zeeland23 SamenZeeland kijkt nog uit naar goed idee Maakt voor u de prijs het verschil? Provincie geeft informatie over 'slimme, veilige Delta' brieven HELP! Apparatuur gestolen uit auto Kies ook voor 3 jaar energie bij DELTA DELTA, voordelig en dichtbij. woensdag 8 december 2010 NIEUWVLIET - Eenvoudiger kan het niet. Mobieltje voor de 'steepjescode' op het informatiebord houden, foto van de qr (quick response) maken en hup....daar komt de internetsite van de provincie op het telefoonscherm pje tevoorschijn. Op de site www.irinovatielocaties.nl. laat de provincie zien dat Zeeland een 'veilige, slimme en innovatieve' Delta is. Overslagbestendige dijken (bij Ellewoutsdijk), hergebruik van afvalwater (onder meer bij Dow Bene lux) en een erosieberm voor de kust van Nieuwvliet be wijzen onder meer dat het zuidwesten technisch en eco nomisch voorop loopt. Gedeputeerde Frans Hamelink onthulde gistermiddag het eerste 'slimme' informatiebord bovenaan strand- overgang Kruishoofd bij Nieuwvliet-Bad. Op het bord is al wat informatie te vinden over de 'erosieberm' die voor het strand van Nieuwvliet is te vinden. Als aanvul lende proef bij de kustversterking is een 'berm' van 165.000 kubieke meter zand voor de kust neergelegd. Dat zand zal door de golven, het getij en de wind in een aantal jaren weer op de Zeeuws-Vlaamse kust belanden, waardoor zandsuppleties minder nodig zijn. Om www.innovatielocaties.nl op het scherm te zien is wel een l-phone nodig. Een gewoon mobieltje met ca mera en internet volstaat ook als de benodigde soft ware wordt gedownload. foto Mark Neelemans middelburg - Het loopt niet storm met goede ideeën om de Zeeuwse samenleving aangenamer te ma ken. De jury van SamenZeeland heeft 33 ideeën ontvangen. „Daar van komen 27 ideeën van een en dezelfde persoon en die vallen in de categorie luchtkastelen", zegt lean-Paul de Bruijn, adviseur van SamenZeeland, een project van het Delta Zeeland Fonds. SamenZeeland heeft een prijs vraag uitgeschreven van 50.000 eu ro voor een goed idee. De Bruijn tast in het duister waar om de aanmeldingen zo schoor voetend binnenkomen. „Mis schien denken Zeeuwen dat hun idee niet uniek of bijzonder is. Maar zinloze ideeën bestaan niet, wel ideeën die niet te realiseren zijn." De vakjury is tot op heden voor nog geen enkel idee warmgelopen. „Het is niet zo dat Zeeuwen geen creativiteit hebben of dat deze ac tie haar doel voorbijschiet. Zeeuw en moeten de stap durven maken hun idee in te dienen. Hoe klein of onvolmaakt het nog is. Ik kan helpen om er een voldragen voor stel van te maken. En past het idee echt niet binnen SamenZeeland, dan kunnen andere andere fond sen bekeken worden waarbinnen het idee wel past." De Bruijn daagt iedereen uit 0111 een idee in te dienen. „Het hoeft niet ingewikkeld te zijn. Stel dat ie mand in jouw buurt een barbecue wil geven om het buurtgevoel te verbeteren. Dat is geen winnend idee, maar kan het wel worden als dat idee leidt tot de oprichting van bijvoorbeeld een stichting die buurtbarbecues in de hele provin cie organiseert. Dan wordt het weer interessanter voor SamenZee land." 'Ik heb een goed idee' Meld uw idee aan via www.DElTAZeelandFonds.nl Wedstrijdvoorschrift Het initiatief moet de band tussen bewoners bevorderen en de activi teit is niet eerder gerealiseerd. Het bevordert het maatschappelijk be lang Is belangrijk voor de Zeeuwse ont wikkeling in de sectoren sport, zorg, welzijn, cultuur, natuur en on derwijs. Gaat het persoonlijke belang te boven en heeft niets te maken met politiek, religie, commercie. Ideeën kunnen ingediend worden tot 8 februari bij www.DeltaZee- landfonds.nl Half februari nomineert een vakju ry 5 aanvragen, waarna het Zeeuw se publiek zelf de winnaar kiest. De genomineerden krijgen hulp bij de presentatie van het project. Op 1 maart 2011 worden de nomi naties bekendgemaakt. Op 23 maart 2011 wordt tijdens een inspiratiebijeenkomst in de Ab dij in Middelburg de winnaar van de 50.000 euro bekendgemaakt. vrouwenpolder - Gistermiddag werden uit een Duitse personen auto, die op een parkeerplaats aan de Brouwersdam in Vrouwenpol der geparkeerd stond, diverse goe deren gestolen. De eigenaar had zijn auto slechts voor een minuut of vijf verlaten. Toen hij terugkwam waren er en kele ruiten vernield en waren er uit de auto een laptop, een naviga tiesysteem, twee gsm's en een ca mera weggenomen. De totale waarde van de gestolen goederen loopt in de duizenden euro's. In een winkel in Middelburg werd maandag een vrouw uit die plaats beroofd van haar tas. De vrouw liep te winkelen. De tas, met daar in persoonlijke papieren, een gsm, sleutels en enkele tientallen euro's, werd uit de kinderwagen weggeno- .men. Brieven (max. 150 woorden) richten aan: Lezersredacteur PZC Postbus 91 4330 AB Middelburg 0118-434005 lezersredacteur@pzc.nl Strooizout Inwoners van de gemeente Sluis mogen van B en W geen strooi zout meer halen bij de gemeentelij ke depots. Met dat het 'geen bezui nigingsmaatregel' is, verstoppen ze zich achter een woordvoerster. Ze laten haar tegelijkertijd uitleggen dat er zomaar bedrijven gratis strooizout kwamen halen, terwijl dat alleen bestemd was voor parti culieren! Aan de maatregel kan toch geen ander principe ten grondslag liggen dan de bezuini ging. Ze denken toch niet dat het een verkeersremmende maatregel is die de veiligheid van de wegge bruikers ten goede komt? R. Verstraten IJzendijkseweg 6, Biervliet WikiLeaks 2 WikiLeaks een site waarop de waarheid te zien is over de wereld van politiek. Deze site word geblok keerd door vele naties die vrezen voor de waarheid. Welk vertoon kan men rechtvaardigen als men si tes waarop minderjarigen worden misbruikt in geeh enkel westers land verbiedt. Walgelijk dat angst voor de waarheid belangrijker is dan het misbruik van onze kinde- ren. Wie kiest voor dit systeem ver geet wat vrijheid is en hen die vie len voor onze vrijheid wordt schan de aangedaan. Kies voor echte vrij heid, steun WikiLeaks. Abko Paauwe 's-H-Hendrikskinderenstraat 63, Goes Oceanic Whitetips Naar aanleiding van de aanvallen van Oceanic Whitetips op badgas ten in Sharm el Sheikh het volgen de: Als sportduiker kom ik zo'n tien jaar regelmatig in Egypte. De eerste keer was ik verrast door de enorm mooie koraalformaties en het schitterende huisrif van Naama bay. Ik heb het genoegen mogen smaken te zwemmen met de haai, een Oceanic Whitetip, in zijn habitat. Voor een duiker is dat een geweldige ontmoeting die ik nooit zal vergeten. Wat gebeurt er de laatste jaren in Sharm? De Egyp- tenaren hebben het grote geld van massatoerisme geroken en bouwen het eens kleine vissersdorpje om tot een gigantisch toeristencom plex. Russische toeristen nemen er hun toevlucht. Dit jaar heb ik mo gen aanschouwen hoe Russen gro te stukken hard koraal afbraken en meenamen als souvenir voor de schoorsteen. De visstand is enorm teruggelopen. Deze fragiele onder waterwereld wordt om zeep gehol pen. Ik zou ook narrig worden als mijn wereld vernietigd wordt. Ruud Busink Marga Klompélaan 14, Vlissingen Borselse Sprinter De VVD-fractie in de gemeente Borselse stelt dat de Borselse Sprin ter gebruikt wordt voor vervoer naar de supermarkt buiten de ge meente en dat de Borselse Sprinter daarmee in het vaarwater komt van het reguliere openbaar vervoer (bus en taxi). Nu is het lastig om een grens aan te geven wat wel en niet het gebied van het openbaar vervoer is. Immers met een taxi kun je overal naar toe. Het is dan ook een onjuiste benadering. De fractie moet uitgaan van het gestel de doel van de Borselse Sprinter en dat is het tegen gaan van een zaamheid. Als wij, de stichting, dat kunnen bereiken door een keer naar een supermarkt te gaan, doen we dat. Mocht de fractie, naast de ze gebruikte kretologie, zich op de hoogte stellen van de feiten, dan kunnen ze altijd bij ons terecht. Jan Collignon Stationsweg 28, Heinkenszand Waterdunen Wanneer er niet snel een beslis sing wordt genomen om te onteige nen voor het ontpolder- en recrea tieplan Waterdunen loopt men 18 miljoen euro rijksbijdrage kwijt en kan de ontpoldering niet door gaan. Probleem opgelost! Wanneer Molenkaten bij de uitbreiding tot 44 hectare er geen gratis 250 hecta re ontpoldernatuur er bijkrijgt wil len ze misschien niet meer. Wel licht zijn er dan andere bedrijven die daar wel een uitbreiding wil len. Probleem opgelost! Wanneer er na de Statenverkiezing mis schien in Middelburg een andere wind waait met nieuwe poppetjes die anders denken, is er vermoede lijk weer een probleem opgelost! Joop Dees Port Scaldis 9-31, Breskens Bel 0800-5150 en stap in voor 1 januari DELTA I I 11 the multi-utility company www.DeltaZeelandfonds.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 49