22 zeeland 150.000 Capuchon tijdens viering van oudjaar Veel steun betuigd aan gedupeerde scouts Axel Leeringen van de bovenbouw van de Vlissingse basisscholen krijgen les op de brandweerkazerne over de risico's van vuurwerk. Geslaagd Gladheid verrast veel weggebruikers alles een stuk voordeliger Zet uw foto in het album www.pzc.nl dinsdag 7 december 2010 VUURWERK De Nederlandse politie nam rond de jaarwisseling van 2007-2008 150.000 kilo vuurwerk in beslag, vertelde politieman Pascal Janssen aan de leerlingen die gisteren 'vuurwerkles' van hem kregen. door Emile Calon De brandweer laat aan een groep Vlissingse scholieren zien hoe op het oog onschuldig vuurwerk voor grote brandplekken kan zorgen in bijvoorbeeld een T-shirt. foto's Ruben Oreel Kevin, Jasmijn, Britney, Jason en Daniëlla weten sinds gisteren dat je heel beperkt ben als je een handicap hebt. Zeker als het om meerdere handicaps gaat zoals het missen van een oog en een hand. Twee van hen slaagden er bijvoor beeld niet in een simpel geworpen balletje te vangen nadat ze tijdens een vuurwerkspel een oog en een hand 'verloren'. Leerlingen van de bovenbouw van Vlissingse basisscholen kregen gis teren les over de risico's van vuur werk. Het vijftal van het Springtij werd op de brandweerkazerne aan de Stromenweg eerst ontvangen door Pascal Janssen van de afde ling milieu van de Zeeuwse poli tie. Hij had op een tafel allemaal vuurwerk uitgestald en stelde ver volgens vragen hoe er omgespron gen moet worden met rotjes, vuur pijlen en allerlei andere soorten vuurwerk. Bij binnenkomst wilde Kevin direct weten of hij het vuur werk mocht aansteken, want zo- Tips voor vuurwerk Bewaar vuurwerk op een veilige en droge plek. O Draag geen kleding van kunststof; het brandt snel en smelt dan vast op je huid. Stop vuurwerk nooit in je zakken of een plastic tas maar gebruik een linnen tas. Lees voor het afsteken de gebruiks aanwijzing. Steek vuurwerk af op een rustige, open plek en zorg dat niemand wordt geraakt. Gebruik een aansteeklont en een veiligheidsbril. m Zet vuurpijlen in een fles die stevig rechtop staat en voor eenderde deel is gevuld met los zand. Ga na het aansteken direct zes flin ke stappen achteruit. Steek weigeraars nooit opnieuw af. Bewaar geen vuurwerk tot volgend jaar. Dennis Karstanje, oud-leerling van de Christelijke Scholenge meenschap Walcheren, is cum lau- de geslaagd voor het masterexa- men Econometrics and Manage ment Science aan de Erasmus Uni versiteit te Rotterdam. Hij gaat nu aan deze universiteit promoveren. door Wout Bareman AXEL - De leden van Scouting De Vier Ambachten in Axel zijn de af gelopen dagen bedolven onder de steunbetuigingen. Ook kregen ze van alle kanten hulp en materia len aangeboden voor nieuwbouw van het scoutinggebouw aan de Boslaan. Het gebouw werd vrijdag door een felle brand in de as ge legd. In verband daarmee zit een 2i-jarige man uit Axel vast. Er is zo goed als zeker sprake van brand stichting. Voorzitter Theo Mat- theeuws: „We hebben direct alter natief onderdak aangeboden gekre gen. De jongste scouts komen nu samen in het gebouw van de ten nisvereniging, de ouderen in dat van de paardensportvereniging." Het bestuur en de leiding van de scouting hebben een crisisteam op gericht dat niet alleen de mogelijk heden tot nieuwbouw onder zoekt, maar ook een inzamelings actie start onder het motto 'Wij van scouting Axel laten ons niet af branden'. Met steun van de Rabo bank wordt een speciale bankreke ning geopend. Mattheeuws: „We staan donderdagavond op de Kerst markt in Axel. Daar verkopen we appeltaarten én zamelen we geld in. Daarvoor gebruiken we de ge blakerde collectebussen." MIDDELBURG - Veel weggebruikers werden gistermorgen verrast door lokaal zeer gladde wegen. De politie meldde dat onder meer op de Loodholseweg bij Grijpsker- ke een auto in de sloot was gegle den. De bestuurster moest door de brandweer uit haar voertuig wor den bevrijd. Haar verwondingen leken mee te vallen. Maar ook elders op Walcheren was het hier en daar verraderlijk glad op wegen en trottoirs door opvriezing. Veel fietsers en voet gangers gingen onderuit waarbij een aantal mensen ook botbreu ken opliep. MEEST GELEZEN 1. Chanoeka in stadhuis 2. Sint opent ijsbaan (foto) 3. Koper gestolen van bouwplaats KIES BESTE LERAAR Op www.pzc.nl stellen de kandidaten voor de titel Beste Leraar van Zeeland zich voor. STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 24