Frank de Boer bewandelt nu FC Twente sluit af met fraaie remise 24ISDC Dick Advocaat is weer lid van CBV Dochtertje van Vink kreeg een dreigbriefje 'Corruptieverhalen schaadden Engels bid' Team Renault biedt Piquet jr excuses aan Rus Smolov alweer klaar bij Feyenoord TRAINERSWISSEL Na het vertrek van Martin Jol, wil Frank de Boer graag hoofdtrainer blijven in Amsterdam. Vanavond, tegen AC Milan, wil De Boer vooral een strijdbaar Ajax zien. woensdag 8 december 2010 P ZEIST Dick Advocaat is weer lid van de belangenvereniging Coaches Be taald Voetbal. De inspanningen van voorzitter Leo Beenhakker om de huidige bondscoach van Rus land terug te halen hebben succes gehad. Advocaat zei zijn lidmaat schap in 2004 op nadat hij openlijk kritiek had gekregen op zijn func tioneren als bondscoach van het Nederlands elftal. Bij zijn aanstel ling als voorzitter heeft Beenhak ker zich als doel gesteld een aantal opgestapte coaches terug te halen. HOOFDDORP Pieter Vink is een aantal keer per soonlijk bedreigd in zijn loopbaan als scheidsrechter in het betaalde voetbal. Dat liet de 43-jarige arbiter weten tijdens de presentatie van het magazine Helden, waar een in terview met hem in staat. „Diepte punt was het briefje dat ooit in de broodtrommel van mijn dochter zat", lichtte Vink toe. „We schieten je kankervader kapot, stond erop. Mijn dochter was zeven en had het niet goed door, maar mijn vrouw was erg van slag." TOKIO De verhalen in de Britse media over corrupte officials van de we reldvoetbalbond Fifa hebben wel degelijk het Engelse bid voor het WK van 2018 geschaad. „Daarover bestaat geen twijfel", zei voorzitter Junji Ogura van de japanse voetbal bond, tevens lid van het uitvoe rend comité van de Fifa. Het vooraf veruit favoriete bid van Engeland kreeg in de eerste stemronde maar twee van de 22 stemmen. „Vooral de Afrikaanse leden van het uitvoe rend comité waren furieus over de beschuldigingen in de Sunday Ti mes", zei Ogura. LONDEN Het formule i-team van Renault heeft excuses aangeboden aan Nelson Piquet junior én senior. Pi quet junior biechtte vorig jaar op dat hij tijdens de Grote Prijs van Singapore van 2008 een incident moest creëren, zodat zijn teamge noot Fernando Alonso de race kon winnen. Renault ontkende dit aan vankelijk ten stelligste. Een jaar la ter erkent Renault voor een recht bank dat vader,en zoon Piquet niet gelogen hebben. De renstal zal ook een schadevergoeding betalen. ROTTERDAM Het avontuur van de Rus Fedor Smolov bij Feyenoord is van korte duur geweest. De jeugdinternatio- nal (20) keert dit seizoen niet meer terug in Rotterdam. Hij sluit weer aan bij Dinamo Moskou, dat hem aan de Rotterdamse club had uitge leend. Smolov speelde twaalf com petitieduels voor Feyenoord, zon der te scoren. Op 14 november speelde hij zijn laatste duel voor de Rotterdamse club. Daarna keerde hij terug naar Moskou om van een hamstringblessure te herstellen. competitiewedstrijden speelde Frank de Boer tussen 1988 en 1998 in het shirt van Ajax. Op het veld van stadion San Siro voert Frank de Boer overleg met zijn assistent Danny Blind. Het nieuwe trainersduo werkt vanavond met Ajax de laatste poulewedstrijd in de Champions League af, tegen AC Milan. foto Olaf Kraak door Gert Lammerink ENSCHEDE - In een duel met boven gemiddelde amusementswaarde én een gelijkspel (3-3) tegen Tot tenham Hotspur heeft FC Twente zijn eerste avontuur in de Cham pions League afgesloten. De slot wedstrijd in de koude Veste was gisteravond hartverwarmend, maar niet van groot belang. Vooraf al was bekend dat de En- schedese club als nummer drie van de groep verder gaat in de Eu ropa League. Het vervolg van de Spurs op het hoogste niveau stond ook al vast. De wedstrijd begon voor Sander Boschker wat dramatisch, op zijn zachts gezegd. De doelman, die bij wijze van eerbetoon mocht debu teren in de kampioensklasse, maai de volledig over een terugspeelbal van Peter Wisgerhof heen en zag het speeltuig over de lijn rollen. Er ger kon bijna niet voor de veertig jarige routinier, bezig aan zijn 39e internationale duel voor FC Twen te. Bij het begin van dit seizoen raakte hij zijn vaste plaats kwijt aan zijn Bulgaarse concurrent Ni kolai Michailov. „Eén van de klassiekers", zo noem de Sander Boschker zijn fout. „Peter Wisgerhof speelde terug, ik wilde uithalen, maar die bal sprong geloof ik twintig tot dertig centimeter op. Tja, geen fijn begin. Misschien had ik er op voorbereid moeten zijn dat zoiets op dit veld kon gebeuren." Als wel vaker bij een achterstand bleef de Nederlandse kampioen vrij rustig. Voorzichtig werd ge werkt aan een nieuw offensief te gen de Engelse topclub, die niet de intentie leek te hebben tot het ui terste te gaan. Het overwicht leidde na ruim twintig minuut tot een strafschop, gegeven nadat Roberto Rosales te gen de hand van Benoit As- sou-Ekotto had geknald. Bij afwe zigheid van 'specialist' Bryan Ruiz nam Denny Landzaat de klus met succes over. Hij moest wel twee keer aanleggen, omdat bij de eer ste keer een clubgenoot te vroeg in liep. De thuisclub leek het vanaf dat moment in zich te hebben de groepsfase van de Champions Lea gue af te sluiten met een overwin ning. Kort na de hervatting kwam echter de tweede domper. Cen trumverdediger Douglas, de laatste weken een tikkeltje van slag, leed onnodig balverlies. Aaron Lennon profiteerde, door met een handig passje Jermain Defoe te bedienen. De aanvaller maakte er beheerst 2-1 van. Opnieuw toonde FC Twente veer kracht. Uit een voorzet van Jans sen kopte Rosales prachtig de 2-2 achter Gomes. Een ongelukkig mo ment van Janssen, die uitgleed en balverlies leed, leidde vervolgens opnieuw een voorsprong van de Engelsen in. Weer scoorde Jermaine Defoe, na dat Boschker in eerste instantie goed redde bij een inzet van Wilson Palacios. Alsof het alle maal nog niet genoeg was kwam FC Twente andermaal terug. Nacer Chadli schoot prachtig raak uit een vrije bal, waar Gomes waar schijnlijk een trap van Janssen had verwacht. Sander Boschker herstelde zich na de 0-1 goed, net als de rest van de ploeg. „Helaas kregen we na dat eerste doelpunt nog twee ongeluk kige doelpunten tegen", zei Bosch ker. „Dat is jammer. We hadden deze wedstrijd volgens mij kun nen winnen. Ik houd hier daarom ook wat gemengde gevoelens aan over."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 50