6| BUwMizM/wwbaA dinsdag 7 december 2010 De villa in Oost-Souburg, is ingepakt in een dikke witte deken van sneeuw en de temperatuur buiten laat een mens ook niet verlangen naar een zwembad. Anders wordt dat natuurlijk als het een binnenzwembad betreft met water dat een aangename dertig graden warm is. Schout is trots op zijn project, maar toch staat de villa te koop en over niet al te lange tijd verhuist hij naar een ander huis, zonder zwembad. De ondernemer liet het huis in etappes bouwen en in totaal kostte het twee jaar om het, inclusief zwembad, tuin en tennisbaan te realiseren. Schout heeft geen moment spijt gehad dat hij een zwembad heeft opgenomen in het bouwplan. „Als ik het opnieuw zou moeten doen, zou ik weer een zwembad laten bouwen." Wie een inpandig zwembad heeft, moet bij zondere aandacht besteden aan het klimaat in huis. Zo'n enorme bak water scheidt een berg vocht af en kan voor klimaatproblemen in huis zorgen. Ontvochtigers pakken dat euvel aan en werken blijkbaar naar behoren, want in Schouts zwembad is, ondanks diepvries- temperaturen buiten, geen druppel condens te zien. „Het scheelt ook dat ik het water afdek met een lamellentapijt als het bad niet gebruikt wordt. Dat gaat verdamping van het water tegen en houdt het warm." De gedachte dat zo'n bad veel onderhoud vergt klopt volgens Schout niet. Hij meet regelmatig de waterkwaliteit en voegt chloor toe als dat nodig is. Verder spoelt hij af en toe het zandfilter (een buitenmodel expansievat) schoon. Dat vergt slechts het simpel omzetten van een hendel zodat het water een tijdje van links naar rechts door het filter spoelt in plaats van van rechts naar links. „Bij een buitenbad heb je meer werk omdat er veel bladeren en zand in het water terechtkomen, maar bij een binnenbad heb je dat probleem niet. Alleen als je 's zomers vanuit de tuin in het bad springt heb je wat meer vervuiling. Af en toe gaat de automatische stofzuiger het bad in om wat verdwaalde spinnetjes te vangen en dat is het wel wat onderhoud betreft." Hij moet een beetje lachen als het woord 'feestjes' valt. „Je kunt inderdaad leuke feesten bouwen rond zo'n zwembad, maar ik ben niet zo'n feestneus. We hebben wel een keer een familiedag hier gehad met zestig man en dat was ontzettend leuk, maar een belangrijkere waarde van zo'n zwembad is eigenlijk dat je iedere dag gezond kunt beginnen. Ik trek 's ochtends na het opstaan altijd mijn baantjes en de kinderen genieten er ook volop van. Ja, we zullen het zwembad straks wel missen." Hans Noot De machinekamer van het zwembad. De villa in Oost-Souburg. Het zwembad is te vinden in het middelste, lage gedeelte. Voor de meesten blijft het bij dromen, maar voor sommigen wordt het warme werkelijkheid; ze bou wen een huis en hebben de mogelijkheden, zowel financieel als qua ruimte, om hun onderkomen te voorzien van een binnenzwembad. André Schout uit Oost-Souburg had die mogelijkheden en "realiseerde samen met zijn vrouw, op één hectare, hun droom huis, met binnenzwembad. En stond hij opnieuw voor die keuze, zou hij het weer doen. m%W*'

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 58