Grootse ambities voor Kanaalzone PZC Mantelzorg op kalender vereeuwigd Geen tips over vergiftigde katten in Kloosterzande TOEKOMSTVISIE Tientallen miljoenen euro's nodig om investeringen voor te schieten 22 en 23 26 en 27 Burgemeester Sala: traumaheli uit Brugge moet voorrang krijgen Inwoner Sluis begint petitie strooibeleid door Harmen van der Werf TERNEUZEN - Tientallen miljoenen euro's zijn nodig om de Zeeuws- Vlaamse Kanaalzone economisch bij de tijd te houden. De gemeente Terneuzen, havenschap Zeeland Seaports, de provincie en het Rijks vastgoed- en ontwikkelingsbedrijf stellen dit vast in het recent uitge komen ontwerp-strategisch plan Zeeuws-Vlaamse Kanaalzone. De samenstellers van het ontwerp- strategisch plan hebben grote am bities. Dat is naar hun mening ook noodzakelijk, omdat anders de eco nomische ontwikkeling dreigt te stagneren en de werkgelegenheid op den duur achteruit zal gaan. De vier partijen die hebben meege werkt aan het concept-strategisch plan voor de Zeeuws-Vlaamse Ka naalzone, mikken tot 2040 op de herstructurering en aanleg van in totaal ruim 1300 hectare bedrijven terrein. De bedrijfstakken waarop met na me gemikt wordt, zijn de agro- en voedingsindustrie, bio based eco nomy (bio-brandstoffen, -energie en -producten), fijnchemie, logis tiek (op- en overslag) en assembla ge, waarbij windturbines speciaal worden genoemd. Zoals bekend heeft een Chinese windmolenfa brikant belangstelling voor vesti ging op de Axelse Vlakte. Om de geplande groei ook echt te kunnen bereiken, moeten er eerst investeringen worden gedaan in onder meer havenvoorzieningen. Die vergen enorm veel geld, zeker als ook de Westelijke Kanaaloever in ontwikkeling wordt genomen. De Westelijke Kanaaloever is het nu nog bijna volledig agrarische ge bied tussen pakweg de tunnelweg, Sluiskil en het sluizencomplex Ter- neuzen. Het eindbeeld dat de vier partijen voor ogen hebben in 2040, na ont wikkeling van de Westelijke Ka naaloever en ook de derde fase van de Koegorspolder, laat al met al een tekort zien van 57 miljoen euro. Pas op veel langere termijn, na 2050, kunnen de investeringen worden terugverdiend via haven en kadegelden. De kogel is nog niet door de kerk voor alle plan nen. Komend jaar zal worden ge bruikt om een sluitende exploita tie op te stellen en een marktanaly se te maken. De Zeeuws-Vlaamse Kanaalzone voelt de hete adem van Gent in de nek waar het prin cipe 'de kosten gaan voor de baat' al lang opgeld doet en ook tot aan sprekende resultaten leidt. door Eugène Verstraeten Schrijfster zoekt aandeelhouders voor haar boek Dinsdag 7 december 2010 Extra beveiliging havens door marine Tip? zeeuws-vlaanderen@pzc.nl AXEL - Veel mensen besteden dage lijks vele uren aan het verzorgen van zieke familieleden. Een zware taak die toch altijd wat binnenska mers blijft. Met het project 'Hel den van elke dag' willen welzijns organisatie Aan Z en de gemeente Terneuzen mantelzorgers uit hun isolement halen. Als onderdeel van het project is gisteren een ver jaardagskalender gepresenteerd met twaalf portretten van mantel- zorgers. Projectleider Cobi van den Berg: „Twaalf verhalen die samen het mantelzorger zijn in al zijn facet ten verwoorden en verbeelden." „De kalender is weer een duw in de goede richting om mantelzor gers in het zonnetje te zetten", vond wethouder Co van Schaik. Hij overhandigde het eerste exem plaar aan Gré Polderman uit Ter neuzen. Zij verzorgt haar man die revalideert van een herseninfarct. Alle hoofdrolspelers op de kalen der mochten ook een wens in ver vulling laten gaan, die hen nieuwe energie geeft om hun taak als man telzorger vol te houden. Zo is bij mevrouw Polderman de tuin on- derhoudsvriendelijk gemaakt, zo dat ze haar hobby gemakkelijker Wethouder Co van Schaik overhandigde gisteren het eerste exemplaar van de verjaardagskalender met portretten van mantelzorgers aan Gré Polderman kan blijven beoefenen. uit Terneuzen. foto Mark Neelemans KLOOSTERZANDE Bij de Dierenbescherming Zeeland is geen enkele tip binnengekomen na een oproep daartoe in verband met de vergiftiging van katten in Kloosterzande. Begin november waarschuwde de instantie in samenspraak met de politie de bevolking van het dorp tevens voor mogelijk giftig katten- voedsel. Rond die periode kwamen vijf kat ten na vergiftiging om het leven in de wijken Zandehof en Zoutedijk. De oproep tot tips leverde niets op, maar volgens een woordvoerder van de Dierenbescherming Zee land in Middelburg, zijn na de op roep in de media geen katten meer vergiftigd in - Kloosterzande. Al thans, bij de Dierenbescherming zijn geen vergiftigingsgevallen meer gemeld. SLUIS Bram Bonnewei uit Sluis is een pe titie gestart om zo het strooibeleid in West-Zeeuws-Vlaanderen te ver beteren. De gemeente is voor Bon newei de gebeten hond: die strooit te weinig en biedt particulieren geen gratis strooizout meer aan. Bonnewei was vorig jaar zelf slacht offer: hij viel op het, ongestrooide, parkeerterrein van het gemeente huis in Oostburg en raakte gewond aan zijn knie. De petitie staat op http://strooibeleidsluis.petities.nl. SLUIS - De traumahelikopter uit Brugge moet bij ongevallen in Zeeuws-Vlaanderen als eerste wor den opgeroepen, en niet de heli uit Rotterdam. Dat staat in een brief die de Sluise burgemeester Jaap Sala aan minister Edith Schip pers van Volksgezondheid wil stu ren. De commissie Samenleving van de gemeenteraad bespreekt de inhoud van de brief vanavond. De raad toont zich de laatste tijd bezorgd over nieuwe ontwikkelin gen. Die hielden in dat voortaan de traumahelikopter uit Rotter dam als eerste wordt opgeroepen. Er is een nieuw exemplaar aange schaft, en die kan Zeeuws-Vlaande ren wél binnen de normtijd van 30 minuten bereiken. Sala wijst er op dat de heli uit Brugge nóg snel ler ter plaatse kan zijn: binnen een kwartier. En dat, stelt hij, moet het belangrijkste criterium blijven. Sa la wil de minister vragen de oude situatie in ere te herstellen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 39