sport 129 t hart afscheid De bal ligt nu niet bij de stichting OTZ Biljarter Breur uitgeschakeld in wereldbekertoernooi ledereen gunt Boschker zijn debuut Frank de Boer tijdelijk trainer Schrijf je in voor de PZC voetbalquiz www.pzc.nl/voetbalquiz dinsdag 7 december 2010 Algemeen directeur Rick van den Boog van Ajax zal zich Martin Jol herinneren als een goede trainer, maar denkt ook dat het goed is dat Frank de Boer en Danny Blind de selectie in elk geval tot de winterstop onder hun hoede nemen. door Dick Sintenie en Jop van Kempen AMSTERDAM - Martin Jol vertrekt bij Ajax. De trainer en de clublei ding hebben op verzoek van Jol in gezamenlijk overleg besloten om uit elkaar te gaan. Frank de Boer neemt samen met Danny Blind tot de winterstop de honneurs waar. In navolging van Jol vertrekken ook diens broer Cock en conditie trainer Michael Lindeman. De hui dige assistent trainer Danny Blind blijft; dus wel in functie. De Boer, trainer van Ajax Ai, beleeft mor genavond zijn vuurdoop in San Si- ro tijdens de Champions Lea gue-wedstrijd AC Milan-Ajax. De selectie vertrekt vandaag naar Ita lië. Martin Jol (54) kwam anderhalf jaar geleden van Hamburger SV naar Ajax. Eerder was hij onder meer coach bij Tottenham Hots pur, RKC Waalwijk en Roda JC. In zijn eerste seizoen als Ajax-coach eindigde de club als tweede en won de KNVB-beker. In augustus kwalificeerde Ajax zich voor het eerst in vier jaar weer voor de Champions League. Daarin vervullen de Amsterdam mers een marginale rol na nederla gen tegen Real Madrid en Auxerre. Bovendien is het sportieve verval in de eredivisie de laatste twee maanden erg groot. „Met pijn in niijn hart neem ik af scheid van deze mooie club", licht te Jol zijn besluit toe. „We zijn vo rig jaar zomer aan iets begonnen dat ik graag had afgemaakt. Maar ik ben gaan inzien dat de verwach tingen na vorig seizoen té hoog ge spannen waren. Aan die verwach tingen kunnen we nu niet vol doen en dat doet me zeer. De hoe veelheid kritiek die de club dage lijks te verduren krijgt, heeft in middels geleid tot onrust in de or ganisatie en in de spelersgroep. Ik doe dit bewust vóórdat AC Mi- lan-Ajax gespeeld wordt. De ko mende weken zijn erg belangrijk en ik hoop oprecht dat er iets in de groep gebeurt waardoor het op korte termijn weer een winnend elftal wordt." Ajax maakte gisteravond direct be kend dat Frank de Boer in elk ge val tot aan de winterstop de lei ding zal overnemen van de techni sche staf Over de invulling van de nieuwe technische staf denkt Ajax voor het einde van het jaar meer bekend te kunnen maken. Ajax speelt zondag uit tegen Vitesse en daarna nog thuis tegen Feyenoord. Het laatste duel is de bekerwed strijd tegen AZ op 23 december. Frank De Boer (40) is sinds 1 juli 2008 trainer van de Ai van Ajax. Hij is tevens assistent van bonds coach Bert van Marwijk bij Oran je. De oud-topvoetballer begon met trainen bij de Dl van Ajax. Algemeen directeur Rik van den Boog noemt de keuze voor De Boer 'voor nu de beste oplossing'. „Frank is een ontzettend goede trainer, die meteen beschikbaar is. Vandaag reist hij met Ajax mee naar Milaan, waar we woensdag strijden voor Europese overwinte ring." „Dat dit vandaag gebeurt doet niets af aan het fantastische sei zoen dat we vorig jaar hebben be leefd", vervolgde Van den Boog. „En na de zomer wist Jol de ploeg ook snel op niveau te brengen waardoor de poulefase van de Champions League werd bereikt. Dat was voor ons heel belangrijk. Hij heeft veel spelers ontwikkeld, een 'gezicht' gegeven. Veel wed strijden die we onder hem won nen waren spectaculair, met veel goals voor en weinig tegen." De selectie van Vlissingen heeft een bom gelegd onder de club. De afwijzing van het nieuwe vergoedingssys teem kan de reddingsactie in 't honderd laten lopen. De spelers hebben zon- dag een signaal afgege ven waaruit weinig waardering spreekt voor het werk dat de afgelopen maanden bij VC Vlissingen is ver richt. Ze hebben het nieuwe vergoe dingssysteem dat na de winterstop in werking moet treden afgewezen met tien stemmen tegen en slechts vier voor. Natuurlijk, de spelers van VC Vlis singen hebben in de zomer heel veel voor de kiezen gekregen toen het crisis was bij de club. Ze wer den van alle kanten aangevallen en moesten zich bijkans verdedi gen dat ze in de kleuren van VC Vlissingen wilden spelen. Zij had den echter afspraken gemaakt en hadden zelf ook een heel ander sei zoen verwacht dan ze nu beleven. Sinds augustus zijn tientallen men sen druk doende om VC Vlissin gen weer bestaansrecht te geven. De lastminuteredding van de spon sors Rob Vergouwen en Johan de door Rudy Boogert Visser betekende destijds niet het einde van de problemen, maar slechts een begin van de oplos sing. Dat besef leefde bij de ledenverga dering, die zijn unanieme toestem ming voor de doorstart gaf. Ook de eerste selectie van VC Vlis singen was daarbij aanwezig. Het gros van de spelers trainde al met andere clubs mee en wachtte op de ontbinding van VC Vlissingen, maar de door Vergouwen en De Visser in het leven geroepen stich ting OTZ (Ondersteuning Top sport Zeeland) garandeerde de spe lers en de rest van de club een toe komst tot de winterstop. De stichting tekende voor de ver goedingen van de spelers uit de eerste selectie. OTZ kwam destijds met hen overeen dat ze tot de win terstop met dertig procent minder genoegen namen dan met het vori ge 'bewind' afgesproken. OTZ zorg de er op korte termijn ook voor dat de gemeentelijke ban op sport park de Irislaan werd opgeheven en trad met andere schuldeisers in gesprek om tot een oplossing te ko men. Vorige week presenteerde de club een mogelijke oplossing voor de problemen. Verkoop van het club gebouw moest voldoende geld op leveren om de financiële nood te lenigen. De redding was nabij, oor deelde interim-voorzitter Henk Kouman opgelucht. Daarbij was echter niet gerekend op de afwij zing van het grootste gedeelte van de spelersgroep van het aangepas te vergoedingssysteem. Want wat kunnen daarvan de con sequenties zijn? De oprichting van de stichting OTZ is de enige reden dat VC Vlissingen nog bestaat en dat de eerste selectie nog betaald wordt voor zijn 'hobby'. Als OTZ zijn steun aan de club intrekt, zou VC Vlissingen qua financiën zo maar weer terug bij afkunnen zijn. En wie kan de club dan nog redden? De bal ligt nu niet bij de stichting OTZ. De spelersgroep kan het ver goedingssysteem alsnog accepte ren of een voorzet geven met een alternatief financieel voorstel. De technische staf kan daarbij een heid binnen de selectie prediken zoals ze dat in de moeilijke zomer ook heeft gedaan. Het clubbestuur moet ook intermediëren, al was het alleen maar uit verantwoorde lijkheid voor de andere leden van de club. HURCHADA - Voor biljarter Joke voor geen meter. De Terneuzense Wel speelde Breur een stuk beter Breur uit Terneuzen zit het wereld bekertoernooi in Hurghada (Egyp te) er na twee partijen op. In haar eerste partij tegen de Ne derlander Ben Thyssen liep het ging kansloos onderuit met 8-15 en 4-15. Ook haar tweede partij tegen de Belg Wesley de Jaeger ging (overi gens naar verwachting) verloren. dan in haar eerste partij getuige de cijfers 11-15 en 11-15 (0-647-0.857). Joke Breur kan door de twee ver- liespartijen haar keu al weer opber gen. door Fardau Wagenaar Trainer Michel Preud'homme, doelman Sander Boschker, Theo Janssen en Peter Wisgerhof (vlnr) lopen door de sneeuw naar het trainingsveld. De spe lers van FC Twente werkten gisteren de laatste training af voor het duel met Tottenham Hotspur. foto Vincent Jannink/ANP ENSCHEDE - FC Twente-trainer Mi chel Preud'homme geeft door gaans nooit zijn opstelling prijs, maar gisteren maakte hij een uit zondering voor een wisseling op één positie. „Sander Boschker speelt tegen de Spurs", zei hij. De doelman raakte dit seizoen zijn ba- sisplek kwijt aan de jonge Nikolay Mihaylov en zag zijn wens om in de Champions League te spelen sneuvelen. Maar vanavond klinkt de hymne van het kampioenenbal dan toch ook voor hem. Preud'homme: „Dit gebaar maak je niet zomaar. We hebben er sa men over gesproken en iedereen kwam tot dezelfde conclusie: we gunnen het Sander." Boschker hoorde het nieuwtje zaterdaga vond al na de wedstrijd tegen De Graafschap. „Ik wilde net onder de douche stappen toen de trainer het me vertelde. Ik vind het een mooi gebaar. Hij had het niet hoe ven doen. Het was in feite logi scher geweest als ik niet zou spe len. Daar had ik me ook op inge steld. Als je kampioen wordt, ga je er vanuit dat je het jaar daarna in de Champions League speelt. Als dat dan niet zo is, is dat een dom per. Het liefst had ik alle wedstrij den gespeeld, maar ik ben blij dat ik er nu alsnog een keer bij ben. Dan heb ik bij deze club alles mee gemaakt: de bekerwinst, het kam pioenschap, spelen in de Europa League en nu dit." Boschker verheugt zich op de wed strijd. „Op alle toeters en bellen. De hymne in het stadion, dat doet wel iets met een speler. Ik denk dat het tien keer anders voelt als je op het veld staat, dan als je op de reservebank zit." De landskam pioen is al uitgeschakeld in de Champions League, maar zowel de trainer als de keeper van FC Twente vinden dat er nog genoeg op het spel staat. „De wedstrijd doet er zeker toe", vindt Boschker. „We willen Twente goed neerzet ten in Europa. En als we winnen, maken we kans om als geplaatste ploeg de Europa League in te gaan. Er is genoeg om ons best voor te doen." Preud'Homme: „Het is niet zo dat ik Sander opstel omdat de wed strijd niet belangrijk is. We doen er alles aan om te winnen." Of Bo schker ook had gespeeld als er een plek in de volgende ronde van de Champions League op het spel had gestaan, liet Preud'homme in het midden. „Met een 'als'-vraag kan ik niet zoveel." De doelman die liefst 545 competi tiewedstrijden speelde voor Twen te en 38 Europese duels, raakte dit seizoen na bijna 20 jaar zijn basis- plek kwijt. Hij keerde pas in augus tus terug bij de club, nadat hij met Oranje naar het WK was geweest en daarna vakantie nam. Mihaylov pakte intussen zijn kans. Als Bo schker terugkijkt, heeft hij nergens spijt van. „Ik heb die vakantie no dig gehad om bij te tanken. An ders was ik niet zo gretig geweest als nu."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 61