Bouwput ZuidsingeE wordt droog Politie valt woning in Souburg binnen dtii mC^Ï I Bellamypark krijgt andere verlichting dan gepland WALCHEREN 22 en 23 21 26 en 27 GEFASEERDE OPKNAPBEURT WBU en gemeente Middelburg beginnen met verbeteren aanblik Barbara de Loor geeft Middelburg schaatsles almanak Witte wereld JjÊ Hl éW SSrm «Tja m T* Dinsdag 7 december 2010 Capuchon tijdens viering van oudjaar is risicovol Extra beveiliging havens door marine Tip? waicheren@pzc.nl door Carla van de Merbel MIDDELBURG - De Walcherse Bouw Unie (WBU) pakt haar werk in de bouwput aan de Zuidsingel in Mid delburg weer op. Er wordt een der de laag beton gestort en daarna wordt het water uit de put ge pompt. Het bouwbedrijf heeft dat na overleg met de gemeente beslo ten, zo maakte wethouder Albert de Vries gisteravond bekend tij dens de vergadering van de com missie Ruimte. Het droog maken van de bouwput betekent niet dat ook de geplande woningen al gebouwd gaan wor den. Er zijn er nog steeds niet ge noeg verkocht (streven was zestig procent) om met de bouw ervan te kunnen beginnen. Doel van de werkzaamheden is de aanblik van het perceel aan de Zuidsingel - waar ooit het nieuwe theater zou komen - 'acceptabel te maken', zegt De Vries. „Nu ziet het er nog uit als een drama, straks als een open plek in de stad." De kavel op de hoek met de Lange Noordstraat blijft dus voor lopig leeg. De put blijft voorlopig ook een put. Als de derde laag be ton gestort is, ligt de put tweeën- eenhalve meter onder het maai veld. Het is wel de bedoeling dat er iets met het terrein gebeurt, zegt De Vries. Wat dat wordt, is nog niet bekend. Als voorbeeld noemt de wethouder een parkeer terrein alleen voor omwonenden. Wanneer de put wordt leegge pompt is ook nog niet bekend. De Vries denkt dat het niet lang hoeft te duren. Het storten van beton en leegpompen kost de WBU 750.000 euro. Als de werkzaamheden aan de put zijn afgerond, wordt begonnen aan het opknappen van de omge ving. De bouwhekken kunnen dan weg en het stuk Zuidsingel bij de put wordt weer bereikbaar. De gemeente gaat de twee bescha digde huizen naast de put, in de Korte Noordstraat, opknappen en ook de Koningstraat opknappen of herbouwen. De gemeente heeft deze twee huizen en die in de Ko ningstraat gekocht toen daar pro blemen door de aanleg van de put waren ontstaan. Verder wordt gekeken naar een in vulling van het terrein achter de bouwput, zegt De Vries. Hier, aan Achter het Hofplein, zouden wo ningen kunnen komen. Er moet binnen de gemeente nog gekeken worden naar een concrete invulling van de plannen in de om geving van de put. OOST-SOUBURG - Een zwaarbewa pend arrestatieteam is gistermid dag een woning binnengevallen in het centrum van Oost-Souburg. Volgens getuigen is daarbij een vrouw weggevoerd in een onopval lende politieauto. De politie wilde dit gisteren niet bevestigen. Het arrestatieteam arriveerde om streeks kwart voor vier in de Pas poortstraat, en forceerde daarbij met veel lawaai de deur van een woning. Daarna arriveerden re chercheurs voor een huiszoeking. Gemaskerde agenten hielden daar bij de omgeving van de woning in de gaten. De politie weigerde gisteren nade re informatie te verstrekken. De woordvoerster van de politie wil de slechts kwijt dat de inval ver band hield met 'een ernstig delict', en dat pas nadere mededelingen worden gedaan nadat het onder zoek daarnaar is afgerond. Volgens omwonenden is de betrok ken woning verhuurd aan vakan tiegangers of studenten. Een van de huurders is student. Hij was tij dens de inval afwezig, en betrad ruim twee uur later nietsvermoe dend de woning. Hij zei niets van 'de toestand' te begrijpen. MIDDELBURG Zo'n driehonderd schoolkinderen krijgen vandaag in Middelburg schaatsles van Barbara de Loor, ooit wereldkampioen op de 1000 meter. De lessen worden gegeven op de ijsbaan op de Markt, van negen uur 's ochtends tot drie uur 's middags, aan leerlingen van verschillende ba sisscholen. Dat gebeurt in samenwerking met schaats- en skeelervereniging SKA en het Cios Goes. VLISSINGEN Het Bellamypark in Vlissingen wordt anders verlicht dan de be doeling was. Eigenlijk zou er spe ciale verlichting op panden komen om het binnenkort heringerichte plein uit te lichten, maar ongeveer de helft van de pandeigenaren heeft aangegeven dat niet te wil len. Daarom komt de verlichting waarschijnlijk op het plein zelf. De ze maatregel tast volgens de ge meente Vlissingen de totale meta morfose van het plein niet aan. De gemeente neemt hierover binnen twee weken een definitief besluit. De herinrichting en de voorberei dingen van het plein liggen overi gens op schema. Naar verwachting gaat de spa in de tweede week van januari de grónd in en heeft Vlis singen eind 2011 een nieuw 'stads hart'. Tip? redactie@pzc.nl Het was een lange rit van Middel burg naar haar ouders in West- Bra bant. Met vijftig, zestig kilometer per uur reed ze zaterdag met haar dochtertje Evelien van vier over de A58 die door de sneeuw van autosnelweg in een autokruippad was veranderd. Toen ze er gisterochtend op haar werk over vertelde, leefde iedereen mee. Maar dat was echt niet nodig. De Middelburgse vindt rijden in de sneeuw eigenlijk wel knus. „We doen dan spelletjes. Ik zeg dan: Ik zie, ik zie, wat jij niet ziet en het is... wit! En toen zei Evelien: Sneeuw! En dan was zij aan de beurt: Ik zie, ik zie wat jij niet ziet en het is...wit! En toen zei ik: Sneeuw! Toen was ik weer aan de beurt: Ik zie, ik zie wat jij niet ziet en het is...wit! Sneeuw!" Het bleef nog lang gezellig in het Renaultje. Een zwaarbewapend arrestatieteam is gistermiddag in Oost-Souburg een woning binnengevallen in de Paspoortstraat, niet ver van de plek waar vrijdag een overval plaatsvond op een supermarkt. Een bewoonster zou zijn weggevoerd. De politie hult zich hierover in stilzwijgen. foto Roland de Jong

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 23