Broedplaats technologisch talent u intratuin Alles voor de groene baret voorverKoo gestart jt mjkj 17 Storing 18 en 19 20 INNOVATIE Tientallen starters hebben zich gemeld bij Incubator Zeeland Woningbrand almanak 'Vlissingen is gastvrij voor arbeidsmigranten' Woensdag 8 december 2010 Skaters uit Biggekerke maken indruk op dorpsraad Tip? walcheren@pzc.nl door Wendy van den Hurk VLISSINGEN - Het is gelukt: Incuba tor Zeeland heeft genoeg geld ver zameld om de komende vier jaar tientallen technostarters een be drijf te laten beginnen op de Ken- niswerf in Vlissingen. Een incubator is een plek waar star tende ondernemers zijn omgeven door veel ondersteuning, om hun bedrijf te laten starten en groeien. Incubator Zeeland is een initiatief van tien overheden, onderwijsin stellingen en 'impulsclubs'. Samen met het Rijk en Het Europees Fonds voor Regionale Ontwikke ling hebben zij ruim 1,6 miljoen euro bijeen gelegd om technologi sche starters in de kweekvijver te laten duiken. Incubator Zeeland is weer anders dan Smart Services Boulevard aan de Prins Hendrikweg, dat starters helpt aan contacten met kennis en expertise, of het project InnoGo van de HZ en Economische Im puls Zeeland. Waar InnoGo star ters helpt aan een beginkapitaal, voorziet Incubator in huisvesting en coaching. Incubator biedt plaats in het voormalige PZEM-ge- bouw aan de Edisonweg in Vlissin gen en twee loodsen aan de over kant, die binnenkort worden leeg geruimd en opgeknapt in de zoge noemde dockyard-stijl. Dat wordt feitelijk de nieuwe entree van de Kenniswerf In totaal kunnen er dertig tot zes tig starters aan de slag. Niet ieder een zal het redden, is het idee, maar het is de bedoeling dat dege nen die wél slagen na een jaar of twee doorstromen naar een ande re plek in Zeeland om ruimte te maken voor 'vers bloed'. Er heb ben zich al tientallen kandidaten uit de hele provincie gemeld. Dat zijn eigenlijk allemaal uitvinders. De een is bezig een virtueel win kelcentrum te bouwen, de ander bedenkt dingen met led-verlich ting. Maar allemaal op technolo gisch terrein. Eén ondernemer heeft zijn kantoor al betrokken. De huur van de loodsen is voor twintig jaar geregeld, dus Incuba tor Zeeland kan even vooruit. Maar de grootste kracht van Incu bator Zeeland zit volgens project leider Martin de Klerk nog wel in het feit dat de jonge ondernemers elkaar kunnen helpen en verster ken. „Ze zitten bij elkaar in de buurt en hebben allemaal zo hun talenten. Bovendien kunnen ze gebruik ma ken van faciliteiten van Technum en organiseren we regelmatig een kosteloos spreekuur met specialis ten uit bijvoorbeeld het bankwe zen en boekhouding. Silicon Val ley is ook zo begonnen." door Henk Postma Afdaling van de vuurtoren in Westkapelle, als onderdeel van de basisopleiding voor commando's die terrorisme gaan bestrijden. foto Lex de Meester WESTKAPELLE - Fiets je nietsver moedend over de Zeelandbrug, stormt opeens een troep comman do's op je af Alsof zonet de oorlog is uitgebroken. Maar dat valt mee. Het zijn vechtersbazen die het vak nog moeten leren, en deze week als ultieme test een 'afmattings- tocht' door Zeeland maken. Gisteren moest de vuurtoren in Westkapelle abseilend bedwongen worden. Maandagavond vertoef den ze tussen de krokodillen en slangen van de Vlissingse reptielen zoo Iguana. Daar werden ze in de waan gebracht dat hun leven nog slechts aan een zijden draadje hing. De 'afmattingstocht', waarbij de as pirant-commando's per etmaal slechts twee uur slaap wordt ge gund, is het sluitstuk van de basis opleiding voor het korps comman do's, afdeling terreurbestrijding. De opleiding is zo zwaar dat van de 88 starters nog maar 19 volhou ders over zijn. Als die vrijdaga vond terugkeren in de kazerne te Roosendaal, wacht hun een feeste lijke ontvangst. Ze hebben dan al vast het 'tijdelijk recht' verdiend de groene baret te dragen. 'S-HEER ARENDSKÉRKE - Bij een uit slaande brand gistermiddag in een vrijstaand huis aan de Ridder straat in 's-Heer Arendskerke zijn de serre en de garage verwoest. De brandweer had het vuur even na half vier onder controle. De brand brak tegen kwart voor twee uit. De bewoner werd opgevangen door overburen, 's Avonds tegen half negen rukte de brandweer op nieuw uit naar de Ridderstraat. Het vuur bleef namelijk nasmeu- len. Een inspectie leerde dat het dak van de bungalow is gemaakt van platen van samengeperst riet. Met GRATIS vuurwerk! Kijk snel op www.intratuinvuurwerk.nl Intratuin Koudekerke Galgeweg 5 (Provinciale weg tussen Vlissingen en Koudekerke) Tel. 0118 551 623 - donderdag en vrijdag koopavond De 38-jarige verslaggeefster in Goes snapte er helemaal niets meer van. Hoe kon het nu dat ze van het ene op het andere moment geen telefoon tjes van collega's kon overpakken met een simpele druk op de knop overnemenNadat ze al haar colle ga's in geuren en kleuren had verteld over dit wonder en geen oplossing kreeg aangedragen, besloot ze te bel len naar de centrale helpdesk, ergens in het oosten van het land. Ook daar werd een medewerker ge- Tip? redactie@pzc.nl trakteerd op een bloemrijk verslag over al het leed dat haar ten deel was gevallen. Maar... hij had dé wij ze om alle ergernis te doen verstom men. „Aan de achterkant van uw toe stel zit een plugje. Dat moet u er even helemaal uithalen en dan weer terugsteken." Oké, riep de verslag geefster. „Eens even kijken, aan de achterkant zei u, hè. Ah ja. Wacht even, ja, hij is er... hè, hé, waar ben je nou? Nu hoor ik je helemaal niet meer!"

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 19