binnenland 17 Hillen doet het 'verrekte slim' Kritiek na oproep aan joden 9t/m12 december UITVERKOOP Gegevens klanten NL Energie op straat UITVERKOOP HRISTMAS FAIR UITVERKOOP BEGROTING Alle hens aan dek voor minister van Defensie Scholier minder tolerant over homoseksuelen Doodgeschoten man was Hells Angel landgoed Wouwse plantage dinsdag 7 december 2010 DELSCHER, Grote Markt 11-13, Goes 0113-227607 WWW.DELSCHER.NL Minister van Defensie Hil len verdedigt vandaag zijn begroting. Zijn daadkracht wordt geprezen, zijn streken als lobbyist, voorlichter en journalist zijn niet vergeten. door Gerard den Elt De etalage ziet er nog steeds gelikt uit, zo merkte minister Hans Hillen van Defensie op bij zijn aantreden. Om er in één adem aan toe te voegen dat het magazijn inmiddels Teeg is. De 63-jarige Hillen moet de lands verdediging reorganiseren, waar de komende jaren 650 miljoen eu ro minder voor beschikbaar is. Bo vendien trof hij in de kelder van het defensiemagazijn voor 400 mil joen euro aan onontdekte lijken, zodat hij een miljard euro moet schrappen in zijn budget van 8,5 miljard euro. De krijgsmacht moet het met zo'n 10.000 man minder doen. De zoon van een beroepsofficier loopt al heel wat jaren mee in Den Haag. Eerst als journalist en voor lichter, later als Tweede en Eerste Kamerlid namens het CDA en als lobbyist. Na een begin als leraar maatschappijleer in Hilversum en Bussum en als redacteur van NOS Studio Sport kwam hij in 1977 te recht bij de parlementaire redactie van het NOS Journaal Zijn oud-collega Cees Gravendaal, destijds werkzaam bij radiopro gramma Met het oog op morgen, ty peert het werk van CDA'er Hillen als 'bevooroordeeld'. „Met hoofd letters! Hij en zijn collega Charl Schwietert schreven destijds spee ches voor CDA-politici. En altijd was er een embargo tot de uitzen ding van het 8 Uur Journaal. Dat liep dus behoorlijk in de kijker." Generaal b.d. Hans Couzy, voorma lig bevelhebber der landstrijdkrach ten en thans voorzitter van de Ne derlandse Officierenvereniging, zegt blij te zijn met Hillen. „De vo rige minister heeft een wanorde achtergelaten. Met Hillen kunnen we ons geen betere wensen", zegt Couzy, die de huidige minister in de jaren negentig leerde kennen. „Hij heeft een vervelende start ge had met die 400 miljoen euro aan lijken in de kast. Maar hij doet het verrekte slim. Rustig de boel analy seren, in maart volgend jaar zijn beleidsvisie neerleggen zodat hij voor de begroting van 2012 de boel op orde heeft." zie onze websiteibinnenland Video: bezoek van minister Hil len aan militairen Afghanistan. Minister Hans Hillen van Defensie heeft niet de makkelijkste klus in het ka- binet-Rutte. Hij moet flink bezuinigen. foto Phil Nijhuis/GPD AMSTERDAM - De hoofdstad heeft het imago een tolerante stad te zijn voor homoseksuelen. De docu mentaire Help! Een homo in de klas, die maandag in bioscoop The Movies in Amsterdam in première ging, laat een ander beeld zien. De voornamelijk allochtone leerlin gen van middelbare scholen in Amsterdam en Almere bestempe len homoseksuelen over het alge meen als vieze mensen met een ziekte. Een deel van hen denkt dat zij er zelf voor hebben gekozen om homoseksueel te zijn, zo blijkt uit de film. HAARLEM - De man die vrijdagmid dag werd doodgeschoten in Haar lem-Oost was een 52-jarige inwoner van Zandvoort. Dat heeft de politie gisteren bekendgemaakt. Een woordvoerster wil bevestigen noch ontkennen dat het slachtoffer volwaardig lid was van de Hells Angels, maar op de websi te van die organisatie staan tiental len condoleanceberichten voor de doodgeschoten Rob S. Wegens de grote belangstelling hebben de Hells Angels het condoleanceregis ter inmiddels gesloten. Hij laat een vrouw en kinderen achter. DEN HAAG - De gegevens van 63.000 klanten van de Nederland se Energie Maatschappij (NL Ener gie) zijn gisteren door een lek op de website op straat komen te lig gen. Een document met email adressen, gebruikersnamen en wachtwoorden is enige tijd voor iedereen zichtbaar geweest. Oor zaak is een „spijtige en slordige menselijke fout", aldus NL Ener gie. Het energiebedrijf zal de ge troffen klanten schriftelijk infor meren over de fout en raadt ge bruikers van de dienst 'mijn ener gie' aan een nieuw wachtwoord te kiezen. „Het bestand met privacy gevoelige data, waarmee klanten toegang hebben tot hun persoonlij ke pagina met gegevens als energie verbruik, facturen en adres, is normaal gesproken versleuteld", al dus directeur Harold Swinkels van NL Energie. „Een medewerker heeft tijdelijk een back-up op de website gezet, maar verzuimd die ook weer te verwijderen." Het bedrijf werd door technologie site Tweakersnet geattendeerd op het lek, waardoor kwaadwillenden konden inloggen op de 'mijn ener- gie'-pagina van de gedupeerde klanten. Een intern onderzoek moet volgens Swinkels duidelijk heid geven over de toedracht. „Tot nu toe zijn er geen verdachte trans acties of misbruik geconstateerd." NL Energie heeft klanten vaak een wachtwoord toegekend om toe gang te krijgen tot de persoonlijke gegevens. „De kans is dus niet groot dat 't om wachtwoorden gaat die klanten ook voor andere sites gebruiken", zegt Swinkels. DeStem AMSTERDAM - Frits Bolkestein is gisteren onder vuur komen te lig gen vanwege een advies aan ortho doxe en andere 'bewuste' Joden in Nederland. Bolkestein betoogde dat het antise mitisme van vooral Marokkaanse Nederlanders zal toenemen en daarom zouden orthodoxe joden er verstandig aan doen hun kinde ren te laten emigreren naar de Ver enigde Staten of Israël. De voormalige VVD-minister en oud-eurocommissaris maakte zijn analyse maandag in De Pers, nadat hij dat eerder al had gedaan in het Het Verval, een boek over het jo dendom in Nederland van Man fred Gerstenfeld. „Onaanvaard baar", noemde rabbijn Raphael Evers de 'emotionele' oproep van Bolkestein. Evers, verbonden aan het Nederlands Israëlitisch Kerkge nootschap (NIK), vindt dat de overheid antisemitisme beter moet aanpakken. „Er moet vanuit de regering een zeer duidelijk sig naal zijn dat antisemitisme niet kan. Bijvoorbeeld door het verbie den van haatpreken van imams via de televisieschotel. Het Mid den-Oostenconflict moet niet over waaien." Menno ten Brink van de liberaal-Joodse gemeente Amster dam vindt emigratie onacceptabel. „Emigreren is een bonus voor anti semieten. Ik begrijp Bolkestein wel, maar keur' zijn uitspraak niet goed. We moeten niet de hand doek in de ring gooien, maar juist elke vorm van antisemitisme aan pakken." Farid Azarkan, voorzitter van het samenwerkingsverband Marokkaanse Nederlanders, vindt emigreren 'een heel rare oproep'. „Juist de intoleranten zouden het land uit moeten. Wil Bolkestein choqueren?" Bolkestein mist reali teitszin, volgens Azarkan. Ook Haagse politici reageerden afkeu rend. Bolkestein neemt 'de verkeer de afslag', zei PvdA-leider Job Co- hen. Bolkesteins opvatting is vol gens hem 'precies in strijd met de westerse waarden waar wij voor staan. Wij blijven de fiere natie die iedereen beschermt tegen in breuken op zijn of haar identiteit'. PW-leider Wilders twitterde dat zijn ex-leermeester er naast zat. In samenwerking met de Harvest Fair ,ic/i ua til, aan, _dioii'ó denumófaalieA, wooncjtoen hertfdecorali&i, a illicit cu lioóa, (Inoèe acceddoirei cadeau-ariilielen, de henifnian en. noq (teelveelmeei

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 7