Kamer krijgt brief over Ter Schorre Koop een aandeel in berco Bomen in Draaibrug niet gekapt Veel steunbetuigingen voor gedupeerde scouts 22 Witte wereld BEZUINIGING Commotie over restaurant groeit AFWEZIG alles een stuk voordeliger almanak dinsdag 7 december 2010 door Wout Bareman TERNEUZEN - Het verzet tegen de sluiting van restaurant De Harmo nie van verpleeghuis Ter Schorre in Terneuzen groeit. Hoewel het lo- catiemanagement verzekert dat het restaurant in afgeslankte vorm blijft bestaan, weten de ouderen bonden en regelmatige bezoekers beter. Namens bezoekers, bewoners en familieleden heeft het echtpaar El- ly en Jaap Sturm uit Terneuzen een brandbrief naar de Tweede Ka mer en de gemeenteraad gestuurd. Daarin wordt er onder meer op ge wezen dat vijf jaar geleden, bij de opening van het verpleeghuis, trots werd verklaard dat het restau rant de schakel zou zijn bij de inte gratie van Ter Schorre in de wijk Oudelandse Hoeve. Het paar wijst ook op de belangrijke sociale func tie van De Harmonie. Het vraagt zowel de gemeenteraad als de Ka mer druk uit te oefenen op de di rectie van de Stichting voor Regio- G.J.M. Roks en M.C. Vedral Huisartsen te Clinge van 20 t/m 24 december 2010 WAARNEMING: A t/m H - Dr de Visser Wilhelminalaan 13 Hulst Telefoonnummer 314215 I t/m R - Dr. van Berkel Nieuwstraat 122 Koewacht Telefoonnummer 361327 S t/m Z - Dr. Helmers Cloosterstraat 72 Kloosterzande Telefoonnummer 683185 lange vorststraat - goes Het was een lange rit van Middel burg naar haar ouders in West-Bra bant. Met vijftig kilometer per uur reed ze zaterdag met haar dochtertje Evelien van vier over de snelweg A58, die door de sneeuw in een auto- kruippad was veranderd. Toen ze er gisteren op haar werk over vertelde, leefde iedereen mee. Maar dat was echt niet nodig. De Middelburgse door René Hoonhorst nale Zorgverlening Zeeland (SVRZ) om de bezuinigingsmaat regel ongedaan te maken. Het echt paar Sturm is teleurgesteld in de opstelling van de Cliëntenraad, die tot nu toe niets van zich liet ho ren. Volgens een woordvoerster is de raad echter volop met de zaak bezig en volgt vandaag een stand punt. De afdeling Sluiskil van de Katho lieke Bond van Ouderen (KBO) noemt de argumenten van locatie manager Jacqueline van den Hil in deze krant (te weinig bezoekers, te duur) 'onzin'. „Het aantal bezoe kers viel mee; menig restaurant zou jaloers zijn op zo'n klandizie, het was vele keren volgeboekt." Personeel van Ter Schorre beaamt dat en wijst er ook op dat de om zet juist laag was door gedwongen centrale inkoop en een centraal op gelegd prijsbeleid. Een woordvoer ster: „Het was allemaal spotgoed koop. Logisch dat er dan geld bij moet. Wij wilden best meer beta len, maar dat mocht niet." DRAAIBRUG - De drie grote bomen voor de deur van een aantal inwo ners van Draaibrug blijven ge woon staan. Wel zaagt de gemeen te Sluis binnenkort alle takken tot een hoogte van vier meter af Dat deelt Sluis mee in een brief aan be woner Theo Buijsse. Die pleit, sa men met andere inwoners van Draaibrug, al een poosje voor de kap van de bomen. Ze zorgen voor duisternis in de woningen en ne men het uitzicht weg. Buijsse reageert teleurgesteld. „Ze komen elke keer met een andere reden. Nu gaat het weer over een groene leefomgeving. Nou, de hele omgeving is hier groen! Daar zor gen die drie bomen niet voor." Buijsse heeft een verbitterde email gestuurd aan de leden van de ge meenteraad, die niet reageerden op zijn oproep in actie te komen. Tip? redactie@pzc.nl Diny de Putter ziet zich zelf nog niet als be roemd schrijfster. Maar niets belet de Terneu- zense (57) om te dromen van een carrière als gevierd auteur, zegt ze lachend. Voorlopig hoopt De Putter alleen nog dat haar boek Fleur binnen af zienbare tijd een lezerspubliek krijgt. Aandeelhouders moeten er voor zorgen dat een lezerspubliek haar boek onder ogen krijgt. Uitge vers staan niet te trappelen om nieuwe schrijvers binnen te halen. De site www.tenpages.com biedt au teurs de kans publiek voor hun boek te vinden door potentiële le zers voor hun geschrift te interesse ren. Mensen kunnen op de site al vast een aantal pagina's van het nog uit te geven boek lezen en ver volgens aandelen a vijf euro ko pen. Zelf een boek uitgeven, is niet zo makkelijk, weet Diny uit ervaring. Ze gaf een vorig boek Dwergvleer muizen op de vlucht uit via Eigen Boek. Maar als uitgever van een ei gen geschrift is het moeilijk om aandacht buiten de woonomge ving te krijgen, merkte ze. „Een stukje in de krant en mond- tot-mondreclame van familie, vrienden en kennissen helpen na tuurlijk. En ook lokale boekhan dels willen wel een stapeltje boe ken afnemen. Maar binnen een paar weken is het effect van de pu bliciteit weer weggeëbd." Ondanks die wetenschap kruipt het schrij- versbloed waar het niet gaan kan. Na de dierenboekjes (ze schreef Diny de Putter ziet op de website www.tenpages.com dat intussen 85 aandelen van haar boek Fleur zijn verkocht. ssssaaswissas door Wout Bareman vindt rijden in de sneeuw wel knus. „We doen dan spelletjes. Ik zeg dan: Ik zie, ik zie, wat jij niet ziet en het is... wit! En toen zei Evelien: Sneeuw! En dan was zij aan de beurt: Ik zie, ik zie wat jij niet ziet en het is...wit! En toen zei ik: Sneeuw! Toen was ik weer aan de beurt: Ik zie, ik zie wat jij niet ziet en het is...wit!" Het bleef nog lang gezellig in het Renaultje. AXEL - De leden van Scouting De Vier Ambachten in Axel zijn de af gelopen dagen bedolven onder de steunbetuigingen. Ook kregen ze van alle kanten hulp en materia len aangeboden voor nieuwbouw van het scoutinggebouw aan de Boslaan. Het gebouw werd vrijdag door een felle brand in de as ge legd. In verband daarmee zit een 21-jarige man uit Axel vast. Er is zo goed als zeker sprake van brand stichting. Voorzitter Theo Mat- theeuws: „We hebben direct alter natief onderdak aangeboden gekre gen. De jongste scouts komen nu sarnen in het gebouw van de ten nisvereniging, de ouderen in dat van de paardensportvereniging." Het bestuur en de leiding van de scouting hebben een crisisteam op gericht dat niet alleen de mogelijk heden tot nieuwbouw onder zoekt, maar ook een inzamelings actie start onder het motto 'Wij van scouting Axel laten ons niet af branden'. Met steun van de Rabo bank wordt een speciale bankreke ning geopend. Mattheeuws: „We staan donderdagavond op de Kerst markt in Axel. Daar verkopen we appeltaarten én zamelen we geld in. Daarvoor gebruiken we de ge blakerde collectebussen." MEEST GELEZEN 1Terneuzen pakt rommelmaker aan. 2. Leentfaar in Nationaal Dictee. 3. Man in hand gestoken. BLOGS Kijk voor weblogs van verschillende PZC-redacteuren over allerlei zaken op de website: www.pzc.nl/blogs STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl Zet uw foto in het album www.pzc.nl/foto

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 40