zeeland 121 KNRM heeft genoeg van visbootjes Stapelkamp nieuwe burgemeester van Kapelle Aanbod van een andere energieleverancier? lachtverbod damherten blijft nog van kracht ÜEDDING OP ZEE Bijna 40 procent uitrukken is voor hengelaars Reimerswaal blijft jaar langer in muziekschool Schaatsles van een kampioene 50% korting op merk monturen Wij helpen u met een goede vergelijking DELTA, voordelig en dichtbij. woensdag 8 december 2010 loor Ton van den Nouweland jeeltje jans - Zowel de honderd- te als de honderd-en-éérste uit tik dit jaar van het KNRM-station deeltje Jans betrof een sportvis- lootje. De KNRM blijft ze helpen, naar concludeert ook dat deze vis- ers 'toch wel makkelijk hulp no- lig hebben', 3e tot gisteren bijgewerkte site 'an de KNRM vermeldt voor sta- ion Neeltje lans 37 acties voor portvisboten, op de voet gevolgd loor 36 acties voor zeiljachten, foor het overige zijn het kitesur- èrs, duikers en de beroepsvaart [ruimingen - Het Reimerswaalse ollege heeft het algemeen bestuur an de Zeeuwse Muziekschool ge raagd om de voorgenomen uittre- ling uit de gemeenschappelijke re eling met een jaar te mogen uit tellen tot 1 januari 2013. Vanleiding voor het verzoek is het eit dat binnen de Zeeuwse Mu- iekschool wordt gekeken naar en andere beheersvorm, bijvoor- ieeld een stichting. 4u betalen alle Zeeuwse gemeen- en mee aan de muziekschool, naar voor Reimerswaal waren de ariabele kosten erg nadelig. )e gemeente keurde de begrotin- ;en ook stelselmatig af, waarop in ali vorig jaar is besloten om per 012 uit de regeling te stappen. )e gemeente Reimerswaal moet vel een afkoopsom van ruim drie on betalen. )oor het Reimerswaalse besluit n ook kritiek vanuit andere ge- neenten, voelt de muziekschool ich genoodzaakt een andere oers te gaan varen. „Om meer dui- ielijkheid te krijgen over wat er traks mogelijk is, hebben om uit tel gevraagd", zegt wethouder lans de Kunder. waarvoor de redders in actie ko men. Gisterochtend even na achten was het weer raak. Twintig mijl uit de kust, bij de Rabsbank, lag sportvis boot Twister met een kapotte brandstofleiding. Het was even zoeken in de mist, maar het lukte de bemanning van de Koopmans- dank uiteindelijk om de Twister te rug te brengen naar de thuishaven achter de Roompotsluis. De boel aan boord van de reddingboot was net opgeruimd, toen sportvisboot Masty zich meldde met motor- pech. Ook dit vaartuig met twee Antwerpenaren aan boord werd MIDDELBURG - Schaatsles van een echte kampioen. Dit buitenkansje kregen gisteren driehonderd leerlingen van verschillende basisscholen op de ijs baan op de Markt in Middelburg. In samenwerking met skeelervereniging SKA en het Cios in Goes bracht Barbara de Loor, die in 2005 wereldkampi oen werd op de 1000 meter, de kinderen de grondbeginselen van het schaatsen bij. zie video op www.pzc.nl foto Ruben Oreel in veiligheid gebracht. KN- RM-woordvoerder Kees Groene- veld bevestigt dat bij de redders van station Neeltje Jans soms spra ke is van weerstand tégen sportvis sers op zee. „Vooral als er niet eens gevaren kan worden omdat een berger het werk doet en wij alleen maar kunnen assisteren. Maar het is de Kustwacht die bepaalt of wij uitrukken. De afweging of een op roep serieus genoeg is wordt in IJ- muiden gemaakt. Wat een uitruk van de KNRM ge middeld kost, weet Groeneveld niet precies. „Maar over een paar honderd euro praat je al snel." OPRUIMING BIJ HET HUIS HARDY 8el!amypark 38 4381 CK Vlissingen T 0118 41 20 10 door Lilian Dominicus kapelle - CDA'er Anton Stapel kamp (49) zal worden voorgedra gen als de nieuwe burgemeester van Kapelle. Dat heeft de voorzit ter van de vertrouwenscommissie Bas Pors gisteravond tijdens de raadsvergadering, tegenover een volle publieke tribune, bekend ge maakt. Stapelkamp volgt medio februari de huidige burgemeester Siebe Kra mer op, die eind december zijn werkzaamheden neerlegt. In de tussenliggende tijd zal loco-burge meester Jon Herselman waarschijn lijk de honneurs waarnemen. „Ik ben de komende tijd bezig met het afronden van mijn huidige baan", zegt Stapelkamp in een tele fonisch interview. „Mijn vrouw en ik zullen zo snel mogelijk op zoek gaan naar een woning in de ge meente Kapelle." Stapelkamp heeft drie volwassen kinderen, van wie er twee nog thuiswonen. „Die kunnen zichzelf inmiddels redden," Stapelkamp woonde in onder meer Den Haag, Utrecht en Rotter dam, maar heeft geen Zeeuwse achtergrond. „Het stratenplan van Kapelle ken ik nog niet, maar ben hier en daar wel op plekken in Zeeland ge weest. Dit is een prachtige, rustige, ruime provincie. Zeeland heeft de ruimte die je hier in de Randstad wel eens mist." Anton Stapelkamp Of hij qua stijl zich zal aansluiten op die van zijn voorganger, kan hij niet zeggen. „Maar ik zal zeker een echte burgervader zijn, dichtbij mensen, organisaties en vereni gingsleven." Stapelkamp studeerde recht aan de Rijksuniversiteit in Leiden en heeft tot 2001 gewerkt als docent openbaar bestuur van het ROC Al- beda College in Rotterdam. Van 2001-2010 was Stapelkamp lid van het dagelijks bestuur Rotterdamse deelgemeente Hillegersberg-Schie- broek. Sinds begin van dit school jaar 2010-2011 vervult hij de func tie van docent aan het ROC Albe- da College. oor Melita Lanting urch-haamstede - Het is ondui- elijk wanneer de jacht op damher en in de Kop van Schouwen en )e Manteling op Walcheren wordt lervat. De provincie bekijkt eerst ioe de vergunning kan worden ge- epareerd en hoeveel tijd dat kost alt niet te zeggen. 'orige week heeft de rechter de ergunning onderuit gehaald. De •rovincie meende dat het jaarlijks ast te stellen uitvoeringsplan waarin staat hoeveel herten mo- en worden afgeschoten) niet in- praakplichtig was maar de rechter ordeelde anders. Het gevolg was at de jacht met onmiddellijke in gang is gestopt. De rechtszaak was aangespannen door de Faunabe scherming. Die verzet zich tegen af schot. Hoewel de zaak is gewon nen, is de stemming bij de Fauna bescherming niet euforisch. „Nee, we hadden liever op inhoudelijke gronden gewonnen", zegt Pauline de Jong van de Faunabescherming. „Dit is een puur juridische uit spraak. Daarmee wordt niet voor komen dat et in de toekomst weer geschoten wordt." Faunabescher ming betwist de noodzaak van af schot. „Staatsbosbeheer heeft ook al gezegd dat het gebied meer her ten kan hebben." De organisatie wacht de nieuwe vergunning af voor verdere stappen worden gezet. Bel gratis 0800-5150 DELTA II li the multi-utility company

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 47