Interesse bedrijven voor Poel II berco 'Kansen Reimerswaal specialistische zorg' 22 Omstreden bouwbedrijf heeft zegen ontwikkelaar alles een stuk voordeliger dinsdag 7 december 2010 &8BSS*ff ".y* 3@g£K£B£&g32SSi <t> aafsssssssfêssss®^sss lange vorslstraat - goes GOES - ABC Vastgoed, ontwikke laar van de nieuwe Goese wijk Aria, heeft vertrouwen in het bouwbedrijf Janssen de Jong Infra. „We hebben geen aanwijzingen om dat niet te hebben", zegt direc teur Ad van Vuuren van ABC Vast goed. Janssen de Jong Infra is recentelijk weer veelvuldig in het nieuws, om dat gisteren een proces is begon nen tegen vijf oud-medewerkers. Zij staan samen met tien anderen terecht voor corruptie en omko ping. Het proces is het gevolg van invallen door de Rijksrecherche in januari 2009. Het bedrijf is on langs ook weer beboet door de Ne derlandse Mededingingsautoriteit (NMa). Het bedrijf zelf wordt van wege die boete overigens niet ver volgd, mits het zich de komende twee jaar niet opnieuw schuldig maakt aan een strafbaar feit. Janssen de Jong Infra is inmiddels actief in het project Aria. Na een aanbesteding kwam het bedrijf als beste uit de bus. Voor ABC-direc- teur Van Vuuren is de negatieve publiciteit rondom Janssen de Jong Infra geen reden om niet met het bedrijf in zee te gaan. „Die cor ruptiezaak is oud nieuws, er zijn indertijd ook maatregelen geno men. Wij hebben geen aanwijzin gen om geen vertrouwen in het be drijf te hebben." Van Vuuren is niet bang dat de publiciteit rond Janssen de Jong Infra negatief af straalt op aspirant-kopers in Aria. „Zij werken in Aria ook weer sa men met onderaannemers uit Goes." De bouw van Aria is in middels begonnen. door Frank Balkenende Goes blijft als regionaal economisch centrum in trek. Alle crisisverhalen ten spijt, lopen de grondverkopen op bedrijventer rein Poel II het laatste kwartaal bo ven verwachting. Er is voor bijna drie hectare gereserveerd. De gemeente is aangenaam ver rast, zegt Cock van den Wijn gaard, beleidsambtenaar economi sche zaken. „Je hoort steeds zeg gen dat de markt niet aantrekt, maar wij worden in drie weken tijd gebeld door bedrijven die grond willen reserveren op de Poel II. De markt is beslist niet dood." Zo hteft een Brabants autobedrijf - of beter: een combinatie van twee autobedrijven -1,2 hectare in de etalage gereserveerd. Dat is bijna een volledig eiland aan snel weg A58. Een bouwbedrijf heeft getekend voor 0,6 hectare, ook in de 'zichtstrook' langs de A58. Het is de duurste grond die Goes aan biedt voor bedrijfsvestigingen: 114 euro per vierkante meter. Die prijs stijgt volgend jaar met een tientje per vierkante meer. Daarnaast hebben zich bedrijven aangediend voor minder dure ka vels. Het betreft een autobedrijf (4000 vierkante meter) en een in stallatiebedrijf (1800 vierkante me ter). Daarnaast vergt de bouw van een crematorium op de Poel II een halve hectare. Dat lijkt dus dit jaar lekker op te schieten. Van den Wijngaard is blij met de belangstel ling, maar onderlijnt dat reserve ringen nog geen verkopen zijn. „We hebben er wel goede hoop op." Volgens wethouder Loes Meeuwisse (WD, bedrijventerreinen/ econo mische zaken) hangen 'er nog meer vogels in de lucht'. Ze voor ziet dat de grondverkopen in een zelfde tempo doorgaan. „Als je de berichten zo leest, dan begint vol gend jaar het herstel van het mid den- en kleinbedrijf, waarvan Goes het specifiek moet hebben." De Poel II loopt over enkele jaren vol. Er ligt bijvoorbeeld ook twee hectare te wachten op een bedrijf dat zal worden verplaatst vanuit het havenindustriegebied, overi gens geen watergebonden bedrijf Dat is een lege plek, maar die is al De grondverkopen in de Poel II lopen ondanks de kwakkelende economie boven verwachting, zegt de gemeente. wel degelijk bestemd. Er is nu nog zo'n 15 hectare onbebouwd, waar van eenderde is gereserveerd. Voor Goes alle reden om voortva rend te werken aan een nieuw be drijventerrein: Poel V. Dat is gesi tueerd aan de andere kant van de Deltaweg, ten zuiden en zuidwes ten van Hotel Goes. De provincie is kritisch over de sprong over de Deltaweg. Die plek past niet in het Integraal Omge vingsplan Zeeland en is tevens strijdig met rijksbeleid. Naast de natuurwaarden (Poelbos) en het open landschap dat wordt geof ferd voor een nieuw bedrijventer rein, heeft de provincie moeite met de bebouwing van zones langs de A58. Vorig jaar scherpte ze de regels daarvoor aan in het plan Vensters op Zeeland. Overigens legt de provincie daar mee geen blokkade tegen de Poel V, maar Goes moet wel met goede argumenten komen. Dat komt voor elkaar in de nieuwe Struc tuurvisie 2040, zegt wethouder Meeuwisse. „Op zich is de nood zaak van de Poel V aangetoond in de Bedrijvenvisie De Bevelanden, die ook door de provincie is onder schreven. Maar we zullen alles de door Luc Oggel KRUININGEN - Reimerswaal moet zich profileren als vestigingsplaats voor nieuwe, kleinere specialisti sche zorgvoorzieningen. Dat vindt de CDA-fractie in de gemeente. De partij heeft naar aanleiding van de (financiële) perikelen bij het Admiraal De Ruyterziekenhuis (ADRZ) schriftelijke vragen ge steld aan het Reimerswaalse colle ge van burgemeester en wethou ders. Enerzijds uit het CDA haar zorgen over het tekort van tien mil joen euro, waardoor mogelijk de ziekenhuiszorg op de Bevelanden in gevaar komt. Anderzijds staat de partij positief tegenover het ont staan van kleinere, gespecialiseer de klinieken. Door de centrale lig ging tussen verschillende zieken huizen en de infrastructurele voor zieningen is Reimerswaal volgens het CDA een geschikte vestigings plaats. De partij stelt wel dat door het vertrek van medisch specialis ten uit ziekenhuizen versnippe ring van zorgvoorzieningen op de loer ligt. Goede samenwerking tus sen en clustering van zorgvoorzie ningen is daarom wenselijk, aldus het CDA. 'Inwoners van Reimers waal zullen anders over steeds gro tere afstanden van kliniek naar kli niek moeten reizen.' KLOETINGE - Voor de derde keer in twee weken tijd is aan de Abbekinderse- zandweg bij Kloetinge een auto in de sloot beland. Dat gebeurde gisteroch tend rond half negen. De auto is vermoedelijk gaan glijden op de spekglad de weg. De bestuurder kon zichzelf bevrijden. De weg is bedoeld voor be stemmingsverkeer, maar wordt vaak gebruikt als sluiproute, foto Ria Kosten 1. Mishandeling op Grote Kade. 2. Aanhouding voor bedreiging. 3. Lintje voor kostersechtpaar (foto). Diverse PZC-redacteuren houden een weblog bij. Bekijk ze allemaal via onze website: www.pzc.nl/blogs. STUUR TIPS NAAR bevelanden@pzc.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 34