binnenland 15 bij verwerken VOORDELIGE RONDREIZEN! briuis Oppositie wil stoppen met JSF OM eist 18 jaar na moord op Luten ITALIË MADEIRA MALTA Cees Veerman stapt op bij CDA-instituut Gen ontdekt dat hartfalen kan veroorzaken waarom zou je meer betalen Nu op alle data 30 korting p.p.! Gegarandeerd vertrek in maart! 100% vertrekgarantie op 26/3! Zie www.kras.nl/74720 of www.kras.nl/38236 Zie www.kras.nl/28033 Zie www.kras.nl/28012 of www.kras.nl/28013 incl. vlucht, verblijf, rondreis, excursies, entree Alhambra en NL-spr. reisleiding met o.a. Sevilla, Córdoba en Granada in Spanje het wonderlijke Marrakech, c Casablanca en Meknès in Marokko Zie www.kras.nl/38186 DEN HAAG - De oppositie in de Tweede Kamer vindt dat de bezui nigingen bij de krijgsmacht ten on rechte worden gegijzeld door de Joint Strike Fighter. De voorgenomen aanschaf van twee testtoestellen door het kabi- net-Rutte betekent een onherroe pelijk keuze voor het almaar duur der wordende gevechtsvliegtuig, menen PvdA, Groen Links en de SP. Als daartoe wordt besloten, dreigt het in stand houden van een veel zijdige krijgsmacht met een zee-, land- en luchtmacht onbetaalbaar te worden. De SP karakteriseerde de [SF giste ren in de begrotingsbehandeling van Defensie als 'een vliegende Be tuwelijn'. woensdag 8 december 2010 Wim Deetman, commissievoorzitter foto Marten van Dijl/ANP DEN HAAG - Cees Veerman, be stuursvoorzitter van het weten schappelijk instituut van het CDA, stapt op. Hij herkent zich niet in de kritiek van de commissie-Fris sen dat zijn instituut eenzijdig en weinig uitdagend is. De kritiek in het evaluatierapport was niet mals. De commissie on der leiding van gouverneur van Limburg Léon Frissen die de laat ste verkiezingsnederlaag van het CDA evalueerde, vindt dat het in stituut te dicht op de politieke praktijk staat en vooral op finan- cieel-economische onderwerpen gericht is. „Ik ben het er helemaal niet mee eens", reageert Cees Veer man verontwaardigd. Het steekt Veerman dat niemand van de com missie-Frissen met hem heeft ge sproken. Veerman was een van de vele prominenten die tegen de sa menwerking met de PW waren. MAASTRICHT - Onderzoekers van de universiteit in Maastricht (UM) hebben het gen ontdekt dat wordt gezien als de veroorzaker van hart falen. Ze werken nu aan een medi cijn dat de ziekte, die het gevolg is van vaatvernauwing of diabetes, in principe zal kunnen genezen. Het gevonden gen heet Micro- RNA-i99b en zorgt ervoor dat bij patiënten die kampen met vermin derde doorbloeding de hartspier sterk vergroot. Paradoxaal genoeg wordt het hart hiermee niet ster ker, maar vermindert juist zijn pompfunctie. Dit hartfalen leidt er toe dat de organen minder zuur stof krijgen. Na de ontdekking van het microgen slaagden de weten schappers erin het te kopiëren en de werking ervan om te draaien. Bij proefdieren die het nieuwe me dicijn kregen zagen ze de vergrote hartspier vervolgens slinken en de hartfalenklachten verdwijnen. ASSEN - Het Openbaar Ministerie (OM) heeft gisteren voor de recht bank in Assen 18 jaar cel geëist te gen Henk F. uit Hoogeveen we gens verkrachting van en de moord op Andrea Luten, 17,5 jaar geleden in de bossen van Gijsselte. Volgens de officier van justitie is er geen enkele twijfel over de ver klaringen die F. eerder tegen de po litie aflegde en waarover hij tij dens de rechtszitting weinig meer zei te weten. „Hij weet zaken niet meer die verzwarend voor hem zijn en kleine details weet hij nog wel." Henk F. vertrok geen spier toen het OM de eis uitsprak. De ouders van Andrea Luten, die eerder tij dens de rechtszitting een verkla ring voorlazen, bogen fluisterend het hoofd. Ook gelooft het OM niet dat de Hoogevener in paniek heeft gehan deld,. zoals F. gisteren verklaarde. „Het lijkt in de verste verte niet op paniek. Het lijkt erop dat hij niet ontdekt wilde worden." De offi cier van justitie citeerde uit een van de verklaringen tegen de poli tie, waarin F. zou hebben gezegd: „Toen ik haar de bosjes indrukte, wist ik dat ik niet meer terugkon." Het OM neemt het F. bovendien zeer kwalijk dat hij al die jaren zijn mond heeft gehouden en 'de ouders van Andrea zeventien jaar in onzekerheid heeft gelaten'. 'We hebben in Nederland bepaald geen overmacht aan deskundigen op dit gebied' Excursiereis Verrassend Madeira 8 dagen incl. ontbijt Vertrek: 16/12/10 t/m 28/4/2011 incl. vlucht, verblijf in 3- of 5-sterren hotel, transfers, excursies en reisleiding met o.a. Funchal, Pico dos Barcelos, het vissersdorpje Camara de Lobos, de zeeklif Cabo Girao, Porto Moniz en Santana Excursiereis Ridderlijk Malta 8/15 dagen incl. ontbijt Vertrek: 1/1/2010 t/m 26/3/2011 Stedenreis Rome Totaal 5/6 dagen incl. ontbijt Vertrek: 19/2/2011 t/m 26/3/2011 incl. vlucht, verblijf in 3- of 5-sterren hotel, transfers, excursies en NL-spr. gids met o.a. Valletta, de Drie Riddersteden, het zustereiiand Gozo, de 'stille stad' Mdina en de spectaculaire Dingli-kliffen incl. vlucht, verblijf, transfers;- excursies en NL-spr. reisleiding o.l.v. echte Rome-kenners bezoekt u o.a. het Vaticaan, het Capitool, de St. Pieter basiliek en de Spaanse Trappen Rondreis Andalusië Marokko 15 dagen incl. ontbijt, 1 x lunch en 11 x diner Vertrek: 15/2,1/3 en 15/3/2011 BOEK ONLINE of bel 0900-9697 iscpm 3 of ga naar de dichtstbijzijnde Vakantiewinkel van Arke of reizen Prijzen zijn per persoon tenzij anders vermeld. Prijzen zijn exclusief reserveringskosten en Calamiteitenfonds.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 5