buitenland 19 bij aanslag in Pakistan Oud-SS'er Klaas Carel Faber mogelijk geholpen door Himmlers dochter WikiLeaks komt met onthullingen Rusland EU-landen zien niets in een langer zwangerschapsverlof Geen stille tocht voor doodgeschoten dief 'Schauble is beste minister Financiën' 'Kuifje' Palle Huid overleden Drie doden door gladheid in Duitsland Tiener belangrijkste verdachte bosbrand dinsdag 7 december 2010 de vorming van een militie die de taliban zou moeten bestrijden. De daders hadden hun explosie- venvesten volgepropt met kogels. „De kogels doodden iedereen die getroffen werd", zei bestuurder Amjad Ali Khan. Hij is de hoogste bestuurder in het tribale gebied die in het complex was, maar zelf bij de aanslag ongedeerd bleef. Onder de doden zijn verscheidene stamoudsten, politiefunctionaris- door onze correspondent Oene van der Wal BERLIJN - De Nederlandse oorlogs misdadiger Klaas Carel Faber (88) krijgt mogelijk financiële steun van oude kameraden. Zij willen voorkomen dat de in Duitsland le vende Faber aan Nederland wordt uitgeleverd. De voormalige nazi's, vooral oud-SS'ers, zijn volgens de Britse krant The Times verenigd in de organisatie Stille Hilfe. Spilfi guur is Gudrun Burwitz (81), de dochter van SS- en Gestapo-baas Heinrich Himmler. De organisatie werkt in het diepste geheim. Jour nalist Oliver Schröm, co-auteur van een boek over Stille Hilfe, noemt het desgevraagd 'theore tisch mogelijk' dat Faber onder steuning krijgt van de vereniging. Stille Hilfe bestaat sinds 1951. Ze komt voort uit het netwerk dat na sen, bestuurders en andere bur gers, onder wie twee Pakistaanse televisiejournalisten die verslag de den van de vergadering. Mohmand is een van de gebieden in Pakistan waar strijders van de taliban en Al Q_aeda zich schuil houden. Het Pakistaanse leger heeft in Mohmand verschillende operaties uitgevoerd, maar is er niet in geslaagd de militanten uit het gebied te verdrijven. zi's na de oorlog hielp te ontsnap pen naar het buitenland. De club ondersteunt vervolgde nazi-misda digers met geld en juridische bij stand, maar ook met kleding, eten of gezelschap als ze in de gevange nis zitten. De vereniging, die waar schijnlijk enkele tientallen leden heeft, is toegestaan. Onlangs zou ze nog de proceskos ten hebben betaald van Samuel Kunz (89), die onder meer was be schuldigd van deelname aan de moord op circa 430.000 Joden in het Poolse vernietigingskamp Bel- zec. In de jaren tachtig spande de organisatie zich intensief in om de 'Twee van Breda' vrij te krijgen. Heinrich Himmlers dochter Gudrun Burwitz is het enige be kende lid van Stille Hilfe. Met jour nalisten praat ze niet. „Het klopt dat ik help waar ik kan", liet ze zich eens ontvallen. „Maar ik wei Het leger moedigt lokale stammen aan milities tegen de taliban te vor men. Deze groepen boeken wisse lend succes tegen de extremisten en zijn dikwijls zelf doelwit van dodelijke aanslagen. Bij een bomaanslag in november op een moskee die door tegenstan ders van de taliban werd bezocht vielen 67 doden. Die aanslag vond plaats in Darra Adam Khel aan de rand van de tribale regio. ger over mijn werk te praten." Burwitz adoreert haar vader, een van de belangrijkste architecten van de genocide op de loden, nog altijd. Ze gelooft niet dat hij na zijn arrestatie in 1945 cyaankali heeft ingenomen, maar is ver moord door de Britten. Het Openbaar Ministerie in Zwol le vaardigde recent een Europees arrestatiebevel uit tegen Klaas Ca rel Faber, die wegens meervoudige moord is veroordeeld. In 1952 ont snapte de oud-SS'er uit de Koepel gevangenis in Breda. Faber woont in het Beierse Ingolstadt en heeft de Duitse nationaliteit. De kans op uitlevering lijkt gering. De fractie voorzitters in de T\veede Kamer stuurden vorige week een brief aan de Duitse Bondsdag waarin ze vragen om 'al het mogelijke in het werk te stellen voor een snelle strafvoltrekking'. BRUSSEL Een Belgische burgemeester heeft een stille tocht voor een doodge schoten overvaller verboden. De minderjarige werd zaterdag ge dood door een juwelier toen hij met een kompaan de middenstan der in Tubeke overviel. Vrienden van de dader riepen op de sociale netwerksite Facebook op tot een stille tocht De juwelier is ver hoord en daarna vrijgelaten. LONDEN Wolfgang Schauble is momenteel de beste minister van Financiën van Europa. Dat vindt de Financial Timesdie de Duitse minister giste ren op nummer één zette bij zijn jaarlijkse uitverkiezing. Jan Kees de Jager eindigde op de elf de plaats. De Britse krant looft Schauble voor het onverwacht sterke herstel van de Duitse economie. KOPENHAGEN De Deense acteur Palle Huid, die model zou hebben gestaan voor de stripfiguur Kuifje, is eind novem ber overleden. Hij was 98. In 1928, hij was toen 15, reisde hij als win naar van een wedstrijd 44 dagen lang over de wereld als leerling journalist. De jonge Belgische car toonist Hergé kwam hierdoor naar verluidt op het idee voor Kuifje, de jonge globetrottende journalist. BRUSSEL Vrijwel alle lidstaten van de Euro pese Unie hebben zich gisteren ge keerd tegen een langer zwanger schapsverlof voor moeders en twee weken verlof voor vaders. Ne derland en andere landen uitten deels felle kritiek op het voorstel van het Europees Parlement. Dat is van ingewijden vernomen tijdens een vergadering in Brussel van minister Henk Kamp van Socia le Zaken en Werkgelegenheid met zijn Europese collega's. De verlen ging van het betaalde verlof zou te duur zijn voor overheden en het be- MOSKOU - Onthullingswebsite WikiLeaks maakt voor het einde van het jaar documenten over de Russische regering openbaar. Wiki- Leaks-oprichter Julian Assange kondigde dit gisteren aan op de Russische televisiezender NTV. Na eerdere ophef over de uitgelekte ambassadeberichten die spraken over 'Batman Poetin en Robin Medvedev', reageerde de Russi sche president al met 'wacht maar tot ze onze memo's lezen'. Op een geheime lijst van voor de VS belangrijke objecten blijken drie Nederlandse locaties te staan: de haven van Rotterdam en onder zeese communicatiekabels die aan BERLIJN Drie mensen zijn in Duitsland gis terochtend vroeg omgekomen door ongelukken op wegen die door regen en ij zei spekglad gewor den waren. De gladheid veroor zaakte honderden ongevallen. In to taal raakten 26 mensen gewond, van wie zes ernstig. Alleen al in de aan Nederland grenzende deelstaat Noord-Rijnland-Westfalen vonden ongeveer 130 ongelukken plaats. HAIFA De Israëlische politie heeft giste ren de belangrijkste verdachte van de grootste bosbrand in de geschie denis van het land gearresteerd. Het gaat om een 14-jarige jongen die zegt dat het inferno, dat aan 42 mensen het leven kostte, het ge volg van een ongeluk is. Hij zou bij het roken van een waterpijp enkele brandende kooltjes hebben wegge gooid. Palle Huid foto ANP drijfsleven, vooral in deze tijd van bezuinigingen. Nederland, met zijn huidige regeling van zestien weken verlof, noemt de verwachte extra kosten van ruim een half miljard euro onacceptabel. Ook vrezen en kele landen dat werkgevers minder geneigd zullen zijn jonge vrouwen in dienst te nemen. Zij vinden de huidige Europese minimumstan daard van veertien weken voldoen de. Het voorstel van de parlementa riërs ging verder dan dat van de Eu ropese Commissie. Die wil acht tien weken moederschapsverlof. land komen bij Beverwijk en Katwijk. Dat staat in een geheime lijst die WikiLeaks zondagavond heeft gepubliceerd. Het CDA in de Tweede Kamer vindt dat omroep Powned geen ko pie van WikiLeaks online moet houden. Kamerlid Ank Bijleveld vindt dat niet horen bij het taken pakket van een publieke omroep, wat Powned is. De Zwitserse Postbank heeft de bankrekening van Julian Assange geblokkeerd omdat hij onjuiste ge gevens zou hebben verstrekt. De ondergedoken WikiLeaks-oprich- ter, had Genève als residentie opge geven. een overheidsgebouw in de Pakistaanse provincie Mohmand. foto Mohammad Sajjad/AP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 9