zeeland 123 het boek van Diny Winkelcentrum veiliger door gebruik camera's Voormalig kantonrechter H. de Mul (86) overleden Dag tegen Armoede in Den Hoekzak Wintermarkt Gors in centrum Haarmanweg Apparatuur en geld gestolen bij inbraken Familievoorstelling ire De Blaauwe Hoeve dinsdag 7 december 2010 Z te horen. Het is natuurlijk niet leuk om te horen dat er nog het een en ander aan je verhaal schort. Maar nadat ik de kritiek een tijdje had laten bezinken en de tekst nog eens opnieuw bekeek, was ik het er voor een groot deel mee eens. Mijn kinderen en andere le zers vonden het boek, nadat ik er een aantal aanbevelingen in had verwerkt, ook beter." Schrijven is voor Diny in de eerste plaats een hobby. En een liefhebberij mag best wat kosten, maar het moet natuur lijk niet de spuigaten uitlopen. „Als je een groter publiek wil berei ken, moet je landelijk onder de aandacht komen. Om kans te ma ken dat je boek ook in boekhan dels buiten Zeeland te vinden is en om op bibliotheeklijsten te ko men bijvoorbeeld. Als een grote uitgever je dan niet direct in de ar men sluit, is het mooi dat mensen via een site kennis kunnen maken met je werk. Als het ze bevalt en ze zouden graag het hele boek wil len lezen, kunnen ze aandelen ko pen." Een aandeel kost vijf euro en er worden er tweeduizend uitgege ven. Een aandeelhouder mag niet meer dan tweehonderd aandelen kopen, omdat het de bedoeling is dat er een groot draagvlak voor het boek ontstaat. Hoe groter het draagvlak, hoe meer kans dat het boek een, al dan niet bescheiden, bestseller wordt. Het boek blijft vier maanden op de site staan. Als de tweeduizend aandelen dan niet zijn verkocht, krijgen de tot dan toe aangemelde aandeelhouders vier euro per aan deel terug. Een eventueel verlies blijft dus binnen de perken. „Als je het benodigde aantal aandelen wel haalt, wordt het boek uitgege ven en krijg je begeleiding van een uitgever. De aandeelhouders delen mee in de winst", werft Diny. Zij staat onder de naam Lostris op de site. „Je mocht een pseudoniem opgeven en ik heb toen voor een mooie naam uit het oeuvre van Wilbur Smith, een favoriete thril lerauteur, gekozen. Maar als je Fleur op Google zoekt, vind je het ook wel hoor." Diny heeft na bijna een maand ruim vier procent van het benodig de aantal aandelen verkocht. Geïn teresseerden kunnen alle informa tie en voorwaarden vinden op www.tenpages.com. script wel aan een reguliere uitge ver gestuurd. Die hapte niet toe, maar gaf haar de raad een correc tiebureau eens naar haar teksten te laten kijken. „Dat kost je dan een aardig bedragje, maar dat was het waard. Ze hebben me goede advie zen gegeven. Zo heb ik een aantal volgens de corrector langdradige passages geschrapt." Haar man, kinderen en andere familieleden hadden alleen positieve geluiden laten horen, maar Diny was best blij met de kritiek. „Het is goed om de visie van een professional foto Mark Neelemans vóór de Dwergvleermuizen ook al over de zwaluwentrek en een krab- benpad) wilde Diny graag een ech te roman schrijven. Het werd een boek over Fleur, een vrouw op leef tijd, die af dreigt te glijden in een depressie. Haar man is twee jaar geleden plotsklaps overleden en haar zoon is tien jaar geleden zon der waarschuwing uit haar leven verdwenen. De komst van een meisje, dat zegt haar kleindochter te zijn, zet het leven van Fleur in één keer helemaal op zijn kop. Diny de Putter heeft het manu- I INBRAAKBEVEILIGING I BRANDBEVEILIGING I CAMERABEWAKING ^erkend A— -V ^^yiSls-CsC. U MELDKAMER PAC TOEGANGSCONTROLE ALARMOPVOLGING Lewestraat 43 Goes/Kloetinge Tel.. 0113-213720 erkend BORG Beveiligingsbedrijf kend Branddelectiebedrijf E-mail: info@colijnbv.ni Internet: www.cof iinbv.nl lijnbv.nl OOSTBURG Verschillende West-Zeeuws-Vlaam- se organisaties houden komende zaterdag de Dag tegen Armoede in het gebouw Den Hoekzak in Oost burg. Instellingen en organisaties presen teren zich in diverse stands. Om 13.00 uur vindt een zaaldiscussie plaats. Kenners, onder wie wethou der Jan Schaalje, zitten in een fo rum. De bijeenkomst duurt van 10.00 tot 16.00 uur. Bezoekers krij gen tussen de middag een gratis lunch aangeboden. TERNEUZEN Het Activiteitencentrum Zeeuws- Vlaanderen van het Gors houdt za terdag de jaarlijkse wintermarkt. In het pand aan de Haarmanweg 25 in Terneuzen vindt de bezoeker een groot aanbod aan verschillen de soorten kaarsen. Ook zijn er al lerlei houtproducten, mozaïekpro ducten en schilderijen. Alles is ge maakt door mensen met een licha melijke functiebeperking. Verder is er een Kidsworkshop. De wintermarkt is van 9.30 tot 15.30 uur. BRESKENS Inbrekers hebben afgelopen zon dag op verschillende plaatsen in West-Zeeuws-Vlaanderen hun slag geslagen. Tussen half elf 's mor gens en half tien 's avonds werd in gebroken in een woning in Ghistel- kerke in Breskens. Ze namen er ge- luids- en beeldapparatuur en cosmetica mee. In de avonduren werd ingebroken in een woning in de Schuttebocht- laan in Oostburg. Daar werden sieraden en een geld bedrag gestolen. HULST In een wat ongewone locatie orga niseert de Stichting Hulst Cultu reel de gratis familievoorstelling 'Gijs Guus wereldberoemd'. De voorstelling voor de jeugd van af vier jaar vindt zondag plaats in zorgcentrum de Blaauwe Hoeve in Hulst, aanvang 14.30 uur. Bolle Gijs Lange Guus willen hun jongens droom verwezenlijken: werken in een circus. Maar voordat het zover is, moet er eerst van alles gebeu ren, zoals de piste en de rekwisie ten klaarzetten. TERNEUZEN In zijn woonplaats Terneuzen is vo rige week woensdag mr. H.A.R. de Mul overleden. Hij was oorspronke lijk afkomstig uit Oostburg, waar hij zich ook als advocaat/procureur vestigde. In maart 1965 werd hij bij het kantongerecht daar aangesteld als kantonrechter-plaatsvervanger, twee jaar later gevolgd door een zelfde aanstelling in Terneuzen. In 1982 werd hij benoemd tot vaste kantonrechter in Oostburg en Ter neuzen. Hij haalde ooit de landelij ke pers toen hij een automobilist die met sneeuwkettingen reed en werd beticht van het beschadigen van het wegdek, vrijsprak omdat hij daarover niets in het Wetboek kon terugvinden. Mr. De Mul richt te onder meer de hartpatiëntenver eniging De Rikketik op. Hij werd, 86 jaar oud, gisteren gecremeerd. Burgemeester Jan Lonink onthulde gisteren één van de zeven camera's en stelde daarmee het camerasysteem officieel in werking, foto Mark Neelemans door Eugène Verstraeten TERNEUZEN - Voor de prijs van een half jaarsalaris van een politie agent wordt het winkelcentrum Zuidpolder in Terneuzen voortaan dag en nacht bewaakt door zeven videocamera's. Burgemeester Jan Lonink stelde gisteren het systeem officieel in werking. Zuidpolder is het eerste winkelcen trum in Terneuzen dat volledig door camera's wordt beveiligd. Een initiatief van de gezamenlijke ondernemers, die daarmee het ge voel van veiligheid van zowel klan ten als werknemers willen vergro ten. Het winkelcentrum werd in het verleden regelmatig geconfron teerd met hangjongeren, vandalis me en inbraken. Het systeem heeft inmiddels een paar maanden proefgedraaid en al in de eerste week kon de politie al twee dief stallen oplossen. Van de camera's gaat een preventieve werking uit. „Het is nu al een maand rustig", zegt voorzitter Hans Murre van de ondernemersvereniging. Volgens burgemeester Lonink is het onderwerp veiligheid niet meer alleen een zaak van de over heid. „We moeten het samen met de burgers doen." Het initiatief in Zuidpolder is daar volgens hem een goed voorbeeld van. Vhelsiraat 15, Terneuzen Tel 0115-614082 Bij ziekenhuis "De Honte"

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 25