'Vlissingen is gastvrij 18 Aalberts is uitgepraat over schade bouwput WBU gaat nog uit van woningbouw op bouwput aan de Zuidsingel 20% TOT 50% KORTING HRISTMAS FAIR woensdag 8 december 2010 OP EEN GROOT DEEL VAN DE I Openingstijden: 11:00 t/m 22:00 uur (op zondag 20:00 uur) door Theo Ciele MIDDELBURG - Wethouder Johan Aalberts is niet van plan opnieuw te gaan onderhandelen met gedu peerde omwonenden van de bouw put aan de Zuidsingel over een schadevergoeding. „De kwestie is wat ons betreft afge handeld. We hebben een schik kingsvoorstel gedaan en dat is afge wezen", aldus de Middelburgse wethouder. Hij verwijst omwonen den naar de gemeentelijke klach tencommissie of naar de rechter. Belangenvereniging Van A tot Z verwijt het college zich niet aan de overeenkomst te houden die de ge meente met de omwonenden vijf jaar geleden heeft gesloten. Kern is dat bewoners een contra-expertise van de schade mogen laten uitvoe ren en dat de uitslag daarvan bin dend is voor beide partijen. Vol gens Van A tot Z heeft de gemeen te in acht gevallen op het resultaat van de contra-expertise afgedon gen. Volgens Aalberts is dat ge beurd omdat het verband tussen Aangeboden: minder reistijd m/v 57% van de werkzoekenden vindt 30 minuten woon-werk verkeer meer dan genoeg. Zo blijft er tijd over voor hobby's. Zoals fietsen*. Meer redenen om uw personeelsadvertentie in het regionale dagblad te plaatsen vindt u op: www.dagbladen.wegenermedia.nl Bron: Nationaal Onderzoek Arbeidsmarkt 2010. weGeNeR Media uw werk ons regionale bereik BN DeStem Brabants Dagblad Eindhovens Dagblad De Gelderlander PZC de Stentor De Twentsche CourantTubantia VASTGOED De arbeidsmigrant die investeerder werd schade en bouwactiviteiten niet is aangetoond. Lisette Clarijs, woordvoerster van de belangenvereniging, deed gister avond een beroep op de raadscom missie algemeen bestuur om het college te wijzen op de verplichtin gen die volgens haar in het verle den zijn aangegaan. Ze verweet Aalberts dat hij 'te weinig kennis van zaken' heeft in dit dossier. De meeste partijen wilden niet in de kwestie treden, maar Christen- Unie en LPM, die ook een verte genwoordiger in het college heeft, reageerden fel op de woorden van Aalberts. „Dit is nu precies wat we niet wilden. Afspraak was een snel le en coulante afhandeling van de schade. Nou dan kost het een paar duizend euro meer", aldus Evert Heringa (CU). LPM-woordvoerder Wint Steketee vond het 'onverteer baar' dat het raadsvoorstel uit 2005 niet op de juiste manier wordt uit gevoerd. „De messen worden weer geslepen. Dit leidt tot rechtszaken die jaren gaan duren. Het is beter om tot een schikking te komen." door Wendy van den Hurk Bij het begrip arbeidsmi granten denken de meeste mensen aan Po len, bonen, bier en overlast in volgestamp- te huizen. Maar niet aan een Brit se timmerman die verliefd wordt op een stad, er blijft, zich omhoog bokst en de stad oplapt. Wie jaren niet in Vlissingen is ge weest, valt op dat de stad is veran derd. Gezichtsbepalende panden die tot voor kort stonden te ver pauperen, zijn prachtig opgeknapt. Eén van de hoofdverantwoordelij ken is ME Vastgoed. De M in de bedrijfsnaam komt van van Chris McEvoy. Een arbeidsmigrant. Hij komt uit Tenby Welshe graaf schap Pembrokeshire. „Een plaats je als Vlissingen: een havenstadje met industrie, een boulevard en toeristen..Maar ook werkloosheid. Niet te vergelijken met hier. Hele wijken die dichtgetimmerd zijn, kinderen die in oude vodden lo pen. Ik had wel werk, maar ik zag jongens met een goed gevulde por temonnee uit Nederland terug ko men. Dat wilde ik ook." Een uitzendbureau wist een leuk klusje in Almere. Met nog zeven anderen stapte McEvoy in de auto. „We belandden op een vakantie park in Putten. Na zes tot acht we ken zouden we weer teruggaan. Tuurlijk, we hadden er de tijd van ons leven. Veel geld, veel feesten. Maar vooral veel werken. Zestig uur per week zat. ik op de bouw. Dat was niet altijd even leuk. Ze ker in het begin niet. Ze lieten ons de rotklusjes doen, zoals de zware bekisting aan de rand op het dak van een hoog gebouw. Maar goed, we verdienden drie keer zo veel als thuis. Dus het gaf niet." Terwijl iedereen zich opmaakte voor terugkeer, kreeg McEvoy van zijn werkgever de vraag of hij mee ging naar een volgend project, in Eindhoven. En toen Vlissingen. En toen Terneuzen. Hij besloot zijn boeltje te pakken en ergens een ka mer te huren. In Terneuzen dan maar. „Maar na drie dagen ben ik daar weer weggegaan. Ik wilde te rug naar Vlissingen, Daar had ik voor het eerst het gevoel van een home from home gehad. Ik weet Voor Chris McEvoy voelde Vlissingen als zijn home from home. „Ik weet niet... niet... de stad is werelds, de men sen zijn toegankelijk, je voelt je er als migrant welkom. En ja, ik had er een meisje leren kennen." McEvoy nam een kamer in Pen sion Marijke, in de Coosje Busken- straat, en ging er niet meer weg. Ook niet toen hij klussen kreeg in de Randstad. „Vlissingen was mijn nieuwe hometown. Mary Rose, van het pension, mij.n tweede moeder. De eerste jaren bleef ik in het Brit se kringetje. Ik zocht andere Brit ten op in Groen Licht, Het Spinne wiel en als die dicht waren, gingen we naar Hotel Elizabeth. Ja, lal lend soms. Maar is dat erg? We wa ren goed voor de horeca. En we werkten er hard genoeg voor." Toch was McEvoy anders dan de de rest. Hij stak erboven uit. „Lang zaamaan brak ik los van het Britse kringetje. Ik kwam bij Soif, Fra- po's, kreeg Nederlandse vrienden, kocht een huis. Omdat ik Neder lands sprak en dus kon tolken, kreeg ik op het werk een ploeg En gelsen onder mij." Tot 2006 werkte McEvoy nog voor datzelfde Britse uitzendbureau. Toen richtte hij zelf een bouwbe- drijfje op, Bouwbedrijf Zuid-West. „Op een zeker moment vroeg ik van een belegger mij een paar wo ningen op te knappen. Met hem bleef ik contact houden. Hij gaf mij de kans met zijn geld huizen te kopen, op te knappen en door te verkopen. Ik was binnen in de wereld van onroerend goed." Eén van de kopers was Bart Eek- hardt. Die bleek toevallig met de zelfde dingen bezig. „We zeiden: la ten we samen een pandje doen. door Theo Giele MIDDELBURG - De Walcherse Bouw Unie gaat volgens directeur Gert van Kralingen nog altijd uit van woningbouw op 'de bouwput' op de hoek Zuidsingel/Korte Noord straat in Middelburg. Maar of die woningbouw er uit gaat zien zoals twee jaar geleden gepresenteerd, is niet zeker. Maandagavond maakte wethouder Albert de Vries bekend dat de WBU, eigenaar van het perceel, de bouwput gaat afwerken. Dat wil zeggen dat er een derde betonlaag in wordt gestort en de prefab wan den worden geplaatst. Vervolgens kan het water uit de put worden gepompt. De Vries zei dat het per ceel een tijdelijke bestemming krijgt en de omgeving wordt aange pakt. De WBU nam de put enkele jaren geleden over van de gemeente, zorgde ervoor dat de put stabiel werd en kwam met een plan om er 58 koopappartementen, 20 een gezinswoningen en een parkeerga rage te bouwen. De bouw zou star ten als 60 procent verkocht was. De kredietcrisis gooide echter roet in het eten. Aan de verkoop is de WBU nooit toegekomen. Hoe het verder gaat met het pro ject Zuidsingel is niet duidelijk. Volgens Van Kralingen staan nog veel vragen open. Het terugverko pen van de bouwput aan de ge meente Middelburg is overigens wat hem betreft nu niet aan de or de. In overleg met de gemeente zal ko mend voorjaar beslist worden hoe het perceel tijdelijk wordt inge vuld. Wethouder De Vries gaf maandag avond de aanleg van een parkeer terrein voor omwonenden als voorbeeld. Opmerkelijk, want de ze suggestie werd exact een jaar ge leden ook gedaan door Van A tot Z, de belangenvereniging van om wonenden van de bouwput. in samenwerking met de Harvest Fair

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 20