Onderwijs op de schop meting PZC Barbara de Loor geeft schaatsles in Middelburg KRA5.NL 'Meer dan vijftien Terneuzense jongens misbruikt door pastoor' Met een touwladder van de Westkappelse vuurtoren www.pzc.nl WOENSDAG 8 december 2010 - PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT - 252e jaargang nr. 288 - los nummer 1,55, zaterdag 2,30 WALCHEREN MIDDELBARE SCHOOL Van Bijsterveldt: meer aandacht voor wiskunde, Engels en Nederlands Weer te Thermphos Bewolkt WikiLeaks boegbeeld Julian Assange in Londen gearresteerd 8 Hoofdrol voor Sander Boschker bij CL debuut 25 DEN HAAG - Minister Marja van Bijsterveldt (Onderwijs) gaat het middelbaar onderwijs flink hervor men. Volgens de bewindsvrouw zijn Nederlandse scholieren nu niet goed genoeg in wiskunde, En gels en Nederlands. Op middelba re scholen moet daarom meer tijd en aandacht worden besteed aan deze vakken. Aan het eind van het derde school jaar moeten de leerlingen een toets maken zodat duidelijk wordt wie nog niet genoeg weet. Docen ten kunnen deze achterstanden vervolgens gerichter wegwerken. Volgens Van Bijsterveldt moet het onderwijs zich meer richten op de basisvakken omdat kennis van het Nederlands, Engels en wiskunde mede bepaalt hoe goed de leerlin gen op een vervolgopleiding pres teren en hoe succesvol zij later zijn in hun carrière. Volgens de be windsvrouw besteden scholen nu te veel tijd aan maatschappelijke ta ken en vakken. Onlangs werd daar om ook de verplichte maatschap pelijke stage ingekort. „Daarmee is niet gezegd dat we dingen links moeten laten liggen", stelt Van Bijsterveldt. „Maar we moeten on ze tijd goed en effectief besteden en veel aandacht besteden aan vak ken die ons later succes kunnen brengen." De maatregelen moeten er daar naast voor zorgen dat Nederland beter meekomt op de internationa le ranglijst van schoolprestaties, PISA. Daarin wordt driejaarlijks de kennis van vijftienjarigen op ver schillende onderdelen met elkaar vergeleken. Nederland staat welis waar nog steeds hoog op die rang lijst - met lezen nummer 10, wiskunde/bètavakken nummer 11 - maar de positie daalt. pagina 3: commentaar pagina 10/11: leve de creativiteit VLISSINGEN-OOST - Bij fosforfa- briek Thermphos in Vlissin- gen-Oost is opnieuw een te hoge dioxine-uitstoot gemeten. Volgens de provincie kwam er op 19 no vember 'ongeveer 3' nanogram di oxine per kubieke meter rookgas uit de schoorsteen. Landelijk geldt een norm van 0,1 nanogram; de provincie wil Thermphos vanaf ja nuari een uitstoot van 0,4 nano gram toestaan. „We hebben Thermphos op het matje geroepen", zegt woordvoer der Hans Dullaert van de provin cie. „We kunnen nu niet handha ven, omdat er geen vergunning is, maar Thermphos moet laten zien dat het in staat is om onder die norm te produceren." De provin cie aarzelt om iedere keer indivi duele metingen bekend te maken, zegt Dullaert. „We proberen nu een trend vast te stellen. Als dit slechts een piek is, hoeft dat niet te betekenen dat er gevaar is voor de volksgezondheid." Het leek de laatste tijd beter te gaan: de uitstoot dook half septem ber naar beneden, gemiddeld on der de norm. Vorige week maakte Thermphos zelf de uitslag van een meting bekend: op 16 november werd 1,2 nanogram gemeten. Thermphos noemde dat een 'inci dentele uitschieter'. Vanaf volgende week publiceert de provincie Zeeland de resultaten van de metingen naar dioxine bij fosforproducent Thermphos op de website. Op 15 december houdt de provincie een informatiebijeen komst over Thermphos. Die be gint om 19.00 uur in 't Hof Stene- vate in Heinkenszand. WESTKAPELLE - Het leek wel oorlog. Klom giste ren vanaf de vuurtoren in Westkapelle opeens een groep commando's met touwladders naar be neden. De commando's, afdeling terreurbestrijding, af, dan mogen ze de groene baret dragen, maakten een afmattingstocht door Zeeland in foto Lex de Meester het kader van hun opleiding. Ronden deze ijzervreters de training met succes (Mi) pagina 17: alles voor de groene baret Aan boord van het Pride of Rotterdam 2 dagen o.b.v. volpension Vertrek: alléén 31 december Zin in een héél bijzondere jaarwisseling? Boek dan nü voor deze spetterende Oud Nieuw cruise van Rotterdam naar Scheveningen! Aan boord van de P&O cruiseferry 'Pride of Rotterdam' geniet u van een 5-gangen dinerbuffet, glas champagne, oliebollen, een waanzinnige feestavond met live bands, DJ pianist en een Nieuwjaarsontbijt! Zie www.kras.nl/32455 waarom zou je meer betalen door Emile Calon MIDDELBURG - Een Terneuzense pastoor zou eind jaren tachtig, be gin jaren negentig meer dan vijf tien jongens seksueel hebben mis bruikt. Een 34-jarige Terneuzenaar liet dat gisteren tijdens zijn getui genverhoor weten aan de Middel burgse rechter-commissaris. Hij had dat aantal gehoord van recher cheurs van de Zeeuwse politie die hem in mei 1990 hoorden over het misbruik door de geestelijke. De getuige is destijds zelf twee maal misbruikt door die pastoor, zo zei hij. Dat gebeurde toen hij dertien was. De pastoor, een pater Salesiaan, zou gisteren ook ge hoord worden als getuige. De man (88) verscheen echter niet omdat hij wegens een zwakke gezond heid niet kon reizen. pagina 2 en 3: 'wat weet je nou als dertienjarige' pagina 4 en 5: erkenning cru ciaal bij verwerken Laat het onderwijs nu eens met rust reacties: 488 Alle coffeeshops moeten dicht 57% oneens I 43% Word ook abonnee! Zie bon op pagina 2 of bel 088-013 99 10 8"711688 555530"

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 1