en Sluis straks hersteld Aanbod van een andere energieleverancier? zeeland 121 Charmes zijn het geheim van hoge leeftijd Besluit over landhuizen wordt weer uitgesteld n het Verbrande Fort kost zes ton Honderdste actie reddingstation Amnestygroep brandt kaars op kerstmarkt Wij helpen u met een goede vergelijking DELTA, voordelig en dichtbij. woensdag 8 december 2010 De 102-jarige heer J. Rouw heft het glas. foto Ronald den Dekker door Lilian Dominicus Ook de vestingwallen bij het oude handelsstadje Damme worden waar mogelijk terug aangelegd. foto en reproductie Peter Nicolai KAPELLE - Burgemeester Siebe Kra mer van Kapelle hoefde gistermor gen niet de geijkte vraag te stellen die hoort bij iemand die óver de honderd jaar wordt. „Nee hoor, ik weet uw geheim al", zo fluisterde hij de heer J. Rouw uit Kapelle in in het restaurant van stichting zorgcentrum Ceder hof, waar bewoners, personeel, fa milie en vrienden zich verzameld hadden om de 102-jarige eens goed in het zonnetje te zetten. „Met uw positieve en vrolijke uit straling, bent u een echte char meur. Kijk maar eens, er zitten ze ker acht vrouwen rondom u", ver- BURGHSLUIS De bemanning van reddingstation Neeltje Jans moest gistermorgen in actie komen voor een vaartuig met motorproblemen. Voor de beman ning van het KNRM reddingsta tion was het de honderdste actie van dit jaar. Het betrof hulp aan een sportvisboot met drie perso nen aan boord. Ter hoogte van de Rabsbank, 20 mijl ten westen van het station, sprong de brandstoflei ding en kon niet meer verder wor den gevaren. telde Kramer. „Dat doet lang niet iedereen u na." De geboren Kapel- lenaar die vroeger een boomgaard in Yerseke had, liet het zich alle maal met een vrolijke lach welge vallen: de aandacht, de felicitaties, de kussen van de vrouwen, de fo tograaf, de vragen van de pers... „Nee hoor, ik ben dat helemaal niet zo gewend", verweerde hij zich nog. Natuurlijk waren er taartjes met de cijfers 102 erop en daarna werd het al rap tijd voor een borreltje, een glaasje wijn of een advocaatje met een grote dot slagroom er bo venop. „Op naar de 103", sprak Kramer hoopvol. „Dat hebben an deren voor het zeggen, niet ik", al dus de jarige. GOES Amnestygroep Goes brandt en ver koopt vrijdag kaarsen tijdens een kerstmarkt in zorgcentrum Ter Val- cke in Goes. Dat doet zij met de troostende boodschap 'Ergens is er iemand die aan mij denkt'. Bezoe kers van de markt kunnen een peti tie ondertekenen. Die is gericht aan de autoriteiten van Myanmar. Amnesty roept hen op om de 38-ja- rige demonstrante Su Su Nway vrij te laten. De markt is van 14.30 tot 20.30 uur. door Rob Paardekam THOLEN - De initiatiefnemers van vier landhuizen aan de Mossel- hoekseweg in Tholen worden nog langer aan het lijntje gehouden door de gemeenteraad. Die wil op nieuw geen besluit nemen. De raad zit duidelijk met de kwes tie in zijn maag. Aan de Mossel- hoekseweg staat nu een vervallen kassencomplex. Florestede B.V. uit Den Bosch wil dat slopen om er vier landhuizen op ruime kavels voor terug te plaatsen. Enkele agrariërs uit de omgeving maken echter bezwaar tegen het plan. Ze zijn bang dat de toekom stige bewoners van de landhuizen straks gaan klagen over stankover last. Ook vrezen ze beperkt te wor den in hun mogelijkheden om uit te breiden. Een jaar geleden werd het besluit al eens uitgesteld. Het Rijk heeft namelijk een wet in voorbereiding die het mogelijk maakt om huizen in het buitengebied het predikaat 'plattelandswoning' te geven, in dat geval leggen ze veel minder be perkingen op aan de omgeving. De behandeling van het voorstel in de Tweede Kamer blijft echter uit. Het ziet er nu naar uit dat het in de zomer van 2011 zover is. De raad wil daar op wachten. Bel gratis 0800-5150 DELTA the multi-utility company

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 35