binnenland 17 'Rijkdom kwestie van geluk' Naakte boswachter in de bres voor natuur MILJONAIR FAIR Jetset leeft zich paar dagen uit in Amsterdamse Rai 154.000 miljonairs Verdachte van dubbele moord gepakt SwissSense Kamer steunt 'eerlijk betalen' voor parkeren woensdag 8 december 2010 Morgen begint in Amster dam de Miljonair Fair, de beurs waar alleen de rijke medemens op zijn plaats is. Dat is nog niet zo makkelijk, miljonair worden. door Hans Gertsen en Gert van Harskamp De parkeergarage van de Amsterdamse Rai her bergt vanaf morgen en kele dagen het duurste wagenpark van Nederland. De Bentleys en Maybachs rijden dan af en aan, omdat de puissant rij ken eindelijk het geld weer eens lekker kunnen laten rollen op de Miljonair Fair. Het is toch een heer lijk gevoel om voor een schamele 75.000 euro de garantie te hebben dat je over een halfjaar de eerste bent die de nieuwste Jeep Grand Cherokee rijdt. Dat is intens geluk. „Rijkdom maakt inderdaad geluk kig", zegt André van Hoorn, eco noom aan de Rijksuniversiteit Gro ningen, die onderzoek heeft ge daan naar de relatie tussen geluk en rijkdom. „Maar geld maakt vooral gelukkig als je dingen kunt doen die een ander zich niet kan veroorloven. Het geluk bestaat dan dus bij gratie van de armoede van een ander." Zie hier het bestaansrecht van de Miljonair Fair, waar de rijke zich te goed kan doen aan exclusieve wij nen en sieraden, kleding, auto's en elektronica kan kopen die voor de gewone sterveling onbereikbaar zijn. Maar hoe word je zelf zo rijk? Jos van Hezewijk, publicist en eige naar van onderzoeksbureau Elite, heeft een goed recept voor succes. „Zorg dat je in het goede nest ge boren wordt. Miljonair worden is vooral een kwestie van geluk. Ge boren worden in een goed milieu, bijvoorbeeld. Dan begin je ofwel al met aardig wat geld, of je hebt op zijn minst van huis uit al een Net als vorig jaar is het vanaf morgen een en al luxe op de Miljonair Fair. 'Het geluk van de miljonair bestaat bij gratie van de armoede van een ander' groot netwerk tot je beschikking. Dat is het halve werk", zegt de man die al jaren studie maakt van de machtigste Nederlanders. „Zonder mazzel vaart niemand wel", beaamt ook econoom Van Hoorn. „Mensen die er hard voor hebben gewerkt, hechten meer waarde aan hun geld en zijn er voorzichtiger mee." De bevolking heeft daar ook meer respect voor. Tussen machtigen en rijken zit heel veel overlap. Vandaar dat Van Hezewijk ook veel kennis over de allerrijksten van het land heeft. Kennis die hij handig te gelde weet te maken. Zo verhuurt hij adressen van Nederlandse miljo nairs voor gerichte marketingcam pagnes. Dat levert hem een rede lijk belegde boterham op. Feestjes organiseren voor miljo nairs is ook een goed idee, mis schien. Kijk maar naar Yves Gij- rath. Negen jaar geleden organi seerde hij de eerste Miljonair Fair in Amsterdam, dit jaar heeft hij het feestje voor de rijken opnieuw geregeld, crisis of geen crisis. En Gijrath heeft het concept met suc ces geëxporteerd naar steden als München, Moskou en Istanbul. Dat hij zelf inmiddels miljonair is, ligt voor de hand, al zegt hij zelf steeds dat soort speculaties 'niet erg interessant' te vinden. Van Hezewijk heeft nog wel een gratis tip. „Zorg in ieder geval dat je leuk werk hebt. Als je geen mil jonair wordt, is dat geen schande. Maar als je ook nog eens je hele le ven werk moet doen waar je geen plezier aan beleeft, dan wordt het wel tragisch." archieffoto Marcel Antonisse/GPD Nederland telt zo'n 154.000 miljo nairs, volgens cijfers van het Cen traal Bureau voor de Statistiek (CBS), ofwel zo'n 2 procent van al le huishoudens. Volgens het CBS is iemand die 1 miljoen euro vermogen heeft, in clusief de eigen woning, miljonair. Internationaal is de definitie iets strenger. Om als miljonair te boek te staan, moet iemand een vrij be schikbaar vermogen van 1 miljoen dollar (zo'n 800.000 euro) hebben, maar de eigen woning telt daarbij niet mee. Volgens die norm telt Ne derland nog altijd ruim 105.000 miljonairs. zie onze website:binnenland Beelden van de Miljonair Fair van 2009. Recept: spectaculaire opening, bekende gasten en du re speeltjes. DEN HAAG - Boswachters van Na tuurmonumenten gaan vandaag uit de kleren uit protest tegen.de aangekondigde bezuinigingen van het kabinet op natuurbeleid. Hoe gaat u vandaag protesteren? Gradus Lemmen, boswachter: „Ik trek vandaag in Den Haag met en kele tientallen collega's mijn kle ren uit omdat wij vinden dat het kabinet het natuurbeleid uit kleedt." Waarom bent u tegen de bezuinigin gen? „We zijn tegen het feit dat dit kabi net nu besluiten neemt die op de lange termijn desastreus zijn voor de natuur." Welke besluiten? „Vorige kabinetten hebben afge sproken om natuurgebieden die als eilandjes in het stedelijke ge bied liggen, met elkaar te verbin den. Diersoorten die anders geïso leerd zouden raken en uit zouden sterven, blijven dan behouden. Maar dit kabinet zet een streep door die verbindingszones, waar door dieren uitsterven." Om welke dieren gaat het? „De ringslang bijvoorbeeld. Die komt voor in het Naardermeer. Voor het voortbestaan zou het goed zijn als die naar het natuurge bied Waterland kan. Maar de snel weg Ai blokkeert die route. Daar om zijn er plannen gemaakt voor een tunnel onder de Ai, maar die passage komt er niet." Wat moet er volgens u gebeuren? „De verbindingen moeten er ge woon komen, maar zolang er wei nig geld is, moet de uitvoering langzamer. Nu helemaal stoppen is onverstandig, omdat je daarmee de kans loopt dat de grond voor die verbindingen straks niet meer beschikbaar is." AMSTERDAM - De Amsterdamse re cherche lijkt alsnog de dubbele moord in 1997 te kunnen oplos sen van het paar Henk Opentij (79) en Mary Run (73). In Chili is een Nederlander van 36 jaar opge pakt. De politie bevestigt een be richt hierover in de Chileense krant La Tercera. Het zou gaan om een monteur die al langere tijd in Zuid-Amerika woont. De verdachte is aangehouden in hoofdstad Santiago, waar hij op een vliegtuig naar de Verenigde Staten wilde stappen. Chili en Ne derland hebben een uitleverings verdrag. Opentij en Run zijn in november 1997 vermoord in een woning in Amsterdam-Noord. Ze waren meerdere malen met een mes gestoken en hun kelen waren doorgesneden. De recherche hero pende de zaak eind vorig jaar op grond van nieuwe DNA-sporen. BOXSPRINGS MATRASSEN www.swisssense.nl Middelburg: Mortiereboulevard 18a. tel: (0118) 60 65 94 Bij aankoop van een boxspring vanaf i Zolang de voorraad strekt S DEN HAAG - Parkeergarages mogen bedragen die ze aan klanten vra gen voortaan niet meer naar bo ven afronden. Iemand die zijn au to 1 uur en vijf minuten parkeert, mag dus niet langer twee uur in re kening worden gebracht. De Ka mer heeft een voorstel hierover gis teren aangenomen. Indiener van het plan, PvdA-Kamerlid Dijksma, wil dat minister Verhagen (Econo mische Zaken) met lokale overhe den en particuliere eigenaren van parkeergelegenheden gaat overleg gen. Er moeten ook afspraken ge maakt worden over 'eerlijk betalen en betaalgemak waarbij meerdere manieren van betalen mogelijk worden gemaakt'. Eerder was er ook verontwaardiging dat telecom- bedrijven de duur van gesprekken afronden. Met aangekondigde maatregelen stelde Verhagen de Kamer hierover gerust.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 7