201 zeeland 150.000 Kaartjes Capuchon tijdens viering van oudjaar Leeringen van de bovenbouw van de Vlissingse basisscholen krijgen les op de brandweerkazerne over de risico's van vuurwerk. Verpauperde volière Rilland tegen de vlakte Borsele verder met bouw van brede school woensdag 8 december 2010 S VUURWERK De Nederlandse politie nam rond de jaarwisseling van 2007-2008 150.000 kilo vuurwerk in beslag, vertelde politieman Pascal Janssen aan de leerlingen die 'vuurwerkles' van hem kregen. door Emile Calon Kevin, lasmijn, Britney, [ason en Daniëlla weten nu ook dat je heel be perkt bent als je een han dicap hebt. Zeker als het om meer dere handicaps gaat, zoals het mis sen van een oog en een hand. Twee van hen slaagden er bijvoor beeld niet in een simpel geworpen i balletje te vangen nadat ze tijdens s een vuurwerkspel een oog en een g hand hadden 'verloren'. Leerlingen van de bovenbouw van Vlissingse basisscholen kregen de ze week les over de risico's van vuurwerk. Het vijftal van school Het Springtij werd op de brand- weerkazerne aan de Stromenweg ontvangen door Pascal lanssen van de afdeling milieu van de Zeeuwse politie. Hij had op een ta- fel allemaal vuurwerk uitgestald en stelde vervolgens vragen hoe er omgesprongen moet worden met rilland - De verpauperde volière aan de Burgemeester lobselaan in Rilland is deze week gesloopt. Dat is gebeurd om vandalisme tegen te gaan. De volière was ooit geliefd bij de inwoners. Vijfjaar geleden werden nog zevenhonderd handtekeingen ingezameld voor het behoud er van. De laatste jaren is de kooi in verval geraakt, er zat een gat in het dak waardoor alle vogels zijn gevlo gen. Volgens een gemeentewoord voerster is het de bedoeling dat er ooit wat wordt teruggebouwd, maar wanneer is nog niet bekend. Er is in Rilland een binnenvolière, in woonzorgcentrum Oostkilhoek. ovezande - Ondanks het feit dat er eind november door een omwo nende een beroep tegen het be stemmingsplan is ingediend bij de Raad van State, gaat de gemeente Borsele gaat verder met de voorbe reidingen voor de bouw van brede school aan de Mr. Dr. Messtraat in Ovezande. „Vanwege toegezegde subsidies wil len we zo min mogelijk vertraging oplopen met het opleveren van de school. Dit heeft mede te maken met de toegezegde subsidies." De gemeenteraad heeft op 2 decem- .ber ingestemd met de bouwplan nen voor de brede school en bijbe horend krediet. OORLOGSDAGBOEK Jaap Komejan hield tijdens de bevrij ding van Walcheren een dagboek bij: www.pzc.nl/oorlogsdagboek ZEEUWSE KELDER Vrouwenvoetbal op kelderniveau, be staat dat ook? Lees en reageer: www.pzc.nl/zeeuwsekelder TIPS NAAR redactie@pzc.nl De brandweer laat aan een groep Vlissingse scholieren zien hoe op het oog onschuldig vuurwerk voor grote brandplekken kan zorgen in bijvoorbeeld een T-shirt. foto's Ruben Oreel door Ton van den Nouweland Hou het leuk, heet de cam pagne van politie, brand weer, justitie, provincie en de gemeenten boven de Wester- schelde. Schouwen-Duiveland doet ook mee en verspreidt op alle scholen kaartjes, die leerlingen oproepen uit te kijken met vuurwerk. In de scholen worden ook posters opge hangen. Workshops, zoals in Vlis- singen, geeft de Schouwen-Duive- landse brandweer niet. Het project van de Zeeuwse over heden is bedoeld om voorlichting te geven over een veilige jaarwisse ling, maar ook als oproep om over last en vernielingen te melden. Daarvoor wordt een site in het le ven geroepen en is het mailadres houhetleuk@zeeland.politie.nl aan gemaakt. )T Zet uw foto in het album www.pzc.nl/foto

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 26