zeeland 119 Droomclub moet nóg scherper zijn politiek hebben' Aan koren kleeft ook sociaal aspect Jachtverbod op damherten blijft voorlopig van kracht Raadslid Alert! geeft zetel op Kerstmarkt en open dag peuterspeelzaal Jeugd natu urwacht houdt knutselmiddag woensdag 8 december 2010 dj-duo Echo Aso, dat het festi val zaterdagavond afsluit. Brogum worstelt al jaren om het hoofd ft- a nancieel boven water te houden. - Op meer subsidie van de gemeen te hoeft de organisatie niet te reke nen, zo heeft cultuurwethouder Wim Stouten inmiddels wel duide lijk gemaakt. „Ach, pop moet het ook niet zo van de politiek heb ben, vind ik. Een goed poppo dium laat het vooral vanuit zich zelf komen", zegt Gabriëlse. Hij ziet zeker nog wel toekomst voor Brogum nu een aantal jonge be stuursleden is toegetreden. Zelf vertrekt hij overigens bij Brogum om per 1 januari programmeur bij De Spot in Middelburg te worden. Voor weinig (contributie)geld kinderen een breed assorti ment aan activiteiten bieden. Dat is kortweg het idee achter Droom club Dreischor. Voorstellingen zijn daar een prijzig onderdeel van. „Maar theaterbezoek is juist ook één van de belangrijkste pijlers", zegt Ellen Bentlage van de Droom club. Theater- en museumbezoek tillen de Dreister club boven het niveau van een 'gewone' knutsel club uit. „De waarde ervan is dat je dingen doet die kinderen niet in de buurt hebben. Dat is zeker voor Schouwen-Duivelandse kinderen van belang. Je hoopt dat ze na af loop iets mee naar huis nemen; dat het hun wereld en horizon ver breedt. Dat is waardevol, juist ook als je in zo'n klein dorp woont. En het kan ook voor ouders een aan zet zijn om eens naar een theater voorstelling te gaan. Niet iedereen heeft dat in z'n systeem." Droom club Dreischor is van meet af aan aardig inventief met de centen. Zo wordt dit jaar - bij wijze van in komstenbron - voor de tweede keer een Nieuwjaarsduik georgani seerd. En, valt er geen deal te slui ten met het bezochte theater, dan wordt het pauzedrankje genuttigd uit plastic bekertjes rond de koffer bak van één van de begeleiders. „Het is altijd al ronselen en bede len", zoals Bentlage het zegt. De verhoging van de btw op entree kaartjes maakt nóg scherper ma noeuvreren noodzakelijk. Met een goede bedoeling. „Zodat mensen die al elk dubbeltje moeten om draaien niet afhaken. Juist die kin deren wil je er ook bij." De Westhoekzangers overle ven het wel als ze het (vanaf 2012) zonder een cent subsidie moeten doen. Of dat voor alle ko ren op Schouwen-Duiveland geldt, durft David Vos (secretaris Westhoekzangers en van de Regio nale Zangersbond Zuidwest Neder land) niet met zekerheid te zeg gen. Van de subsidie die de West hoekzangers nu nog ontvangen, bekostigt het mannenkoor een kwart van de huur, een kwart van de aanschaf van nieuwe muziek en een kwart van de dirigent. Het budget van het koor wordt (behal ve door subsidie) door contributie en inkomsten uit optredens ge voed. Hoewel het voortbestaan van zijn koor niet in gevaar komt, vindt Vos de subsidie die afgelo pen jaren is verstrekt niet overbo dig. „Krijg je subsidie dan kun je eens een extra muziekstuk aan schaffen. Je wilt toch vernieuwen. Of je verzorgt eens een gratis op treden. Bijvoorbeeld in een verzor gingshuis waar ze ook weinig geld hebben." Dat de culturele sector in deze tijd niet aan bezuinigingen ontkomt, vindt Vos logisch. Zoals hij het ook 'volkomen terecht' vindt dat mensen voor hun hobby moeten betalen. Maar er schuilt ook gevaar in het afschaffen van subsidies. Voor mensen met een kleine beurs kan een hogere contri butie weieens een verblijf achter de geraniums opleveren. „Er zit véél meer aan de koren vast dan het zingen alleen. Het sociale aspect is ontzettend belangrijk." door Melita Lanting BURGH-HAAMSTEDE - Het is nog vol komen onduidelijk wanneer de jacht op damherten in de Kop van Schouwen en De Manteling op Walcheren wordt hervat. De pro vincie Zeeland bekijkt hoe de ver gunning kan worden gerepareerd. Vorige week heeft de rechter de vergunning onderuit gehaald. De provincie Zeeland meende dat het jaarlijks vast te stellen uitvoerings plan (waarin staat hoeveel herten in dat jaar mogen worden afge schoten) niet inspraakplichtig was maar de rechter oordeelde anders. Het gevolg was dat de jacht met onmiddellijke ingang is gestopt. ZIERIKZEE Gemeenteraadslid voor de fractie van Alert! Elzelien de Jong heeft vanwege persoonlijke omstandig heden haar zetel in de Schou wen-Duivelandse gemeenteraad ter beschikking gesteld. De fractie draagt Co Eger voor als opvolger van De Jong. Eger beschikt over grote ervaring in openbaar bestuur en in het bedrijfsleven. Elzelien de Jong blijft wel actief in de steun- fractie van Alert!. DREISCHOR Bij Peuterspeelzaal de Drie Schor ren in Dreischor wordt zaterdag een Kerstmarkt én open dag gehou den. Belangstellenden kunnen er tussen 10.00 tot 15.00 uur een kijk je komen nemen. Op het program ma staat onder meer een verloting en verkoop van kerststukjes. Ook aan de inwendige mens gedacht. Er wordt warme chocolademelk geser veerd. ZIERIKZEE De jeugd-Natuur en Vogelwacht Schouwen-Duiveland houdt zater dag een knutselochtend. Die wordt gehouden bij de open haard van de Excursieschuur van Staatsbosbeheer bij de ingang van de Boswachterij in Westenschou- wen. De ochtend begint om 10.00 uur en duurt tot 12.00 uur. Van te voren opgeven is niet nodig. Ook niet-leden zijn welkom. UMMUIMBIMMBIIki De rechtszaak was aangespannen door de Faunabescherming. Deze organisatie verzet zich tegen af schot. Hoewel de rechtszaak is ge wonnen, is de stemming bij de Faunabescherming niet euforisch. „Nee, we hadden liever op inhou delijke gronden gewonnen", zegt Pauline de Jong van de Faunabe scherming. „Maar dat is niet ge beurd. Dit is een puur juridische uitspraak. Daarmee, wordt niet voorkomen dat er in de toekomst weer geschoten wordt." Faunabescherming betwist de noodzaak van afschot. „Staatsbos beheer heeft ook al gezegd dat het gebied meer herten kan hebben dan nu wordt gezegd." MEEST CELEZEN 1. Sint neemt afscheid in Bru (video) 2. Raadslid Alert! geeft zetel op 3. Kritiek BBZ op rapport binnenstad POLL Vindt u het terecht dat het budget van Staatsbosbeheer bijna gehalveerd wordt? Reageer op onze stelling. TIPS: schouwen-duiveland@pzc.nl Winter in Schouwen-Duiveland. Kijk voor foto's op www.pzc.nl/foto

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 25