Tachtig jaar ervaring iSl zeeland Borsele negeert beroep tegen brede school Roep om maatregelen Abbekindersezandweg Reimerswaal wil uitstel uittreding muziekschool ijy 'Ontwikkelaars inbreidingslocaties meer achter de broek zitten' AFSCHEID Juf Cathrien Kole en meester Rudolf Schierbeek verlaten hun woensdag 8 december 2010 door Luc Oggel KRUININGEN - Het Reimerswaalse college van burgemeester en wet houders moet ontwikkelaars die 'slapende' inbreidingslocaties in be zit hebben, meer achter de broek zitten. Die oproep deed de PvdA onlangs. Volgens raadslid Kees Verburg is het nu vaak zo dat de gemeente de rotte plekken in woonkernen ziet als het probleem van de ontwikke laar die de locatie in handen heeft. „Maar in plaats daarvan zou je als gemeente ook kunnen meeden- door Luc Oggel OVEZANDE - Hoewel er door een omwonende beroep tegen het be stemmingsplan is ingediend bij de Raad van State, gaat Borsele verder met de voorbereidingen voor de bouw van een brede school aan de Mr. Dr. Messtraat in Ovezande. „Vanwege subsidies willen we zo min mogelijk vertraging oplopen", zegt wethouder Marga Vermue. Zij heeft vertrouwen in de uit spraak van de hoogste bestuurs rechter. „De Raad van State zou kunnen zeggen dat er een procedu refout is gemaakt, maar de uit spraak komt pas over een of twee ken over oplossingen of een ont wikkelaar dwingen er iets aan te doen." Verburg erkent dat het las tig is, maar langdurig braakliggen de kavels verdienen ook geen aan beveling. „De plek waar vroeger de gymzaal in Kruiningen stond, is bijvoorbeeld al heel lang een rotte plek." Ook de ernstig verkommer de Bathsewegkerk in Rilland is zo'n locatie, al ligt ontwikkeling daar wat ingewikkelder vanwege de aanwezigheid van een geurcir- kel van een agrarisch bedrijf. „Maar gooi zo'n kerk dan in elk ge val plat." door Claudia Sondervan jaar. Dan staat die school er al. In het extreemste geval zou de school moeten worden afgebroken als er sprake zou zijn van inhoudelijke fouten, maar die kans is verwaar loosbaar." De bouwvergunning is inmiddels verleend. „We mogen ook bou wen, want die bewoner heeft geen schorsing of voorlopige voorzie ning aangevraagd", zegt Vermue. Zij vindt niet dat de burger wordt geminacht. „Aanvankelijk waren er heel veel bezwaarmakers, er zijn toen aanpassingen aan het plan gedaan. Er is er nu nog één over, terwijl het hele dorp snakt naar die school." School is altijd mijn hobby geweest. Onderwijs heeft me altijd in de genen geze ten. Ik heb steeds gezegd: als ik tegenzin krijg, stop ik acuut. Dat wil ik mijn kinderen niet aan doen." Het is er nooit van gekomen. Ca thrien Kole geniet nog van elke dag van de kleuters in 'haar' lokaal van de openbare basisschool in Wemeldinge. Volgende week don derdag is ze er voor het laatst: één enveertig jaar na haar aanstelling als kleuter juf tijdens de laatste raadsvergadering van de gemeente Wemeldinge. En op de hamerslag die toen klonk, is ze als telg van een Wemeldingse familie nóg trots. Ze begon als kleuterjuf in 't Sta tionnetje. Na twee jaar was ze er hoofdleidster. „We hadden er groe pen van 35 kinderen: 110 in totaal. Daar werkten we met zijn drieën. Nu werkt er een staf van negen mensen voor 130 leerlingen!", ver gelijkt ze toen en nu. In 't Station netje, nu de bibliotheek, speelden kinderen van alle gezindten. Daar kwam een einde aan toen de kleu terschool in 1985 bij de vorming van de basisschool moest worden opgedeeld tussen de openbare en de protestants-christelijke school. „Dat was een klap. Ik had zulke fij ne collega's. We wilden toen al een soort van brede school. Daar hebben we echt voor op de barrica den gestaan. Het is niet gelukt. En eerlijk is eerlijk, nu vechten we voor eikaars leerlingen", knikt ze spijtig richting de CBS De Hoek steen, aan de andere kant van het Dorpsplein. „De samenwerking is minimaal. Iedereen heeft het te druk." Cathrien Kole is een bestuurder van nature: ze is altijd in de weer geweest in het verenigingsleven en met activiteiten in het dorp. Het is ook belangrijk, vindt zij, dat de mensen van een dorpsschool bin ding hebben met het dorpsleven. „|e weet wat er leeft en daar heb ben de kinderen in je klas baat bij." Bij OBS Wemeldinge was ze een tijdlang adjunct-directeur, maar die taak schudde ze af toen ze op haar 45ste met borstkanker werd geconfronteerd. Na haar herstel werd ze gevraagd als wethouder. Vier jaar lang be stierde zij de portefeuille sport, re creatie en cultuur, naast haar werk als leerkracht voor de groepen 1 en 2. Heerlijk, vond ze dat, maar haar hart ligt in het onderwijs. „Ik ben van de drie r's. Rust, reinheid en regelmaat. Als je gezelligheid biedt, heb je nooit problemen in de klas. Ik ben consequent. Wat op maandagmorgen geldt, geldt ook op vrijdagmiddag. Dat geeft kinderen duidelijkheid." Dat hebben de kinderen van van daag voor alles nodig, denkt zij. „Kinderen moeten te veel: gehaast naar school, want de ouders moe ten werken, de kinderen moeten naar de overblijf, de buitenschool se opvang, de sportvereniging." Van zichzelf hoeft Cathrien nu even niets. „Ik doe alleen nog wat ik leuk vind. Ik heb mijn werk met hart en ziel gedaan. Ik ben een mens van het geluk." door Rob Paardekam KLOETINGE - Aan de Abbekinderse zandweg bij Kloetinge is gisteren voor de vierde keer in twee weken een auto in de sloot beland. Voor GroenLinks in Goes is de maat nu vol. De partij wil dat de gemeente en het waterschap maatregelen ne men. Gisterochtend rond half negen be landde een vrouw met haar auto in de sloot langs de gladde Abbe kindersezandweg. Een voorbijgan ger wist haar te bevrijden, zodat het ook deze vierde keer weer rela tief goed afliep. De bewuste weg is eigenlijk alleen toegankelijk voor bestemmingsver keer, maar zeker nu er wordt ge werkt bij de Vierwegen in Kapelle wordt hij weer veelvuldig als sluiproute gebruikt. De fractie van GroenLinks in Goes heeft schriftelijke vragen gesteld. Ze wil weten of het college bereid is om samen met het waterschap (de beheerder van de weg) maatre gelen te nemen om het sluipver- keer te verminderen en zo het aan tal ongelukken terug te dringen. In een poging automobilisten weg te houden van de Abbekinderse zandweg, heeft het schap gisteren alvast een hek geplaatst. „Dat blijft daar staan zolang de vorst aanhoudt", stelt een woord voerster. Zij wijst er desondanks op dat mensen ook een eigen ver antwoordelijkheid hebben. „Ieder een kan bedenken dat het daar glad is." Aangeboden: minder reistijd m/v 57% van de werkzoekenden vindt 30 minuten woon-werk verkeer meer dan genoeg. Zo blijft er tijd over voor hobby's. Zoals fietsen*. Meer redenen om uw personeelsadvertentie in het regionale dagblad te plaatsen vindt u op: www.dagbladen.wegenermedia.nl Bron: Nationaal Onderzoek Arbeidsmarkt 2010. uw werk ons regionale bereik BN OeStem Brabants Dagblad Eindhovens Dagblad De Gelderlander PZC de Stentor De Twentsche Courant Tubantia Cathrien Kole: „Als je gezelligheid in de klas weet te scheppen, heb je nooit problemen." foto Ronald den Dekker BB8HK8999nBSBSH door Luc Oggel KRUININGEN - Het Reimerswaalse college heeft het algemeen bestuur van de Zeeuwse Muziekschool ge vraagd om de voorgenomen uittre ding uit de gemeenschappelijke re geling met een jaar te mogen uit stellen tot januari 2013. Aanleiding voor het verzoek is het feit dat binnen de Zeeuwse Mu ziekschool wordt gekeken naar een andere beheersvorm, bijvoor beeld een stichting. Nu betalen al le Zeeuwse gemeenten mee aan de muziekschool, maar voor Rei merswaal waren de variabele kos ten erg nadelig. De gemeente keur de de begrotingen ook stelselmatig af waarop in juli vorig jaar is beslo ten om per 2012 uit de regeling te stappen. Reimerswaal moet wel een afkoopsom van ruim drie ton betalen. Door het Reimerswaalse besluit en ook kritiek vanuit andere ge meenten, voelt de muziekschool zich genoodzaakt een andere koers te gaan varen. „Om meer dui delijkheid te krijgen over wat er straks mogelijk is, hebben we om uitstel gevraagd", zegt wethouder Hans de Kunder. „Ik voel zelf wel iets voor de inhuur van diensten in combinatie met een persoonsge bonden budget." MEEST GELEZEN 1Zegen voor omstreden bedrijf. 2. AH mogelijk in Goese Schans. 3. En dat is drie (foto). ZEEUWSE KELDER Vrouwenvoetbal op kelderniveau, be staat dat ook? Lees en reageer: www.pzc.nl/zeeuwsekelder TIPS NAAR bevelanden@pzc.nl Zet uw foto in het album www.pzc.nl/foto v IPI Wvmeldinge

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 32