221 zeeland Help 2 Help zet in op scholing kinderen Wf BBZ noemt rapport lengtebeperking binnenstad 'zwak en tendentieus' Help2Help is nauw verbonden met Schouwen-Duiveland. De stichting is present op de Kerstmarkt in Brouw. ■SBH Winterfair in en rondom museum Burghse Schoole dinsdag 7 december 2010 GOED DOEL Van links naar rechts: Willeke van Nieu- wenhuijze, haar man Erik, haar broer Wil- bert Huigens, Rosalie Giffoniello (de Ame rikaanse die in India haar handen uit de mouwen steekt) en Ilse. De club betrokke nen wordt steeds groter, zegt Van Nieu- wenhuijze. door Esme Soesman Haar betrokkenheid bij kinderen in Indiase sloppenwijken begon dik vijfjaar geleden. In gedut is de bezieling van Willeke van Nieuwenhuijze uit 's-Graven- deel sindsdien niet. De door haar opgerichte stichting Help2Help draait goed, mede dank zij Schouwen-Duivelands enthou siasme. Voor van Nieuwenhuijze des te meer reden om zelf present te zijn tijdens de tweedaagse Kerst markt in de Grote Kerk van Brou wershaven. Tijdrovend, dat wel. „Maar vooral ook ontzettend leuk om te doen." Wat het precies is, weet Van Nieu wenhuijze niet. „Maar op de één of andere manier krijgen we heel veel support van Schouwen-Duive land." Waarschijnlijk heeft dat on der meer te maken met haar roots. Moeder Ria Huigens uit Kerkwer- ve (Van Nieuwenhuijze is van oor sprong Kerkwerfse) zet zich bij voorbeeld met hart en ziel voor de stichting in. Net als haar schoon moeder uit Scharendijke. Met eni ge regelmaat is de stichting Help2Help dan ook op een Schou wen-Duivelands evenement van de partij. Zoals zaterdag en zondag in Brou wershaven. De kraam van de stich ting is daar met allerlei nieuwe koopwaar ingericht. Van Nieuwen huijze, haar broer Wilbert Hui gens uit Fijnaart en hun respectie velijke partners Erik en Ilse brach ten onlangs tweeëneenhalve week in India door. Onder meer om lo pende projecten te bezoeken én om nieuwe spulletjes voor de ver koop op de kop te tikken. Originele kleurrijke cadeautjes, omschrijft Van Nieuwenhuijze het assortiment: zoals leren spaarpot jes in allerlei dierenvormen en lin ten met stoffen beestjes om in een kinderkamer op te hangen. „Je koopt het daar goedkoop in, ver koopt het hier nog altijd goedkoop en dan hou je er toch nog wat geld aan over." Geld dat de stichting Help2Help (tot op de laatste cent) in de scholing van kinderen in In dia investeert. Zoals in de uitbrei ding van een schooltje, het opzet ten van een praktijkonderwijspro ject waar kinderen het naaivak kunnen leren en het één keer per jaar nieuwe kleding verstrekken aan alle kinderen die steun van de I stichting krijgen. De Amerikaanse Rosalie Giffoniello, die zich voor kinderen uit sloppenwijken inzet, houdt ter plekke de projecten in de gaten. Ook Van Nieuwenhuijze zelf probeert jaarlijks („En dat is tot nu toe steeds gelukt") een kijk je bij de projecten te nemen. Op ei gen kosten, uiteraard. „Ik zou het niet chic vinden als we dat anders zouden doen." In januari start de stichting een nieuw schooltje op, bij een steenfa briek net buiten Calcutta. De eige naar van de fabriek heeft daar on langs toestemming voor gegeven. „Er is daar nog niks. Kinderen kun nen er alleen maar werken. Straks kunnen ze er naar school." Door onderwijs aan te bieden, hoopt Van Nieuwenhuijze de kinderen toekomst te geven. „Omdat het om kinderen gaat en omdat elk le ven er één is." Dat vergt tijd, schetst de oud-inwoonster van Kerkwerve het proces. Kinderen zijn nog nooit naar school ge- Kinderen genieten van Wilbert (niet in beeld) die een trompetspelende olifant nadoet. door Joeri Wisse ZIERIKZEE - Bewonersbelangen Bin nenstad Zierikzee (BBZ) uit in een brief aan de gemeenteraad forse kritiek op het collegebesluit over lengtebeperking van vrachtverkeer in de binnenstad. Dit besluit houdt in dat het sinds april geldende beleid, waarbij vrij wel alle wagens tussen de acht en tien meter een ontheffing kunnen krijgen, gecontinueerd wordt. Het college baseert zich op een eva luatie van het beleid in 2010. Dit ambtelijk rapport noemt de BBZ 'zwak, tendentieus en onvolledig'. In de brief schrijft voorzitter Wou ter Teunissen dat de BBZ zich 'vol strekt niet' in de conclusie in het rapport herkent dat ook de BBZ er vaart dat het verkeersbeeld in de binnenstad rustiger is geworden. Ook de controle op naleving van het beleid deugt volgens de BBZ niet. Van de drie keer dat er is ge controleerd, was het twee keer markt en dan mijdt het verkeer de stad. Ook vindt de BBZ de door zichzelf en andere inwoners gecon-. stateerde overtredingen, 211 stuks, nergens terug in de evaluatie. Tot slot vindt de BBZ dat de ge meente het economische draag vlak van het stadsdistributiecen trum ondermijnt. „Dit noemen we geen faciliteren, maar tegenwer ken", schrijft Teunissen. De BBZ voelt zich voor voldongen feiten gesteld. Ondanks het feit dat het rapport 4 november al klaar was, kregen ze geen inzage in de evaluatie. Het college van B en W gaf het rapport pas vorige week vrij toen het besluit genomen was. „Door deze werkwijze worden we de facto buitengesloten op dit be langrijke onderwerp." In de gemeenteraad van 16 decem ber dient Alert! een motie in die regelt dat alleen voor goederen die te groot zijn voor 8-meter vracht wagens nog ontheffingen mogen worden verleend. AFSCHEID SINTERKLAAS Bekijk de video over het afscheid van Sinterklaas, gisteravond in de haven van Bruinisse op: www.pzc.nl MEEST GELEZEN T. Actie tegen spiegelgladde weg 2. 250.000ste in Excursieschuur 3. Sneeuwsint in Zierikzee TIPS NAAR schouwen-duiveland@pzc.nl Meer nieuws uit de regio op www.pzc.nl/schouwen-duiveland BURGH-HAAMSTEDE - In en rondom museum De Burghse Schoole wordt zaterdag een Winterfair ge houden van 16.00 tot 22.00 uur. Ondernemers uit Burgh-Haamste- de verkopen daar winterse artike len, zoals kerstbomen, glühwein en snert. Mensen van elders die 'winterse spullen' (zoals kerstversierselen, kerststukjes of keramiek) verko pen, kunnen zich nog steeds mel den bij de organisatie: guusje@guusjepoot.nl. In het mu seum zelf is ondertussen een win tertentoonstelling gaande. In het wissellokaal worden kerststallen en sneeuwbollen tentoongesteld.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 42