zeeland 121 is gevaarlijk voor leerlingen TBS voor moord met auto in Ooltgensplaat 770 m Obase onderzoekt nieuwe schooltijden ///A Bri| a ■F t Igjhi lËP RECHTBANK 64-jarige Oude-Tongenaar veroordeeld Bijdrage oncologie in ziekenhuis Dirksland Uitslaande brand in vrijstaande huis Griezelen door het donkere bos Maritieme avond door World Ship Society Tweeduizendste bezoeker bij EPZ Ostrea stopt met project schoolwacht Wij helpen u met een goede vergelijking DELTA, voordelig en dichtbij. woensdag 8 december 2010 Elk jaar zijn er ernstige ongelukken door vuurwerk. Vorig jaar kwamen 770 slachtoffers op de spoedeisende hulp van een ziekenhuis terecht, aldus Halt Zuid-West. rotjes, vuurpijlen en allerlei ande re soorten vuurwerk. Bij binnen komst wilde Kevin direct weten of hij het vuurwerk mocht aanste ken, want zoveel: dat was wel erg aanlokkelijk. Tot teleurstelling van de.Vlissingse scholieren onthulde Janssen dat al het kruit al was ver wijderd. Vervolgens wilde hij we ten wie vooral slachtoffer wordt van vuurwerk: degene die het aan steekt of omstanders? Kevin en Jasmijn dachten beiden dat de eerste groep het meeste lijdt onder ongelukken met vuurwerk. Fout, zo leerde Janssen hen. Hij gaf Kevin vervolgens een ooglapje en Jasmijn een sok om om haar hand te doen. Na nog wat vragen hadden alle vijf de leerlingen de nodige beperkingen, zoals mitel la's, propjes in hun oren en samen gebonden vingers. Juf Brigitta was zeer te spreken over het aanschouwelijk onder wijs. En op weg naar een volgende ijf «ffisa J j m Vuurwerk aan een boom, bij het begin Burgh-Haamstede. van 2010 aan de Noordstraat in archieffoto Ronald den Dekker door Canis Zijlmans demonstratie lieten twee leerlin gen weten dat 'kijken met één oog toch wel raar is'. Brandweerman Ben Koets sloeg bijna van verbazing achterover toen een van de leerlingen vertel de dat hij vuurwerk aansteekt met een gasbrander. Volgens hem is dat vragen om problemen. Zijn verbazing nam nog meer toe toen een leerling vertelde dat hij samen met zijn vader, een brandwacht, rotjes aan elkaar bindt voor een heftigere explosie. De brandweerman liet vervolgens zien dat zelfs sterretjes gevaarlijk kunnen zijn. En dat er absoluut geen sprake is van 'koud vuur' maar dat sterretjes toch een tempe ratuur van tweehonderd graden kunnen bereiken. Ook waarschuwde Koets dat een capuchon gevaarlijk kan zijn. Daar in kan vuurwerk terecht komen. Met alle ellendige gevolgen van dien voor de drager. ROTTERDAM - Een 64-jarige man uit Oude-Tonge is gisteren door de rechtbank Rotterdam veroordeeld tot terbeschikkingstelling (TBS). De rechtbank achtte bewezen dat hij op 29 maart een 55-jarige inwo ner van Ooltgensplaat doelbewust met zijn auto heeft doodgereden. De veroordeelde wachtte zijn slachtoffer in Ooltgensplaat op en reed hem van achteren aan, nadat hij het slachtoffer tijdens z'n dage lijkse fietstocht was gepasseerd op de Oudelandsedijk. Toen het slachtoffer op de motorkap terecht was gekomen, remde de Oude-Tongenaar, waardoor de fiet ser op de grond terechtkwam. Hierna is hij opzettelijk overreden. Het lichaam van het ter plekke overleden slachtoffer is ruim zestig meter meegesleept onder de auto. De 64-jarige meldde bij de politie het slachtoffer 'slechts voor z'n bliksem te hebben willen rijden om hem aan z'n schouder of rib ben te verwonden'. Maar volgens de rechter had hij het vooringeno men plan het slachtoffer om te brengen door eigenrichting. De 64-jarige Oude-Tongenaar is in 2007 namelijk door het slachtoffer mishandeld. Maar politie en justi tie verzuimden destijds de 55-jari- ge Ooltgensplater hiervoor te ver volgen. Hierna raakte de 64-jarige zwaar depressief en vorig jaar sloeg hij de 55-jarige fietser met een aluminium pijp van zijn rij wiel. Volgens z'n advocaat 'om aan dacht voor z'n zaak te krijgen'. Maar omdat justitie destijds geen vervolging instelde tegen de 55-jari- ge Ooltgensplater, seponeerde men aanvankelijk ook de mishan- DIRK5LAND De stichting Vrienden van het Van Weel Bethesdaziekenhuis stelt 20.000 euro beschikbaar voor een video-conferentieruimte op de af deling oncologie. In deze ruimte kunnen de Dirkslandse oncologen overleggen met hun collega's van de Erasmusuniversiteit en van het Integraal Kankercentrum Rotter dam. De cheque wordt maandag aangeboden in Dirksland. 'S-HEER ARENDSKERKE Bij een uitslaande brand gistermid dag in een vrijstaand huis aan de Ridderstraat in 's-Heer Arendsker- ke zijn de serre en de garage van de woning door het vuur verwoest. De brandweer had het vuur even na half vier onder controle. De brand brak tegen kwart voor twee uit aan de achterzijde van het huis. De bewoner van het huis werd op gevangen door overburen. BORSSE1E- aS.V' -v deling door de 64-jarige Oude-Ton genaar. Volgens zijn raadsman mr. J. Ie Cocq d'Armandville leidde die beslissing van justitie tot het fatale geweldsmisdrijf op de Oudelandse dijk. Volgens gedragsdeskundigen raak te de 64-jarige na het omstreden sepot door justitie in 'een fuik van obsessies en frustraties', waardoor hij in maart op dodelijke wijze toe sloeg. De Ooltgensplater is volgens hen volledig ontoerekeningsvat baar en niet strafbaar voor z'n da den. De deskundigen van het Pie- ter Baancentrum vonden behande ling van de 64-jarige in een geslo ten psychiatrisch ziekenhuis dan ook voldoende. Maar de rechtbank legde hem gis teren toch TBS op. „Dan zijn de ga ranties groter dat hij niet op vrije voeten komt voordat hij adequaat is behandeld," aldus de rechter. RENESSE De ondernemersvereniging Renes- se houdt komende zaterdagavond weer een griezeltocht voor kinde ren. De tocht gaat door het bos bij de Vroonpias in Renesse. De start is in het theater van cam ping Julianahoeve. Van daaruit ver trekken de kinderen de duisternis in. Zaklampen meenemen is verbo den. Opgeven voor de tocht bij Marleen@ovrenesse.nl. NIEUW EN SINT JOOSLAND De afdeling Zeeland van de World Ship Society (WSS) houdt donder dag weer een maritieme avond in het dorpshuis van Nieuw en Sint Joosland. Op deze avond is een foto presentatie door Jan Anderiesse uit Vlissingen onder de titel 'Schepen met een (rook)pluim'. Ook is er ge legenheid om foto's van schepen te ruilen. Het dorpshuis is open vanaf 19.00 uur. eoES Ruim een jaar na de feestelijke ope ning van het vernieuwde bezoe kerscentrum van elektriciteitspro ducent EPZ ontving het bedrijf gis teren zijn 2000e bezoeker. De leer lingen van groep 7 van de Koelman- school in Goes viel deze eer te beurt. De klas kwam naar EPZ voor een excursie. De school ont ving van EPZ 250 euro voor de her inrichting van het schoolplein. Het Ostrea Lyceum in Goes stopt met het project schoolwacht op de locatie-'s-Heer Elsdorpweg. School- wachten zijn leerlingen die me de-leerlingen aanspreken op onge wenst gedrag. Afdelingsleider Jaap Knuijt van het Ostrea Lyceum. „Wat ons opviel, is dat leerlingen moeilijk in hun rol van school wacht kwamen. Er was ook te wei nig tijd voor goede briefings." door Esme Soesman ZIERIKZEE - Obase gaat volgend jaar onderzoeken hoe er op de vijf tien scholen die onder de Schou- wen-Duivelandse koepel van open baar onderwijs vallen, wordt ge dacht over andere schooltijden. Landelijk wordt al langer over nieuwe lestijden gediscussieerd. Eén yan de beleidsgroepen van Obase (waarin ouders, leerkrach ten en directie zijn vertegenwoor digd) buigt zich binnenkort over de opzet van het onderzoek. In ie der geval is het de bedoeling dat de meningen van leerkrachten, ouders en leerlingen wordt ge peild, licht Obasedirecteur Ewald de Keijzer desgevraagd toe. Hoewel de noodzaak door de reces sie op dit moment nog niet zo groot is als een jaar of twee gele den, is de verwachting wel dat in de toekomst vaker beide ouders zullen werken. „Het is belangrijk dat wij met z'n allen alvast naar die toekomst kij ken". De nieuwe lestijden spelen op die veranderende arbeidsmobi liteit in. Er zijn verschillende modellen in omloop. Zoals lessen van een uur of half negen 's ochtends tot een uur of twee 's middags, vijf dagen in de week. DELTA 11 f I1 the multi-utility company

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 27