Zeeland Museumstichting krijgt bruidsschat PZCL Witte wereld BEVELANDEN-THOLEN BESLUIT BESTUUR Gemeenten Nog even en dan is dit beeld verdwenen Reimerswaal haalt plastic vaker op Zelf een kerstboom zagen in Boswachterij Ook schoolwachten op Edudelta College almanak 22 en 23 26 en 27 garanderen zorgvuldige overgang van gemeenschappelijke regeling naar stichting Interesse bedrijven voor Poel II verrast Goes Dinsdag 7 december 2010 door Frank Balkenende KAPELLE - De vier gemeenten die de musea in Goes en Kapelle finan cieren, garanderen een 'zorgvuldi ge' overgang van gemeenschappe lijke regeling naar een stichting. Dat betekent dat ze de komende drie jaar zullen bijdragen aan die stichting. Hetpersoneel behoudt zijn ambtenarenstatus, ook als het in dienst van een stichting komt. Dat heeft het dagelijks bestuur van de gemeenschappelijke regeling voor beide musea gisteren afge sproken. Volgens voorzitter Jan de Pooter willen de vertegenwoordigers van Goes (hijzelf), Kapelle, Borsele en Noord-Beveland dat de overgang van GR naar een stichting zorgvul dig verloopt. Ook financieel. De stichting moet begin januari wor den opgericht. De vier gemeentera den kunnen dan in januari of fe bruari besluiten de gemeenschap pelijke regeling op te heffen. De vraag is welke bruidsschat de stichting precies meekrijgt. Goes en Noord-Beveland zijn daarin dui delijk. Zij financieren de nieuwe stichting structureel. Goes betaalt nu drie ton, maar het college heeft een bezuiniging van 75.000 euro (vanaf 2014) ingeboekt. Blijft zo'n 225.000 euro over. Noord-Beve land heeft toegezegd jaarlijks 22.500 euro te willen bijdragen. De gemeenteraad van Kapelle neemt vandaag een besluit Wet houder Leo Kosten (tevens db-lid van het museumbestuur) zei vori ge week dat het Kapelse college van B en W geen structurele bij drage aan een stichting voor het streekmuseum in Goes zal geven. Kapelle zal zich wel bekommeren om het Fruitteeltmuseum. Het is momenteel onduidelijk of daar voor een aparte stichting wordt op gericht. Borsele, dat al besloten heeft uit te treden, is een ander verhaal. De ge meenteraad heeft een afbouwsub- sidie voor de komende drie jaar van 50.000, 40.000 en 30.000 euro toegezegd. Dat is minder dan hun huidige jaarlijkse bijdrage (75.000 euro). De op te richten stichting leunt op de Vrienden van Historisch Mu seum de Bevelanden in Goes. Be oogd voorzitter is Toine Wevers, nu voorzitter van de 'vrienden'. Het beoogde bestuur van de stich ting praat deze week over de bruidsschat en de voorwaarden waaronder het de exploitatie van het museum overneemt. KAPELLE - Vanuit het gebouw van de Isaac Beeckman Academie, zoals hier op foto, heb je er nog het beste zicht over: de hal van de oude veiling in Kapelle. Het duurt niet lang meer, dan is dit beeld verdwenen. Het ge bouw met zijn oude houten bogen zal voor de aanleg van nieuwbouwwijk De Veilingmeester worden gesloopt, een plan met 61 woningen. Volgens directeur Arie Brouwer van project ontwikkelaar Apron is er geen andere optie dan sloop. „We hebben van alles geprobeerd om het gebouw te redden. Het zou ideaal zijn voor een manege, maar we hebben niemand gevonden. In Rotterdam zou je er lofts in kun nen zetten, maar daarvoor is hier geen markt." foto Ronald den Dekker KRUININGEN Inwoners van Reimerswaal bieden massaal plastic afval aan. Reden voor de gemeente om het afval van af volgend jaar niet meer eens in de maand, maar om de drie weken op te halen. Het plastic moet vóór 07.30 uur aan de weg staan. De zak ken verwaaien nogal eens, daarom wordt aangeraden ze aan elkaar te knopen. De Zeeuwse Reinigings dienst verspreidt deze week huis-aan-huis de nieuwe afvalka- lenders voor 2011. BURGH-HAAMSTEDE Wie deze kerst in plaats van een ge kweekte spar een echte dennen boom in huis wil halen, kan zater dag z'n slag slaan in de Boswachter- ij Westenschouwen. Onder begelei ding van boswachters en vrijwilli gers van Staatsbosbeheer kunnen mens'en tussen 10.00 en 16.00 uur tegen 'geringe vergoeding' een den nenboom uitkiezen en zelf omza gen. De boompjes staan rond de drinkwatervijvers Boompjesput en Haringsput. GOES Het Edudelta College in Goes zet sinds gisteren zogeheten school wachten in. Dat zijn leerlingen die andere leerlingen aanspreken op ongewenst gedrag, zoals vloeken of afval op het plein gooien. Ze zijn herkenbaar aan speciale blauwe jas jes en portofoons. De school wil zo het gevoel van veiligheid vergro ten. Het Ostrea Lyceum locatie Bergweg heeft vorig jaar al school wachten ingevoerd, als eerste in Zeeland. Tip? redactie@pzc.nl Het was een lange rit van Middel burg naar haar ouders in West- Bra bant. Met vijftig, zestig kilometer per uur reed ze zaterdag met haar dochtertje Evelien van vier over de A58 die door de sneeuw van autosnelweg in een autokruippad was veranderd. Toen ze er gisterochtend op haar werk over vertelde, leefde iedereen mee. Maar dat was echt niet nodig. De Middelburgse vindt rijden in de sneeuw eigenlijk wel knus. „We doen dan spelletjes. Ik zeg dan: Ik zie, ik zie, wat jij niet ziet en het is... wit! En toen zei Evelien: Sneeuw! En dan was zij aan de beurt: Ik zie, ik zie wat jij niet ziet en het is...wit! En toen zei ik: Sneeuw! Toen was ik weer aan de beurt: Ik zie, ik zie wat jij niet ziet en het is...wit! Sneeuw!" Het bleef nog lang gezellig in het Renaultje. Extra beveiliging havens door marine Tip? bevelanden@pzc.nl/tholen@pzc.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 33