voor schooltje in Burkina Faso eelanc 25 20, 50 tot 70% KORTING UJïarifa Traumaheli uit Brugge moet voorrang krijgen' Veel steun voor scouts na brand in clubgebouw Nieuwe oogst Spaanse Sinaasappels en Mandarijnen op smaak geselecteerd. Veiling van vragen om hulp en spullen Toename collectanten heeft effect dinsdag 7 december 2010 In Burkina Faso moeten alle scholen er hetzelfde uitzien. Ook het schooltje in Raio krijgt dus dit uiterlijk. sluis - De traumahelikopter uit Brugge moet bij ongevallen in Zeeuws-Vlaanderen als eerste wor den opgeroepen, en niet de heli uit Rotterdam. Dat staat in een brief die de Sluise burgemeester Jaap Sala aan minister Edith Schip pers van Volksgezondheid wil stu ren. De commissie Samenleving van de gemeenteraad bespreekt de inhoud van de brief vanavond. De raad toont zich de laatste tijd bezorgd over nieuwe ontwikkelin gen. Die hielden in dat voortaan de traumahelikopter uit Rotter dam als eerste wordt opgeroepen. Er is een nieuw exemplaar aange schaft, en die kan Zeeuws-Vlaande- ren wél binnen de normtijd van 30 minuten bereiken. Sala wijst er op dat de heli uit Brugge nóg snel ler ter plaatse kan zijn: binnen een kwartier. En dat, stelt hij, moet het belangrijkste criterium blijven. Sa la wil de minister vragen de oude situatie in ere te herstellen. DE GOEDKOOPSTE VAN ZEELAND DEZE WEEK: Kogelspruiten per kilo€1,00 Giesser Wildeman (stoofpeer) per kilo €1,00 U VINDT ONS OP DE WEEKMARKT: GOES Dinsdag 07.30 - 16.00 KAPELLE Dinsdag 07.30- 12.00 MIDDELBURG Donderdag 07.30- 16.30 VLISSINGEN Vrijdag 07.30- 16.30 Tevens kunt u dagelijks terecht in onze winkel in Kapelle naast de Aldi) UMMMBB AXEL - De leden van Scouting De Vier Ambachten in Axel zijn de af gelopen dagen bedolven onder de steunbetuigingen. Ook kregen ze van alle kanten hulp en materia len aangeboden voor nieuwbouw van het scoutinggebouw aan de Boslaan. Het gebouw werd vrijdag door een felle brand in de as gelegd. In ver band daarmee zit een 21-jarige man uit Axel vast. Er is zo goed als zeker sprake van brandstichting. Voorzitter Theo Mattheeuws: „We hebben direct alternatief onderdak aangeboden gekregen. Het bestuur en de leiding van de scouting heb ben een crisisteam opgericht dat niet alleen de mogelijkheden tot nieuwbouw onderzoekt, maar ook een inzamelingsactie start onder het motto 'Wij van scouting Axel laten ons niet afbranden'. Met steun van de Rabobank wordt een speciale bankrekening geopend. Mattheeuws: „We staan donder dagavond op de Kerstmarkt in Axel. Daar verkopen we appeltaar ten én zamelen we geld in." kamperland - Clubs, verenigin gen en stichtingen die hulp kun nen gebruiken van bedrijven kun nen hun vraag 'veilen' tijdens de netwerkbijeenkomst Bedrijven ve- zoeken Bedrijven, woensdag 13 april in boerderij Land en Zeezicht in Kamperland. De veiling wordt voor het vijfde jaar gehouden door gemeente Noord-Beveland en Ra bobank. Om de vraag zo aantrekke lijk mogelijk te presenteren, kun nen verenigingen en instellingen woensdag 19 januari een work shop 'Mijn klus is top' volgen. Er worden 'videopitches' van een mi nuut gemaakt. Opgeven tot 10 ja nuari: www.rabobank.nl/wnb. yerseke - Een flinke toename van het aantal collectanten voor het MS Fonds in Yerseke heeft effect gehad. Zij haalden bij een huis-aan-huis-collecte in het dorp 1606,50 euro op. Dat is acht keer zoveel als vorig jaar. Mensen die ook met een collectebus willen lo pen, kunnen zich melden via marrin@zeelandnet.nl. M.u.v. basis en nieuwe collectie Graag tot ziens bij: Roststraat 19 Plein 17 4301 AA Zierikzee 4543 BJ Zaamslag Tel.: 0111-415776 Tel.: 0115-431979 In 2009 werd in het dorpje Raio in Burkina Faso al een waterput aangelegd dankzij de Thoolse jongerenraad. foto's Jongerenraad Tholen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 37