-bataljon Dut- chbat kon de genocide niet voorko- DÜSSELDORF De man die zeer zwaar ten val kwam tijdens een stunt in het Duit se tv-programma Wetten, dass...?, heeft waarschijnlijk een blijvende verlamming opgelopen. Dat meld den media gisteren op basis van uitspraken van een behandelend arts. De 23-jarige stuntman Samuel Koch viel toen hij met springveren onder zijn schoenen binnen vier minuten over vijf rijdende auto's probeerde te springen. Zijn hals wervelkolom en ruggenmerg raak ten beschadigd tijdens het inci dent van de volgende vergadering van de Europese ministers van Buiten landse Zaken. Vanuit Amerika kwam een positie ve reactie op de arrestatie van As sange. Het 'klinkt als goed nieuws', zei de Amerikaanse minister van Defen sie Robert Gates gisteren tijdens een bezoek aan Afghanistan. Wiki Leaks heeft de afgelopen tijd tal van geheime Amerikaanse docu menten onthuld. Een woordvoerder van het ministe rie van Defensie zei gisteren dat er aanwijzingen zijn dat buitenlandse machten zich sinds het publiceren 'terugtrekken' uit hun overeenkom sten met de Verenigde Staten. SHARM EL-SHEIKH - Illegaal voeren kan de oorzaak zijn van de uitzon derlijke reeks aanvallen van haaien de laatste dagen bij Sharm el-Sheikh in de Rode Zee, stelde zee-expert Mohammed Salem gis teren. „We denken dat iemand de haaien heeft laten wennen aan voer en daarmee is gestopt", zei de direc teur van Zuid-Sinaï Natuurbe schermingscentrum. De haaien zijn daarna op zoek gegaan naar makkelijke prooien. „Dat is de voornaamste mogelijkheid." De aanvallen vonden steeds rond het zelfde tijdstip plaats en bij hetzelf de strand. Zondag werd een 70-jarige Duitse vrouw doodgebeten, toen ze enke le meters uit de kust snorkelde. De vrouw werd verscheurd voor de ogen van andere vakantiegangers. In de dagen ervoor waren vier dui kers door haaien aangevallen. Van een Russische duikster werd een hand afgebeten. Haaiengevaar door onze correspondent Cees van Zweeden parijs - Oud-voetballer Eric Canto na is er gisteren niet in geslaagd het kapitalisme ten val te brengen. Cantona had de Franse bevolking opgeroepen massaal geld op te ne men en zo een doodsklap te geven aan de banken. Maar gisteravond stond de Eiffeltoren nog overeind. Een woordvoerder van de Franse bankfederatie liet weten dat de op roep 'geen merkbare' effecten had gesorteerd bij de cashmachines. Sterker, de actieleider had voor zo ver bekend zelf ook geen geld op genomen. Een kleine schare bewonderaars en een iets grotere schare journalis ten had zich opgesteld bij de in gang van de Banque Nationale de Paris in het stadje Albert. Cantona had de directie vorige week verwit tigd dat hij op 7 december een groot bedrag zou opnemen. Bij sluitingstijd was de oud-voetballer nog niet verschenen. Cantona had volgens krant Le Figa ro eerder deze week wel 750.000 euro opgenomen bij de zakenbank Leonardo. Maar dat zou hij vervol gens op een andere bankrekening, bij Crédit Agricole, hebben ge stort. Het fiasco van de actie was gisteren compleet toen op internet een spotje verscheen waarin Can- tona's vrouw, een actrice, reclame maakt voor bank LCL. Het spotje was in het voorjaar uitgezonden. t50.ooo euro hebben gekregen van Liliane voor de verkiezingscampag ne van Sarkozy, wat illegaal is. Eenmaal in het pluche, werd Woerth als minister verantwoorde lijk voor belastingen. Maar tegelij kertijd werkte zijn vrouw, Floren ce, voor een bedrijf dat Liliane be lastingadvies gaf Een van de raad gevingen was haar geld te verstop pen tussen de Zwitserse bergen. Een belangenconflict? Woerth ging nog iets verder. Hij stelde aan Sarkozy voor de baas van zijn vrouw, de directeur van het belastingadviesbureau, een ho ge onderscheiding te geven. Sarko zy aarzelde geen moment. Hoe het volk dit alles weet? De butler van Liliane had afluisterap paratuur tussen de kaviaar ver stopt. Daarmee was hij naar de po litie gegaan. Maar vervolgens was de tape door een online medium op internet gepubliceerd. „Voor de tapes van de butler, klik hier." kpn.com/Lphone kpn Business Center 0800 0105 TM and© 2010 Apple Inc. All rights teserved. sluit je aan Egypte heeft buitenlandse experts gevraagd een reeks aanvallen van de oceanische witpunthaai bij Sharm el-Sheikh te onderzoeken. De laatste 10 jaar werden wereldwijd 700 aanvallen van haaien geregistreerd, 51 daarvan hadden een fatale afloop. Oceanische witpunthaai 1999-2009 1 Florida 294 2 Australië 99 3 Hawaï 42 4 Zuid-Afrika 41 5 Californië 30 6 Brazilië 23 7 Mexico 9 8 Nw.-Zeeland 6 9 Reunion 6 jgraphic: CN bron: ISAF

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 9