Dorpsraad Ouwerkerk herrijst uit as Zeeland PZC Zelf een kerstboom zagen in Boswachterij huizen gestolen Winternevel geeft stadsgracht mystiek tintje ELAN Nieuw bestuur wil snel met lokale verenigingen om tafel SCHOUWEN-DUIVELAND 24 en 25 26 en 27 en sieraden uit almanak Witte wereld door Piet Kleemans OUWERKERK - Het is een tijdje stil geweest, maar daar komt verande ring in. Ouwerkerk heeft een nieu we dorpsraad en die is, zegt voor zitter Peter Vijverberg, van plan de belangen van het dorp met verve te gaan behartigen. Vijverberg vindt het belangrijk dat de stem van het dorp gehoord wordt. Najaar vorig jaar trad toenmalig voorzitter Cees van Marle aan het einde van zijn zittingsperiode af en stelde zich niet herkiesbaar. En kele maanden later hielden nog twee dorpsraadsleden het voor ge zien. Een speurtocht van de achter blijvers naar vers bestuurdersbloed leverde op dat moment onvoldoen de op en uiteindelijk kwam het dorpsraadswerk nagenoeg stil te liggen. Achter de schermen werd echter nijver verder gezocht naar nieuwe dorpsraadsleden en dat resulteerde eind november in de voordracht van een compleet nieuwe, vijfkop pige dorpsraad, bestaande uit Peter Vijverberg (voorzitter), Tilly Boogerd-de Vrieze (secretaris), Ar jan van Westenbrugge (penning meester), Wim Remeeus (lid) en Angelique van Lommeren (lid). Stuk voor stuk mensen zonder be stuurlijke achtergrond. „Zelf ben ik voorzitter van muziekvereni ging Nieuw Leven maar het werk voor de dorpsraad is voor mij hele maal nieuw. En voor de rest van de nieuwe dorpsraadsleden ook", aldus kersverse nieuwe voorzitter Vijverberg. De nieuwe dorpsraad van Ouwer kerk gaat behoedzaam van start. „We willen ons eerst goed inwer ken. Niet naar het verleden kijken, maar naar de toekomst. En daar om willen we allereerst precies we ten wat er op het dorp speelt. We willen echt een compleet verse start voor de dorpsraad", aldus Vij verberg. De nieuwe dorpsraad wil januari volgend jaar om tafel met de lokale verenigingen om hun wensen en ideeën op een rijtje te zetten. Aansluitend moeten ook de andere Ouwerkerkers hun zegje doen en hun verlangens kenbaar maken aan de dorpsraad. Die gaat vervolgens aan het broe den en uiteindelijk moet dat resul teren in een plan de campagne voor Ouwerkerk. Dinsdag 7 december 2010 Tip? schouwen-duiveland@pzc.nl ZIERIKZEE - De witte winterdeken is niet meer. De stuifsneeuwduinen van zaterdag zijn in rap tempo weggesmolten. De (meeste) we gen zijn weer schoon en alleen in sommige stukken wegberm schemert nog een beetje wit. Wat niet wil zeggen dat de winterse schoonheid al helemaal verlept is. Gistermor gen schoof een neveldeken over Schou- wen-Duiveland en gaf alledaagse dingen een mysterieus tintje. Op de foto tuurt een reiger vanaf de eendenvilla over de verstilde stads gracht van Zierikzee. foto Dirk-Jan Gjeltema Gerrie Bil schaatste vroeger op de kreek waarin 't Schutje lag Extra beveiliging havens door marine burgh-haamstede - Wie deze kerst in plaats van een gekweekte spar een echte dennenboom in huis wil halen, kan zaterdag z'n slag slaan in de Boswachterij Wes- tenschouwen. Onder begeleiding van boswachters en vrijwilligers van Staatsbosbeheer kunnen men sen tussen ïo.oo en 16.00 uur te gen 'geringe vergoeding' een den nenboom uitkiezen en omzagen. De boompjes staan rond de drink watervijvers Boompjesput en Ha- ringsput. Om de waterkwaliteit op peil te houden, mogen daar geen grote bomen groeien. Staatsbosbe heer en de Fok en Menvereniging Schouwen-Duiveland zorgen voor vervoer van het parkeerterrein aan de Bosweg naar de zaaglocatie. NIEUWERKERK - In Zeeland zijn zondag op diverse plaatsen wo ninginbraken gepleegd. In Nieu- werkerk werd ingebroken in een woning aan de Zeeasterstraat. On bekend is wat de daders meena men. In Breskens werd apparatuur en cosmetica ontvreemd. In Oost burg namen inbrekers met siera den en geld mee. Het was een lange rit van Middel burg naar haar ouders in West- Bra bant. Met vijftig, zestig kilometer per uur reed ze zaterdag met haar dochtertje ■Evelien van vier over de A58, die door de sneeuw van autosnelweg in een autokruippad was veranderd. Toen ze er gisterochtend op haar werk over vertelde, leefde iedereen mee. Maar dat was echt niet nodig. De Tip? redactie@pzc.nl Middelburgse vindt rijden in de sneeuw eigenlijk wel knus. „We doen dan spelletjes. Ik zeg dan: Ik zie, ik zie, wat jij niet ziet en het is... wit! En toen zei Evelien: Sneeuw! En dan was zij aan de beurt: Ik zie, ik zie wat jij niet ziet en het is...wit! En toen zei ik: Sneeuw! Toen was ik weer aan de beurt: Ik zie, ik zie wat jij niet ziet en het is...wit! Sneeuw!" Het bleef nog lang gezellig in het R enaultje.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 41