zeeland 119 weg uit Wemeldingse scholen Ostrea stopt met schoolwacht Afscheid van een school met 100 procent groei posten na (één-en)veertig jaar HRISTMAS FAIR Verpauperde volière Rilland tegen de vlakte woensdag 8 december 2010 B De nieuwe Saab 9-5 daagt u uit. flffi automondo GOES amundscnweg 35 0113 275757 ROOSENDAAL beider 36a I 0165 566744 www.autorriondo.nl/saab Gcm verbruik S»Q.c:,'IOOWn Co ...istsoi I31» 2« door Luc Oggel GOES - Het Ostrea Lyceum in Goes stopt met het project schoolwacht op de locatie 's-Heer Elsdorpweg. Althans, in de huidige vorm. Het Ostrea Lyceum was vorig jaar de eerste Zeeuwse school die aan haakte bij het project 'school wacht' van het Rijswijkse advies bureau 5Elements. Schoolwachten zijn leerlingen die - in de pauzes - medeleerlingen aanspreken op on gewenst gedrag. Ze zijn herken baar aan speciale blauwe hesjes en portofoons. „Het optimistische beeld dat sElements schetste is er niet echt uitgekomen", zegt afde lingsleider Jaap Knuijt van het Ostrea Lyceum. „Wat ons opviel, is dat de leerlingen maar moeilijk in hun rol van schoolwacht kwamen. Er was ook te weinig tijd voor goe de briefings en het uitdelen en in nemen van de spullen. De opzet van sElements werkte voor ons niet goed genoeg." De school wil het principe nu on derdeel maken van een nieuw be roepsgericht vak. Knuijt: „We staan nog steeds positief tegenover de uitgangspunten, maar het vergt een grotere investering aan mens kracht. We gaan het daarom stevi ger neerzetten in lessituaties, zo dat er meer tijd is voor aanwijzin gen en trainingen." Het Edudelta College in Goes is de ze week ook begonnen met de in zet van schoolwachten volgens het concept van sElements. Schooldirecteur Rudolf Schierbeek met 'zijn' groep 5: „Een mooie club kinderen om mee te werken." foto Ronald den Dekker door Claudia Sondervan Een oliekachel met een ring van natte wanten erom heen. Dat is het eerste beeld dat Rudolf Schier beek kreeg van de Wemeldingse School met de Bijbel toen hij er als jongeling uit Groningen kwam voor een proefles in 1971. „Gut, ze stoken hier nog zó", heeft hij ge dacht. Het was maart, het had ge sneeuwd. Dat gebouw uit 1902 stond aan de Noordelijke Achterweg. Het ge bouw waar Schierbeek uiteindelijk afscheid neemt als schooldirecteur staat sinds 1973 aan de Bierweg en telt binnenkort negen lokalen voor 180 leerlingen; honderd pro cent meer dan waarmee hij als pril le meester begon. Toegegeven, in de tussentijd kreeg de school aanvulling met kleuters uit 't Stationnetje en van de Schip- persschool en bouwde Wemeldin- ge lustig huizen bij, maar CBS De Hoeksteen kent nog steeds lichte groei in het leerlingaantal, merkt Schierbeek bedachtzaam op. „Al „Maar het houdt je goed bij de les. Ie weet wat er in de groepen ge beurt. Directeur zijn houdt je wel de hele week bezig. Binnen de koe pel voor christelijke scholen op Zuid-Beveland Alpha is afgespro ken dat een directeur pas voltijds werkt boven het aantal van 200 leerlingen. Dat halen we nooit." De vacature voor zijn opvolging gaat volgende maand uit; tot die gevonden is fungeert Ad Vis, voor zitter van het college van bestuur van Alpha, als interim. Schierbeek heeft inmiddels de zo nen en dochters van zijn leerlin gen van weleer lesgegeven. Hij is blij met komst van kindgericht on derwijs; al is geen van de mooie verbeterplannen in het onderwijs ooit zonder korting uitgevoerd en had het dus zoveel beter kunnen zijn. „Maar de praktijk is altijd minder dan het kabinetsvoorne men". Er is een afscheidsreceptie in de school voor Rudolf Schier beek op donderdag 16 december, van 16.00 tot 17.30 uur en van 18.30 tot 20.00 uur. De dag ervoor zeggen zijn leerlingen hem gedag. komt er te zijner tijd een kente ring, met de krimp." Maar de Hoeksteen ziet er bepaald anders uit dan de prognose uit 1997 schetste: die repte van een ruimtebehoefte van vier lokalen in 2013. Dan moet het nog raar lo pen. Binnenkort wordt het negen de lokaal geplaatst, waardoor het gymlokaal voor de kleuters na zes jaar niet meer voor lesgeven hoeft te worden benut. Hij staat nog an derhalve dag per week voor groep 5. „Een mooie club kinderen om mee te werken", lacht hij verge noegd. „Maar het is een moeilijke combinatie, voor de klas staan als directeur. )e kunt geen scheiding aanbrengen tussen je taken", ver wijst hij naar de storingen voor managementstaken tijdens lesu ren. Geen schoolplein of er ligt wel een ijsbaan om lekker overheen te zeilen... in samenwerking met de Harvest Fair RILLAND - De verpauperde volière aan de Burg. Jobselaan in Rilland is deze week gesloopt. Dat is ge beurd om vandalisme tegen te gaan. De volière was ooit geliefd bij de inwoners. Vijfjaar geleden werden nog zevenhonderd handtekenin gen ingezameld voor het behoud ervan. De laatste jaren raakte de kooi in verval, er zat een gat in het dak waardoor alle vogels zijn gevlo gen. Volgens een gemeentewoord voerster is het de bedoeling dat er ooit wat wordt teruggebouwd, maar wanneer is nog niet bekend. Er is in Rilland een binnenvolière, in woonzorgcentrum Oostkilhoek. oezoeK morgen ae ueatem cnrisunds t-air Openingstijden; 11:00 t/m 22:00 uur (op zondag 20:00 uur)

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 33