pontje in schriftje van Eugenie Laatste veer Historie Zwinkoor brengt kerstconcert in kerk Auto aangeschoten bestuurster afgepakt Twee monteurs gewond bij ongeval JÉt* Oppositie: blaas Waterdunen af HRISTMAS FAIR woensdag 8 december 2010 Eugenie van den Abeele exploiteerde van 1914 tot 1958 het laatste Sasse veer van Tweekwart over het kanaal naar Westdorpe. Door de verbreding van het kanaal werd de veerdienst opgedoekt. Annelies Korst: „Wij vonden het leuk om dit schriftje te publiceren. Als zoiets in de kast blijft liggen, gaat het verloren. Nu blijven een paar leuke stukjes Sasse historie bewaard." UH autornondo GOES amundsenweg 35 0113 275757 ROOSENDAAL beider 36a 0165 566744 RETRANCHEMENT Het Zwinkoor houdt zondag een kerstconcert in de kerk in de Dorps straat in Retranchement. Ook het duo aCordare (mandoline- en harp spel) en de Zwinkids leveren een bijdrage. Het koor staat onder leiding van di rigent Arie Karreman. De groep brengt klassieke kerstliederen uit verschillende landen. Het concert begint om 15.00 uur. Toegang kost 7,50 euro, inclusief consumptie. BRESKENS Een 65-jarige automobiliste uit Breskens werd gistermiddag op de Ringlaan in haar woonplaats be trapt op rijden onder invloed, na dat de politie haar aanhield omdat ze geen voorrang verleende. Adem analyse mislukte, waarna een bloedproef werd afgenomen. De da me bleek ook niet in het bezit van een geldig rijbewijs en daarom werd haar auto in beslag genomen. LAMSWAARDE In een bedrijf aan de Frederik Hen drikstraat zijn gistermiddag twee monteurs gewond geraakt toen zij bezig waren met laswerkzaamhe- den aan een trekker. Er kwam ver moedelijk gas of olie vrij wat bij het lassen een explosie veroorzaak te. Beide mannen, 53 en 22 jaar, zijn met brandwonden naar het zieken huis in Terneuzen gebracht. De Ar beidsinspectie is in kennis gesteld. Portret van Eugenie van den Abeele. Het is niet bekend hoe oud ze was op deze foto. repro Mark Neelemans SLUIS - De Sluise raadsfracties Lijst Babijn, Nieuw Gemeentebelang en Helder Zeeuws vragen het kabi net 'een streep door Waterdunen te zetten'. Het Rijk trekt de Molecaten Groep voor door het gebied rondom een nieuw recreatiepark met zilte na tuur in te richten. Voor de noodza kelijke kustversterking is Waterdu nen niet nodig; het afgraven van vruchtbare grond en het binnenla ten van zout water is gewoon ont- poldering, waarvoor grond moet worden onteigend. Waterdunen is onterecht in de Crisis- en Herstel- wet opgenomen, stelt de Sluise op positie. Ze vraagt de regering de (fi nanciële) stekker uit Waterdunen te halen in het 'algemeen belang'. in samenwerking met de Harvest Fair oezuen morgen ue oor ueorern unnsimas rdir Openingstijden: 11:00 t/m 22:00 uur (op zondag 20:00 uur) tint* titjiiidiüïeintlliiilniwijaii'.lil

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 41