PZCI7 Mfc in IJzendijke verder weg dan ooit Chinezen enthousiast over bezoek Grootse vuurwerkshow Vogelwaarde ZEEUWS-VLAANDEREN 18 en 19 20 en 21 PATSTELLING Gemeente wil geen extra bijdrage geven aan multifunctioneel centrum Woensdag 8 december 2010 Liedjes en verhalen over pontje in schriftje van Eugenie Afsluiting weg leidt tot spanning in Westdorpe Tip? zeeuws-vlaanderen@pzc.nl door Martijn de Koning IJZENDIJKE - Dorpsraad, onderne mers en inwoners van IJzendijke zijn somber over de komst van een multifunctioneel centrum (mfc) in hun woonplaats. De ge meente Sluis heeft nauwelijks geld en, vindt de Werkgroep Accommo daties IJzendijke, toont zich niet bereid mee te denken over oplos singen. IJzendijke vraagt al jaren om een multifunctioneel centrum. De zaak kwam in een stroomversnel ling toen vijfjaar geleden het loka le zwembad de deuren sloot. Sinds dien zet de werkgroep, waarin on der meer dorpsraad, ondernemers en verenigingen zitten, in op een centrum bij de voetbalvelden. Daar zouden een nieuw zwem bad, een evenementen- en sport hal, kinderopvang en ruimten voor verenigingen kunnen komen. Opeenvolgende wethouders gaven in het verleden aan dat Sluis nau welijks geld heeft voor een bijdra ge aan zo'n centrum. Twee jaar ge leden werd wel een bijdrage van 600.000 euro beloofd, afkomstig uit de verkoop van grond voor de nieuwe wijk Kleine Jonkvrouw. Toen de gemeenteraad echter bij het college afdwong dat de voetbal club een derde veld moest krijgen, haalde de gemeente de kosten daarvan af van die zes ton. Daar door is er nu nog 170.000 euro be schikbaar als bijdrage voor een mfc. Verder zegde Sluis aan de werkgroep vorige maand een jaar lijkse bijdrage in de exploitatiekos ten toe van 35.000 euro. Veel te weinig, vindt dorpsraadvoorzitter André Soomers. „We hebben het dubbele nodig om enige kans van slagen te hebben." Volgens hem tonen college en ge meenteraad nauwelijks bereidheid mee te denken. „Alle creatieve ideeën worden meteen als onhaal baar bestempeld. Mensen worden er moedeloos van. We steken hier nu al jaren vrije tijd en energie in. En we komen geen steek verder." Volgens wethouder Jan Schaalje is de houding van Sluis duidelijk. „Al jaren is helder dat er zes ton beschikbaar is. Een deel daarvan is in het voetbalveld gestoken. Dat was ook hun keuze. Dan moeten ze nu niet terugkomen om meer geld. Wij komen gewoon na wat eerder is toegezegd." De wethou der twijfelt overigens aan de haal baarheid van de plannen. „Ik denk dat het in de huidige tijd lastig is om die te realiseren." TERNEUZEN - De Chinese delegatie die gisteren een bezoek bracht aan Terneuzen heeft zich uitgebreid la ten voorlichten over de opzet van Bio Base Europe, de afname van CO2 en restwarmte door de glas tuinbouw en de duurzame initia tieven van energieproducent Del ta. Ook het enthousiasme over de (vooral technische) onderwijsvor men, die worden geboden op scho lengemeenschap De Rede, was groot. Zo groot zelfs dat leraar en communicatiespecialist Jack Be gijn en algemeen directeur Betty Piessens werden uitgenodigd voor een tegenbezoek, begin april vol gend jaar. Er werd direct een inten tieverklaring getekend voor een uitwisselingsprogramma, waaraan leerlingen en leraren deelnemen. Burgemeester Jan Lonink signaleer de na afloop grote interesse bij de delegatie uit de stad Gaoyou (de burgemeester en vertegenwoordi gers van vier grote bedrijven) om de contacten te intensiveren. Lo nink: „De belangstelling is prach tig, maar we hopen natuurlijk wel dat die uiteindelijk leidt tot investe ringen. Het is op dit moment moeilijk te zeggen of het zover komt. We vissen immers met heel veel mensen in dezelfde vijver." VOGELWAARDE - Het sportpark van Vogelwaarde is vrijdagavond 17 de cember voor het derde jaar op rij het podium voor een grootse mu zikale vuurwerkshow. De demon stratie wordt groter dan ooit. Vorig jaar ging honderd kilo vuurwerk de lucht in, dit jaar wordt niet min der dan driehonderd kilo afgescho ten. Eric Buysse en zijn team van Party- max uit Hulst organiseren de de monstratie om de consument te to nen welk vuurwerk dit jaar te koop is. Het publiek, vorig jaar wa ren er zo'n 1500 mensen op de show afgekomen, kan de vuur werkeffecten beoordelen en zo de eigen favoriet bepalen. Dat maakt de aankoop later een stuk makkelij ker en voorkomt miskopen. Buys se vernieuwt zijn vuurwerkcollec tie jaarlijks. „Ik heb een paar echte vuurwerkfreaks onder mijn mede werkers. Zij houden de laatste ont wikkelingen bij en zorgen dat wij ze in ons assortiment krijgen. Zinkpijlen bijvoorbeeld, echte top pers, die we speciaal in Duitsland zijn gaan halen." Het vuurwerk wordt afgeschoten op de maat van stevige muziek. De afsluiter van de demonstratie belooft spectaculair te worden. Buysse: „Dan gaat alles in één keer nog eens de lucht in. Dat is tot vele kilometers ver te zien." De show is gratis, begint 's avonds stipt om acht uur en duurt zo'n veertig minuten. De sportvel den gaan open om zeven uur. De kantine blijft tot ver na de show geopend. Met GRATIS vuurwerk! Kijk snel op www.intratuinvuurwerk.nl Intratuin Koudekerke I Galgeweg 5 (Provinciale weg "^1 _M_ tussen Vlissingen en Koudekerke 1^1 TlTT3Tll H Tl Tel-0118551 623-donderdagen JL JL S> 1» JL vA t» UL Jilil vrijdag koopavond van scholengemeenschap De Rede de Chinese delegatie uitleg over de onderwijssituatie - foto Mark Neelemans Omgeven door nieuwsgierige leerlingen geeft leraar Jack Begijn en vooral de mogelijkheden - in Nederland.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 37