2ol zeeland Skaters Biggekerke maken indruk Woonpark Oostkapelle heeft al straatnaambord Kerstmarkt in Nieuw Bachtenpoorte Adventsmarkt in 'kleine kerk' Auto raakt van de weg en schuift sloot in Maritieme avond door World Ship Society Natuurspreekuur in Terra Maris Kerstsamenzang in de Fontein Ostrea Lyceum Goes stopt met het project schoolwacht woensdag 8 december 2010 W OOST-SOUBURG De Stichting Christoforus Zeeland houdt zaterdag een Kerstmarkt in woonzorgcomplex Nieuw Bachten poorte aan het Oranjeplein te Oost-Souburg. De kerstmarkt gaat om ïo.oo uur open, compleet met kerstman, versierde kramen en een binnenterras. In de kinderhoek kan een kerstkaart gemaakt worden. De markt wordt om 16.00 uur met een kamerconcert afgesloten. VEERE Vrijdag en zaterdag wordt in de kleine kerk van Veere (ingang Ka- pellestraat) de jaarlijkse advents markt gehouden. Deelnemende or ganisaties zijn Amnesty Internatio nal, Vereniging Vrienden van Tin ea, Kerkinactie, Oikocredit, Wereld winkel Serooskerke en Unicef. Ope ningstijden vrijdag 19.00-21.00 uur en zaterdag 10.00-16.00 uur. GRIJPSKERKE Een automobilist is gisterochtend met de schrik vrij gekomen, toen zijn auto over de gladde Zwager- manweg in Grijpskerke de sloot in schoof. Twee ambulances, politie, brandweer en een duikteam waren gealarmeerd, maar de bestuurder bleek voortijdig uitgestapt. Hulp diensten konden daarom weer om draaien. Alleen een ambulance is nog ter plaatse geweest om de man op te vangen. Een bergingsbedrijf heeft zijn auto weggesleept. NIEUW EN SINT JOOSLAND De afdeling Zeeland van de World Ship Society (WSS) houdt morgen weer een maritieme avond in het dorpshuis van Nieuw- en Sint Joos- land. Op deze avond is een fotopre sentatie door Jan Anderiesse uit Vlissingen onder de titel 'Schepen met een (rook)pluim'. Ook is er ge legenheid om foto's te ruilen. Het dorpshuis is open vanaf 19.00 uur. OOSTKAPELLE Terra Maris in Oostkapelle houdt vanmiddag weer een natuurspreek uur van 13.30 uur tot 15.30 uur. Tij dens deze maandelijks terugkeren de activiteit kunnen aan biologe en collectiebeheerder Betty Ras vragen gesteld worden over eigen natuurvondsten en waarnemin gen. Het laten determineren van biologische objecten uit oude ver zamelingen kan ook. MIDDELBURG Vandaag wordt in De Fontein aan de Kruitmolenlaan 70 te Middel burg een Kerstsamenzang gehou den onder leiding van Theo David- se. Er worden bekende kerstliede ren gezongen. Sjoerd Sijnstra be speelt het orgel en Kitty van Dalen verzorgt een declamatie. De Kerstsamenzang begint om 13.30 uur en is voor iedereen toe gankelijk. door Henk Postma BIGGEKERKE - 't Is een leuke plek, daar aan de voet van de boulevard in Vlissingen. Daar niet van. Maar om daar nou vanuit Biggekerke steeds naartoe te moeten fietsen... Nee, als het aan de jeugd in Bigge kerke ligt, dan hebben ze daar GOES - Het Ostrea Lyceum in Goes stopt met het project schoolwacht op de locatie 's-Heer Elsdorpweg. Althans, in de huidige vorm. Het Ostrea Lyceum was vorig jaar de eerste Zeeuwse school die aan haakte bij het project 'school wacht' van het Rijswijkse advies bureau 5Elements. Schoolwachten zijn leerlingen die - in de pauzes - door Henk Postma OOSTKAPELLE - Het straatnaam bordje staat er al: Egelantier. TWee wethouders draafden gistermiddag op om het te onthullen: Jaap Mei- se en Chris Maas. Daarmee gaf de gemeente Veere nog eens aan veel waarde te hechten aan de realise ring van Park Westduin langs de Duinweg in Oostkapelle. Er komt daar niet alleen een langverwacht woonzorgcentrum. Er kunnen ook zeven luxe landhuizen wor den gebouwd. Daarmee verdwijnt een dossier van tafel dat betrokke nen bijna veertien jaar hoofdpijn heeft bezorgd. Zo lang deden de straks zelf een skatebaan. En om die wens kracht bij te zetten, haal de Youri Meijer (9), samen met drie vrienden, zo'n driehonderd handtekeningen op. Zowat het hele dorp heeft gete kend. En dat maakte bij de dorps raad, en daarna ook in het gemeen tehuis zoveel indruk dat die skate baan er ook komt. Waarschijnlijk medeleerlingen aanspreken op on gewenst gedrag. Ze zijn herken baar aan speciale blauwe hesjes en portofoons. „Het optimistische beeld dat sElements schetste is er niet echt uitgekomen", zegt afde lingsleider Jaap Knuijt van het Ostrea Lyceum. „Wat ons opviel, is dat de leerlingen maar moeilijk in hun rol van schoolwacht kwamen. Walcherse Bouw Unie, de gemeen te, de dorpsraad en andere belang hebbenden er over om een voor ie dereen aanvaardbaar plan te ont wikkelen. Marsaki is er al begonnen met de bouw van het woonzorgcentrum. Daarin komen 22 huurappartemen- ten, acht koopappartementen, twee groepswoningen en een prak tijk voor fysiotherapie. Verder wachten zeven ruime kavels op particulieren die er een landhuis willen bouwen. Volgens makelaar Abraham Wisse zijn er meer dan negentig geïnteresseerden. Binnen kort wordt bekeken wie van hen een kavel wil, kan, en mag kopen. komend voorjaar al, zegde wethou der Chris Maas het viertal toe. En precies op de plek die ze daar voor in gedachten hebben: het trapveld je bij de molen. Al moet daar nog wel even over worden gesproken met de molenaar. De wethouder wil de plek eerst be tegelen. Daarna kan er een mobiel skatebaantje worden geplaatst, zo Er was ook te weinig tijd voor goe de briefings en het uitdelen en in nemen van de spullen. De opzet van sElements werkte voor ons niet goed genoeg." De school wil het principe nu on derdeel maken van een nieuw be roepsgericht vak. Knuijt: „We staan nog steeds posi tief tegenover de uitgangspunten, eentje die rouleert tussen de dor pen. Een tijdelijke voorziening dus. Maar daar hoeft het niet bij te blijven. Er kan zo nodig ook blij vend een skatebaan worden neer gezet, zelfs zo'n echte grote. Maar, zegt de wethouder, dan zal de jeugd, en vooral ook de dorpsraad, wel zelf met financieringsmogelijk heden moeten komen. maar het vergt een grotere investe ring aan menskracht. We gaan het daarom steviger neerzetten in lessi tuaties, zodat er meer tijd is voor aanwijzingen en trainingen", aldus Knuijt. Het Edudelta College in Goes is de ze week juist begonnen met de in zet van schoolwachten volgens het concept van sElements. De actievoerders Max van de Guchte, Yoeri Meijer, Bas Kluijfhout en Martijn Dingemanse op de plek waar hun skatebaan moet komen. foto Ruben Oreel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 22