Eerste klap is een daalder waard P 27 Nu te koop: Blie da'k er bin! EK HANDBAL Nederlands vrouwenteam na ruime zege al met één been in volgende ronde woensdag 8 december 2010 mm issss®ïss2aas&ass&ss&a door Jaap van Brummelen LARVIK - Niet al na één week naar huis. Dat is het eerste doel van de handbalsters van Oranje op het EK in Noorwegen. Hun opdracht: niet laatste worden in de groep. Na de totale vernedering van Oek raïne in het openingsduel kan het bijna niet meer missen. Oranje staat na de 25-13 met anderhalf been in de volgende ronde. Oranje won de slag zonder bal. De dekking met aan het hoofd de 31-jarige keepster Marieke van der Wal was compact en solide. „En al les wat er langs glipte was voor Ma rieke", loofde bondscoach Henk Groener zijn uitblinkende keep ster. Van der Wal op haar beurt pochte de dekking, „je kunt je als keepster nog zo goed voorberei den en nog zo goed de schotbeel- den van de tegenstander bekijken, maar het begint in de dekking. We stonden goed compact en agressief in de 6-o-opstelling. Oekraïne heeft grote, slome opbouwspeel- sters. Het is zo'n beetje dezelfde ploeg als waar we anderhalf jaar geleden van verloren. Wij wisten wat ons te wachten stond en heb ben ons daar goed op ingesteld." Slechter dan vier jaar geleden in Malmö kan het in ieder geval al niet meer gaan. Zonder ook maar één duel te winnen beleefde de ploeg van de toenmalige trainer Sjors Röttger daar een roemloze af tocht. Sindsdien miste het team tot dit jaar consequent de boot naar grote eindtoernooien. Uitgere kend Oekraïne had dat op z'n ge weten. De Oost-Europeanen ver sperden vorig jaar juni Nederland de weg naar het WK eindtoer- nooi. Noch in Oekraïne (27-21)- noch in Rotterdam (27-30) bleek de ploeg opgewassen tegen de fy siek sterke tegenstander. Echter sinds die tijd is er een hoop veranderd. Exponenten Lois Ab- bingh en Laura van der Heijden hebben het team met een dosis jong elan geïnjecteerd. De manier waarop het eigen Hollandtoernooi afgelopen najaar werd gewonnen, wakkerde optimisme aan richting EK. Ook bij de familie Abbingh. Opa en oma, ouders Jans en Diana en zusje Zoë, die vrij had gekregen van school, kwamen speciaal naar Larvik om Lois te zien schitteren. Joyce Hilster haalt doeltreffend uit in het duel met Oekraïne. Mede dankzij twee doelpunten van Hilster begon Oranje het EK met een ruime overwinning op Oekraïne. foto Trond Reidar Maar toen ze voet op Noorse bo dem zetten, lag het achttienjarige supertalent van Groningse bodem ziek onder de wol. „Lois heeft de hele nacht niet geslapen, voelt zich ziek en heeft last van de rug. Lois heeft een hoge pijngrens, maar hoe het nu verder moet is lastig in te schatten", meldde moeder Dia na. Familie Abbingh kwam niet he lemaal voor niks. In de laatste vijf minuten mocht Abbingh nog even delen in de pret. De vraag was of de Nederlandse dekking bestand zou zijn tegen het enorme fysieke geweld van Oekraïne, een ervaren gezelschap met Regina Shymkute en Olha Ni- kolayenko als steunpilaren op de opbouw. De dekking sloot zo goed dat Nederland, hoewel het aanval lend niet sprankelde, een gaatje kon slaan. Onder aanvoering van Maura Visser en de linkshandige Laura van der Heijden liep het via 6-7 uit naar 6-11 zeven minuten voor rust. Een klein kwartier kon Oekraïne de schijn ophouden dat er iets te halen viel. In het laatste kwartier was Oranje helemaal ontketend. Van der Wal hield haar doel schoon, Oranje stormde in één moeite door van 13-18 naar 13-25 en pakte daarmee de bonus voor het doelsaldo, dat bij gelijk eindi gen van belang kan zijn. In het andere duel in de groep van Oranje won Zweden met 27-25 van Duitsland. 70 J Naslagwerk over Kustmarathonweekend 2010 In het weekend van 1,2 en 3 oktober jl. werd de achtste editie van de Zeeuwse Kustmarathon gelopen, gewandeld en gefietst. Na het succes van vorig jaar is van dit unieke evenement wederom een naslagwerk gemaakt door de PZC redactie. Een fantastische herinnering met 100 pagina's vol foto's, verhalen, alle uitslagen en meer! Het boek is NU te koop bij de volgende boekhandels: (wees er snel bij, want de oplage is beperkt) Burg Haamstede - Warenhuis Goudzwaard Goes-Primera Goes-De Koperen Tuin Hulst- Remortel Kamperland-de Regt Middelburg - De Drukkerij Renesse - Delta Warenhuis Sluis -Ultee Te euzen-vanAken Th -Dieleman Vlissingen-Primera Zier - ree -de Vries Of bestel het boek via de webwinkel: (categorie: boeken) (Webwinkel c 1,95 verzendkosten)

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 53