Belangstelling bedrijven voor 241 zeeland SP voert nog steeds actie, ook Kom eens langs in onze vernieuwde showroom! Dorpsraad annuleert vergadering Onderneemster houdt herdenking in kerk Zelf een kerstboom zagen in Boswachterij dinsdag 7 december 2010 w OOSTKAPELLE Omdat er onvoldoende agendapun ten zijn heeft de Stichting Dorps raad Oostkapelle besloten om de vergadering, die voor morgen ge pland stond, te annuleren. De eerstvolgende openbare verga dering zal plaatsvinden op woens dag 9 februari 2011. KLOETINGE Uitvaartonderneemster Alexandra Markusse houdt zondag om 14.00 uur een herdenkingsbijeenkomst in de Geerteskerk in Kloetinge. Het is de vijfde editie van de herden king. Brassband Excelsior begeleidt de bijeenkomst met muziek. BURGH-HAAMSTEDE Wie deze kerst in plaats van een ge kweekte spar een echte dennen boom in huis wil halen, kan zater dag z'n slag slaan in de Boswachter- ij Westenschouwen. Onder begelei ding van boswachters en vrijwilli gers van Staatsbosbeheer kunnen mensen tussen 10.00 en 16.00 uur tegen 'geringe vergoeding' een den nenboom uitkiezen en zelf omza gen. De boompjes staan rond de drinkwatervijvers Boompjesput en Haringsput. Uitgaan in de eigen regio? Kijk voor de uitagenda op: www.pzc.nl/uit STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl door Frank Balkenende Goes blijft als regionaal economisch centrum in trek. Alle crisisverhalen ten spijt, lopen de grondverkopen op bedrijventer rein Poel II het laatste kwartaal bo ven verwachting. Er is voor bijna drie hectare gereserveerd. De gemeente is aangenaam ver rast, zegt Cock van den Wijn gaard, beleidsambtenaar economi sche zaken. „Je hoort steeds zeg gen dat de markt niet aantrekt, maar wij worden in drie weken tijd gebeld door bedrijven die grond willen reserveren op de Poel II. De markt is beslist niet dood." Zo heeft een Brabants autobedrijf - of beter: een combinatie van twee autobedrijven -1,2 hectare in de etalage gereserveerd. Dat is bijna een volledig eiland aan snel weg A58. Een bouwbedrijf heeft getekend voor 0,6 hectare, ook in de 'zichtstrook' langs de A58. Het is de duurste grond die Goes aan biedt voor bedrijfsvestigingen: 114 euro per vierkante meter. Die prijs stijgt volgend jaar met een tientje per vierkante meer. Daarnaast hebben zich bedrijven aangediend voor minder dure ka vels. Het betreft een autobedrijf (4000 vierkante meter) en een in stallatiebedrijf (1800 vierkante me ter). Daarnaast vergt de bouw van een crematorium op de Poel II een halve hectare. Dat lijkt dus dit jaar lekker op te schieten. Van den Wijngaard is blij met de belangstel ling, maar onderlijnt dat reserve ringen nog geen verkopen zijn. „We hebben er wel goede hoop op." Volgens wethouder Loes Meeuwisse (WD, bedrijventerreinen/ econo mische zaken) hangen 'er nog meer vogels in de lucht'. Ze voor ziet dat de grondverkopen in een zelfde tempo doorgaan. „Als je de berichten zo leest, dan begint vol gend jaar het herstel van het mid den- en kleinbedrijf, waarvan Goes het specifiek moet hebben." De Poel II loopt over enkele jaren vol. Er ligt bijvoorbeeld ook twee De grondverkopen in de Poel II lopen ondanks de kwakkelende economie boven verwachting, zegt de gemeente. hectare te wachten op een bedrijf dat zal wordt verplaatst vanuit het haven industriegebied, overigens geen watergebonden bedrijf Dat is een lege plek, maar die is al wel degelijk bestemd. Er is nu nog zo'n 15 hectare onbebouwd, waar van eenderde is gereserveerd. Voor Goes alle reden om voortva rend te werken aan een nieuw be drijventerrein: Poel V. Dat is gesi tueerd aan de andere kant van de Deltaweg, ten zuiden en zuidwes ten van Hotel Goes. De provincie is kritisch over de sprong over de Deltaweg. Die plek past niet in het Integraal Omge vingsplan Zeeland en is tevens strijdig met rijksbeleid. Naast de natuurwaarden (Poelbos) en het open landschap dat wordt geofferd voor een nieuw bedrijventerrein, heeft de provincie moeite met de bebouwing van zones langs de A58. Vorig jaar scherpte ze de re gels daarvoor aan in het plan Ven sters op Zeeland. Overigens legt de provincie daar mee geen blokkade tegen de Poel V, maar Goes moet wel met goede KEUKENS SANITAIR BADKAMERS BADMEUBELS TEGELS STOOMCABINES SAUNA VERWARMING BOUWBEDRIJF ELECTRO INSTALLATIEBEDRIJF Tramstraat 1-3 (centrum), Koudekerke. Tel. 0118-551681 Viljdagavond koopavond (zaterdagmiddag gesloten) Geen fractie zonder actie, is een van de leuzen van de SP. Maar is zonder eigen ge meenteraadsfractie ook ac tie mogelijk? Ja, zeggen voor zitter Petroesjka Sterk en be stuurslid Jeroen van Dijen. door Theo Giele De Middelburgse SP-afde- ling zat begin juni plot seling zonder gemeen teraadsfractie, drie maanden na de gemeenteraadsver kiezingen en een paar dagen voor de verkiezingen van de TWeede Ka mer. Uitgerekend op de dag dat lijsttrek ker Emile Roemer Middelburg be zocht, stapten SP-raadsIeden lean- nette de Vis en Henriëtte Minekus uit de partij. Het was een centen kwestie: De Vis en Minekus von den dat ze zo veel van hun raads- vergoeding moesten afdragen aan de partij dat ze er geld op moesten toeleggen. De twee hielden vast aan hun raadszetel en gingen ver der onder de naam Duurzaam Rood. En zo verloren 1442 SP-kiezers en 120 SP-leden in Middelburg van de ene op de andere dag hun verte genwoordiging in de gemeente raad. Anderzijds beriepen De Vis en Minekus zich op het feit dat mensen juist op hen hadden ge stemd en ze deze mensen niet in de steek wilden laten. Hoe reageerden de SP-leden in Mid delburg? Bestuurslid Jeroen van Dijen: „We hebben meteen een vergadering belegd. „De leden waren best ge schrokken. Maar ze hadden wel zo iets van: de SP blijft onze club. Bijna niemand is overgestapt naar Duurzaam Rood." De SP is wel een podium kwijtge raakt. Hoe lastig is dat? Van Dijen: „Een vertegenwoordi ging in de gemeenteraad is een middel, geen doel op zich. We heb ben meer middelen dan alleen een raadsfractie. We staan nog steeds met mensen op de barricaden. We maken volop gebruik van nieuwe media." Afdelingsvoorzitter Petroesja Sterk: „Maar de politiek in de raad is ook niet onbelangrijk. Dat po dium zijn we inderdaad kwijt. Maar buiten de raad willen we mensen bij de SP blijven betrek ken en zichtbaar blijven in de sa menleving." Hoe doen jullie dat dan? Sterk: „Om een voorbeeld te noe men. Onlangs zijn we drie keer bij Lété op bezoek geweest om te pra ten met mensen die afhankelijk zijn van de sociale werkvoorzie-

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 48