Hang naar nostalgie, sfeer en warmte INDEX COLOFON December is bij uitstek een feest maand. Amper bekomen van pakjes avond zetten we koers naar de kerstda gen en de jaarwisseling. Vrije dagen bieden een uitgelezen kans om eens goed uit te pakken en te ge nieten van de goede dingen in het le ven. Bij voorkeur in het gezelschap van familie of vrienden. Rond de eigen feestdis of in een sfeervolle uitgaansge legenheid. Zo kent de kerstviering een lange aan loop. Niet alleen worden zo her en der nog cadeautjes bijeen gesprokkeld om onder de boom te leggen, ook van de aankleding wordt echt werk gemaakt. En van het eten en drinken natuurlijk. Want het is zeker niet alleen de kerst boom die sfeer moet brengen. In de donkere dagen voor Kerst ontstaat bij velen een soort roes van nostalgie, compleet gemaakt door een knappend haardvuur of vuurkorf. En zelfs het 'dreaming of a white christmas' kan zo maar realiteit worden. De laatste jaren blijkt dat kerstmarkten prima helpen om mensen in de ge wenste sfeer te brengen. Het gaat dan niet zo zeer om het kopen, maar nog meer om het altijd ongrijpbare begrip 'gezelligheid'. Overtreffende trap van de kerstmark ten zijn de zogeheten fairs, waarbij het element kwaliteit maatgevend is. Het is, zeg maar, het verschil tussen een kroes dampende glühwein of een mooi bubbelend glas champagne. Voor wie niet wil wachten tot Oud en Nieuw. Ook een mooi staaltje van de goede ti ming is het Dickens Festijn in Deven ter, dat mensen als het ware mee te rugneemt in de tijd. Slimme zet om dat kort voor Kerst jaarlijks op de agen da te zetten. Belangrijkste is echter toch de wissel werking tussen mensen, Niet voor niets ziet de Kerstman zelf de kerstda gen als een feest van de warmte. Wie zijn wij om een wijs man tegen te spreken.... De sfeer van Dickens Nostalgie trekt De Kerstman 'Ik breng warmte' Marielle Bastiaansen Tips voor de feestdagen De Christmas Fair Plattegrond deelnemers 10-13 Dressed for dinner Uitgaan in stijl Minder is meer Op uw gemak in het restaurant Sfeer maakt u zelf Lichaamstaaldeskundige legt uit 19 Feestdagen/Christmas Fair is een commerciële bijlage van het advertentiebedrijf BN DeStem PZC Bladmanager Johan van den Kieboom Coverfoto Kees Bennema Vormgeving Angela van Eek Janie van de Pas illustraties Angela van Eek Janie van de Pas Eindredactie Herbert Kats

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 65