iSl zeeland Van Schaik is te uitgekookt Liedjes en verhalen over almanak Storing Eugenie van den Abeele schreef oude liedjes en persoonlijke verhalen op in een schriftje dat werd aangetroffen in de nalatenschap van dokter Julien Puyiaert. Dat is nu gepubliceerd. Leden EHBO onderscheiden woensdag 8 december 2010 Heel uitgekookt heeft wet houder Co van Schaik de strijd over het parkeren bij de Nieuwstraat in Terneu- zen gewonnen. De tarieven worden ook nog verhoogd. Het verzoek van horeca ondernemers aan de Nieuwstraat, het Schel- detheater en de bios coop was eind vorig jaar heel sim pel. Dat er vlakbij hun bedrijven op de Westerscheldedijk van 9.00 tot 24.00 uur voor parkeren be taald moet wofden, was hen een doorn in het oog. Ze wilden 'ge woon' dat mensen er tot t8.oo uur zouden moeten betalen. In niet één andere stad in Zeeland hoeft tot 24.00 uur voor bovengronds parkeren betaald te worden, was één van hun argumenten. Waar om dan wel aan de Westerschelde dijk, terwijl juist de Terneuzense binnenstad extra klanten goed kan gebruiken. Ze gingen een gesprek Co van Schaik door Harmen van der Werf aan met wethouder Co van Schaik, die liet weten weinig te voelen voor een ander parkeerregi- me op de Westerscheldedijk. De vlakbij gelegen dure Theater-par keergarage, waarvoor ook tot 24.00 uur betaald moet worden, zou anders geen geld meer opleve ren. De ondernemers reageerden met een compromis-voorstel: een lichte verhoging van de parkeerta rieven in ruil voor een 'normaal' parkeerregime op de Westerschel dedijk. Van Schaik kwam zelf naar buiten met dit idee en leek er oren naar te hebben, tot hij later op eens bekend maakte dat het hele terrein in 20U weg zou moeten voor een verhoging van de dijk. De parkeerplaatsen waren volgens hem ook niet echt nodig en auto mobilisten kunnen wel een stukje verder lopen. Nu, bijna een jaar la ter, lijken de kaarten definitief ge schud. Op de Westerscheldedijk blijven toch parkeerplaatsen (60 van de huidige 120). Met andere woorden: Tel uit uw winst, onder nemers. Het parkeerregime blijft wel hetzelfde, dus betalen tussen 9.00 tot 24.00 uur. En als klap op de vuurpijl stellen B en W de ge meenteraad voor het parkeertarief in Terneuzen te verhogen van 1,10 naar 1,20 euro per uur. Van Schaik - ook penningmeester van de ge meente - heeft zijn zin, maar klant- en ondernemersvriendelijk is het allerminst. Aangeboden: minder reistijd m/v 57% van de werkzoekenden vindt 30 minuten woon-werk verkeer meer dan genoeg. Zo blijft er tijd over voor hobby's. Zoals fietsen*. Meer redenen om uw personeelsadvertentie in het regionale dagblad te plaatsen vindt u op: www.dagbladen.wegenermedia.nl Bron: Nationaal Onderzoek Arbeidsmarkt 2010. uw werk ons regionale bereik BN DeStem Brabants Dagblad Eindhovens Dagblad De Gelderlander PZC de Stentor De Twentsche Courant Tubantla Tip? redactie@pzc.nl De 38-jarige verslaggeefster in Goes snapte er niets meer van. Hoe kon het nu dat ze van het ene op het an dere moment geen telefoontjes van collega's kon overpakken met een simpele druk op de knop 'overne men'? Ze besloot te bellen naar de helpdesk, in het oosten van het land. Daar werd een medewerker getrak teerd op een bloemrijk verslag over al het leed dat haar ten deel viel. Maar... hij had dé wijze om de erger nis te doen verstommen. „Aan de ach terkant van uw toestel zit een plugje. Dat moet u er even uithalen en weer terugsteken." Oké, riep de verslag geefster. „Eens kijken, aan de achter kant zei u, hè. Ah ja. Wacht even, ja, hij is er... hè, hé, waar ben je nou? Nu hoor ik je helemaal niet meer!" SAS VAN CENT door Eugène Verstraeten Bijna iedereen in Sas van Gent kende Eugenie van den Abeele. „Ze woonde in de Vredestraat, op nummer 2, maar je zag haar over al. Ze sprak iedereen aan en had al tijd wel een verhaal. Zij was de 'vrouw alleen', maar had wel een zoon Johan, die ook iedereen ken de. Ze was een echte Sasse. In on ze ogen was ze altijd al oud, maar niet versleten, wat toddelig ge kleed en met stralende ogen keek ze in het rond, ze was er." Zo schetst dokter Frank Puyiaert de vrouw die eind 1979 speciaal voor zijn vader Julien oude liedjes en persoonlijke belevenissen in een schriftje neerkrabbelde. Het schriftje werd aangetroffen in de nalatenschap van de oude dok ter Puyiaert en zijn zoon Frank stapte er mee naar Jan Vinke en Annelies Korst van reclamebureau Recht door Zee. Of ze er iets mee konden doen. „Wij zijn echte Sassenaren", ver telt Annelies, „en wij vinden het leuk om dit soort lokale dingen te ondersteunen. Als zo'n schriftje er gens in een kast blijft liggen gaat het uiteindelijk verloren. Daarom vonden we het leuk om het uit te geven: in de vorm van een schrift je en aangevuld met oude foto's." Eugenie werd geboren in 1902 en woonde op Tweekwart. Daar ex ploiteerde ze vanaf 1914 een pon tje over het kanaal naar Westdor- pe. In 1958 verhuisde ze noodge dwongen naar de Vredestraat in Sas van Gent. In verband met de kanaalverbreding moest het veer huis van de familie Van den Abee le verdwijnen en dat betekende het einde van het laatste Sasse veer. Eugenie kwam destijds vaak bij de familie Puyiaert aan huis. Ze ver baasde zich erover dat veel Sasse naren oude liedjes zoals dat van de Schepentrekker niet meer kenden. Dus besloot ze een aantal van die liedjes op papier te zetten. Eugenie ging ze bij de familie Puyiaert zin gen. In haar schriftje staan ook persoon lijke en onthullende verhalen. Zo vertelt ze hoe haar vader in 1920 achter de suikerfabriek een lijk in zijn visnet vond. Hij wilde geen problemen, liet het lichaam snel zinken en liep, zo bleek achteraf een beloning van vijftig gulden mis. Eugenie stond bekend als fan van het Oranjehuis en ze mocht konin gin Beatrix bij haar bezoek aan Sas van Gent bloemen aanbieden. Daar is nog een foto van. Anne lies: „Die hebben we met enige moeite via familieleden van haar gevonden, evenals een portretfoto van toen ze jonger was." Het boekje, dat deze week is ver schenen in een oplage van dui zend exemplaren, is tot stand geko men met medewerking van de Sas se Heemkundige Kring. Die doet alle leden van de Kring een exem plaar cadeau, zodat de drukkosten voor een groot deel gedekt zijn. Het schriftje van Eugenie is ver krijgbaar bij Matildas Boek in Sas van Gent en kost 4,95 euro. Aan de achterzijde van de voormalige coöperatieve suikerfabriek in Sas van Gent kreeg de streeks 1920 het lijk van een vermiste Sassenaar in zijn net. vader van Eugenie om- repro Mark Neelemans VOGELWAARDE - Dertien leden van de afdeling Vogelwaarde van de nationa le bond van EHBO zijn gisteravond in het zonnetje gezet. Willie Remorie (rechts) en Riet de Klerk-Remorie (midden) ontvingen in het dorpshuis het bondskruis der eerste klasse. Dat is de hoogste bondsonderscheiding. Wil lie Remorie is 49 jaar lid van de plaatselijke EHBO-vereniging, Riet de Klerk-Remorie is 42 jaar hulpverlener. Het gouden bondsinsigne was er voor William Vonk (links). Hij is ruim dertig jaar lid. Vier leden kregen een zilveren speld en zes personen een bronzen insigne! foto Mark Neelemans MEEST GELEZEN 1Zegen voor omstreden bedrijf. 2. AH mogelijk in Coese Schans. 3. En dat is nummer 3 (foto). ZEEUWSE KELDER Vrouwenvoetbal... bestaat dat ook op kelderniveau? Lees en reageer: www.pzc.nl/zeeuwsekelder TIPS NAAR bevelanden@pzc.nl Zet uw foto in het album www.pzc.nl/foto eKfi Aiic' OX.ZjjCï uZi-AtA*.. LA-?*..-,

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 38