Zorg over formatie België groeit Zeker vijftig doden 81 buitenland Druk uit buitenland op Gbagbo neemt toe Concorde crashte door Continental Supervoordeel MIDDEN-OOSTEN IMPASSÉ Minister: 'Niet uit te leggen' KRAS.NL dinsdag 7 december 2010 abidjan - De Franse president Ni colas Sarkozy heeft zittend presi dent Laurent Gbagbo van Ivoor kust gebeld en hem opgeroepen zijn verkiezingsnederlaag te accep teren en op te stappen. Ook de rest van de internationale gemeen schap beschouwt Ouattara als win naar van de verkiezingen. Zaterdag werd Gbagbo beëdigd voor een nieuwe ambtstermijn, hoewel zijn tegenstander Alassane Ouattara door de kiescommissie tot winnaar is uitgeroepen. Ouatta ra werd later eveneens beëdigd en beiden hebben een premier be noemd. Demonstranten staken gisteren in Abidjan autobanden in brand naar aanleiding van de politieke crisis. Gbagbo maakte gisteren bekend dat de avondklok nog zeker een week van kracht is in het land. Frankrijk stuurde gisteren militai ren naar Ivoorkust. Die moeten een eventuele evacuatie van Euro pese inwoners regelen. Ook België stuurde twaalf parachutisten, om de ambassade te beschermen. De Europese Unie overweegt het in voeren van sancties tegen Ivoor kust als de politieke crisis niet wordt opgelost. Dat heeft de Euro pese minister van buitenlandse za ken Catherine Ashton gisteren ge zegd. De Unie kan Ivoorkust voor zo'n 255 miljoen euro aan ontwik kelingshulp onthouden. pontoise - Het Amerikaanse Con tinental Airlines en een van zijn onderhoudsmonteurs zijn gisteren door een Franse rechtbank schul dig bevonden aan de dood van 113 mensen bij het verongelukken van een supersonische Concorde, ruim tien jaar geleden bij Parijs. De rechtbank in Pontoise veroor deelde Continental tot betaling van tweehonderdduizend euro boete en een miljoen euro schade vergoeding aan Air France. Onder houdsmonteur ]ohn Taylor moet tweeduizend euro betalen en heeft ook vijftien maanden voor waardelijke gevangenisstraf gekre gen. Alle andere aangeklaagden zijn vrijgesproken. Het ongeluk met de Concorde van Air France op 25 juli 2000 werd veroorzaakt door een stuk tita nium dat een DC-10 van Continen tal op de startbaan van luchthaven Charles de Gaulle had verloren. Toen de Concorde daarna startte, reed het over het stuk metaal heen. Een band scheurde, waarna stukken rubber een brandstoftank doorboorden en brand ontstond. Het vliegtuig stortte neer op een nabijgelegen hotel. zie onze website:buitenland Beelden van het verongelukken van de Concorde in 2000. Bijna een halfjaar na de ver kiezingen is er nog geen re gering in België. De Europe se Unie en de financiële markten houden het land nauwlettend in de gaten. De bezorgdheid over de duur van de Belgische kabinetsformatie groeit. De onderhande lingen over een nieuwe regering duren al sinds de parlementsver kiezingen van t3 juni, en veel schot lijkt er nog niet in te zitten. Demissionair minister van Finan ciën Didier Reynders zei gisteren in de Vlaamse krant De Morgen dat de politieke impasse 'zorgt voor een psychologisch klimaat waardoor we het binnen enkele weken moeilijk kunnen krijgen'. Ook demissionair premier Yves Le- terme uitte in dezelfde krant een waarschuwing. „Om uit de geva renzone te blijven, moeten we ge woon zo snel mogelijk een rege ring hebben. Het wordt gevaarlijk als we moeten praten over onze schuld en onze capaciteit om die af te bouwen." België doet het wat betreft het be grotingstekort niet slecht vergele ken met veel andere eurolanden, maar het heeft wel een staats schuld van bijna roo procent van het bruto binnenlands product. Vorige week leek het land onder vuur te komen liggen van de finan ciële markten. Hoewel de rente op Belgische staatsobligaties inmid- dels weer wat gezakt is, blijft de si tuatie volgens Reynders zorgelijk. Door het succesvolle voorzitter schap van de EU heeft België op dit moment nog een positief ima go in Europa, stelt hij. „Maar wat daarna? Vanaf eind dit jaar kun nen we in moeilijkheden gera ken." Het Belgische EU-voorzitter- schap eindigt op 31 december. Reynders zegt zijn EU-collega's langzamerhand niet meer te kun nen uitleggen waarom de formatie in zijn land zo lang duurt. Overi gens is de eigen partij van de Franstalige liberaal niet bij de rege ringsonderhandelingen betrokken. Ook gouverneur Guy Quaden van de Belgische Nationale Bank sprak gisteren de hoop uit dat er snel een nieuwe regering aantreedt, liefst binnen enkele weken. Die moet volgend jaar zeker twee miljard bezuinigen om te zorgen dat het begrotingstekort blijft da len. Quaden presenteerde nieuwe cijfers waaruit blijkt dat de Bel gische economie dit jaar met 2,1 procent groeit. Dat is 0,4 procent meer dan eerder geraamd. Blijkbaar is ook het Internationaal Monetair Fonds (IMF) ongerust. IMF-experts, die in België zijn voor reguliere besprekingen met de regering, hebben laten weten ook te willen praten met de hoofd rolspelers in de kabinetsformatie. De formatie draait vooral om een staatshervorming die Vlaanderen en Wallonië meer financiële auto nomie moet geven. Dat is vooral een Vlaamse wens. De Frans- taligen staan op de rem, omdat zij vrezen voor een verdere ver arming van Wallonië en Brussel. Wat kledingstukken en piassen bloed herinneren aan de zelfmoordaanslagen in peshawar - Een dubbele zelf moordaanslag op een vergadering van stamoudsten en overheidsver tegenwoordigers in het noordwes ten van Pakistan heeft gisteren aan minstens vijftig mensen het leven gekost. Meer dan honderd mensen zijn bij de explosies in Ghalanai gewond geraakt, vele van hen ernstig. Dat heeft Mian Iftikhar Hussain, de mi nister van Informatie van de pro vincie Khyber Pakthunkhwa, mee gedeeld. De aanslag werd uitge voerd door twee mannen die ge kleed waren in het tenue van de tribale politie. Een werd bij de in gang tegengehouden, maar blies zichzelf op toen hij werd ontdekt. De ander was al binnen in het complex van de hoogste bestuur der van de tribale regio Moh- mand. In het complex was giste ren een stammenraad belegd over waarom zou je meer betalen vliegreis verblijf ontbijt 4/ rondreis excursies reisleiding Zie www.kras.nl/35683 Zie www.kras.nl/38187 8-daagse rondreizen Jordanië 8 dgn CULTUURSCHATTEN VAN JORDANIË v.a. 899 Vertrek: 16 december 2010 t/m 31 maart 2011 gegarandeerd vertrek op 16 en 23 december 2010! inclusief vlucht, verblijf, ontbijt, 1 x diner, rondreis, excursies en reisleiding schitterende rondreis met o.a. het eeuwenoude Amman, Jerash, de Dode Zee, berg Nebo, de mysterieuze rotsstad Petra de spectaculaire Wadi Rum woestijn en Aqaba unieke overnachting in de kleurrijke Wadi Rum woestijn inbegrepen! 8 dgn KENNISMAKINGSREIS ISRAEL v.a. 839 Vertrek: 10 januari, 14 februari en 14 maart 2011 maak nu zéér voordelig kennis met fascinerend Israël! inclusief vlucht, verblijf, ontbijt, rondreis, excursies en Nederlandssprekende reisleiding we ontdekken o.a. Jeruzalem, de Dode Zee, de prachtige route rondom het Meer van Tiberias met o.a. de Berg der Zaligsprekenden, Massada, Nazareth en het bruisende Tel Aviv slechts beperkt beschikbaar, dus wees er snel bij! BOEK ONLINE of bel 0900-9697 i5cpm a of ga naar de dichtstbijzijnde Vakantiewinkel van Arke of Js-reizen Prijzen zijn p.p. exclusief reserveringskosten en Calamiteitenfonds

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 8