zeeland 27 brieven Remus doet eerste verkenning Zeeland strikt ex-topman Shell Nederlanders zuinig? We zijn Europees Kampioen 'geven aan goede doelen'. dinsdag 7 december 2010 Wie wordt dit jaar Beste leraar van Zeeland? www.pzc.nl/besteleraar De Remus (Remote Envi ronmental Monitoring System) is een onderwa terrobot in de vorm van een mi ni-onderzeeboot. De sonarven- sters op beide flanken kunnen der tig meter ver kijken. Deze beelden worden opgenomen en later aan boord van het duikvaartuig beke ken. De Remus legt ook de positie van mogelijk verdachte objecten vast. Hij heeft een topsnelheid van 7 ki lometer per uur en kan onder iede re denkbare omstandigheid zijn werk doen. De door de Remus ver zamelde gegevens worden inge voerd in de navigator, waarmee vervolgens een duiker op pad wordt gestuurd. Marineduikers worden getraind om tot op 81 me ter diepte hun werk te doen. De marine beschikt over vijf Re- mussen. Ze kosten zo'n half mil joen euro per stuk. De DDG ver wacht een toenemende vraag van inspectie van passagiersschepen. middelburg - leroen van der Veer, voormalig topman van Shell, is de nieuwe gast bij Standplaats Zee land. Standplaats Zeeland is in 2007 door de Zeeuwse Bibliotheek in Middelburg in het leven geroepen met het doel om de voor Zeeland relevante thema's aan te kaarten. Daarvoor wordt telkens een des kundige uitgenodigd die een week in Zeeland verblijft. Op 16 juni 2011 komt Van der Veer naar Zeeland. Het thema is dit keer Economie en Duurzaamheid. In het programma zijn ontmoetin gen met vertegenwoordigers uit het bedrijfsleven, de politiek en maatschappelijke organisaties op genomen. Een jongerencollege en een debat vormen vaste onderdelen van Standplaats Zeeland. Eerder be zochten Wubbo Ockels, Paul Sch- nabel, Louise Fresco en Alexander Rinnooy Kan Zeeland. Brieven (max. 150 woorden) richten aan: Lezersredacteur PZC Postbus 91 4330 AB Middelburg 0118-434005 lezersredacteur@pzc.nl Fifa 2 De Fifa is totaal het spoor bijster. Men geeft het WK voetbal aan een klein moslimlandje aan de Perzi sche Golf waar het in de zomer meer dan 40 graden warm is met een luchtvochtigheid van 90 pro cent. In deze zandbak, waar 70 pro cent van de bevolking moslim is moet men alle stadions bouwen, die na afloop van het WK nooit meer gebruikt worden. K. Bartusek Pr. Margrietstraat 103, Nieuwdorp Wubbo Ockels' boot Het tot zinken brengen van het bootje is niet goed te praten. Ech ter de toevoeging eco suggereert een effectieve bijdrage van het geïn stalleerde aan het milieu, en daar is nu juist het nodige op af te dingen. Wanneer de hype buiten beschou wing gelaten wordt blijft er geen ecologisch effect over. En helemaal al niet op deze microschaal. Het is een vehikel om een beschouwing te onderstrepen. Als hier overheids subsidies bij betrokken zijn is het tijd dat loket op te heffen. G. Fongers Roompot 9, Arnemuiden Buitenhaven Zwaar in verval geraakt, ondanks strategische ligging en economisch potentieel is, kort samengevat, het oordeel van verslaggeefster Van den Hurk (krant, 2 december) over de huidige situatie van de Vlissing- se buitenhaven. Jammer, dat ze zich niet wat beter verdiept heeft in de naoorlogse geschiedenis van het gebied. Immers, ruim vijftig jaar heeft de provincie een groot deel oostelijk van de haven geblok keerd en een optie gelegd voor een tweede veerhaven, terwijl de ge meente juist daar aan diep vaarwa ter industriële ontwikkeling wilde. Die vond dus plaats op diverse an dere plekken. Zoek daar de hoofd oorzaak van de huidige situatie en geef niet zo'n verdekte sneer van nalatigheid naar de gemeente. Net nu die tweede haven naar het rijk der fabelen verwezen is, zitten we in een zware tijd voor investerin gen, maar kan Vlissingen, gelukkig met hulp van andere overheden, een prachtig gebied met ongeken de mogelijkheden ontwikkelen. Chris Verheul Paul Krugerstraat 2 flat 39, Vlissingen Oplossing ADRZ Goede bestuurders moeten een ge middelde korting van slechts 4 pro cent kunnen opvangen. Die kor ting was al langer bekend en is geen verrassing. Informeer eens bij de directie van een ijs- of frisdran- kenfabriek. Een slechte- of goede zomer geven jaarlijks tienvoudige wisselingen in omzet. De raad van bestuur in Goes was in 2003 al be kend met te hoge uitgaven voor di verse kostenposten. De fusie van meer gezonde organisaties met fi nancieel zwakkere als Goes, Grie kenland, is pas na sanering en har de afspraken verstandig. Fusies kos ten ook veel geld, besparingen wor den pas jaren later zichtbaar. Van uit de basisgegevens voor zieken huizen zijn er nu ook 150-200 bed den, 14.000 tot 20.000 vierkante meter gebouw te veel en zeker 100 fte's te veel. Beslissingen waren tot op heden niet de juiste of worden te lang uitgesteld. Bestuurders moe ten zelf eerst knopen doorhakken. H. Steehouwer Zuidsingel 69, Middelburg Ecoscope In tegenstelling tot het bericht in deze krant van 2 december is de ge noemde 25.000 euro die de ge meente uittrekt voor Ecoscope, niet voor de vrijwilligers. Dit be drag behelst het totale exploitatie budget van Ecoscope voor 2011. J.H. Catsman-Buis Wilhelminaweg 2, Renesse Nederlanders heten een zuinigvolktezijn.Toch geven we per jaargemiddeld zo'n 225 euro per huishouden aan goede doelen. Daarmee horen we structureel bij de Europese top. Dat is mooi, zolang we er maar op kunnen vertrouwen dat goede doelen daar verstandig mee omgaan. Het Centraal Bureau Fondsenwerving helpt daarbij. Het CBF verzamelt be langrijke financiële informatie over goede doelen en zet die overzichtelijk op www.cbf.nl. Zo kunt u bijvoorbeeld in één oogopslag zien hoeveel er van uw gift daadwerkelijk besteed wordt aan de doelstelling. Ook zijn jaarverslagen van goede doelen eenvoudig te raadplegen. Zo zorgt het CBF ervoor dat we met een gerust hart kunnen blijven doen waar we als Nederlanders goed in zijn: via goede doelen de wereld een klein beetje beter maken. weet waarvoor je geeft www.cbf.nl Deze advertentie is mede mogelijk gemaakt door uw regionale dagblad. Kijk voor meer informatie over de werkwijze en beoordelingscriteria van het CBF op www.cbf.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 51