Gedoogbeleid drugs wankelt Jol stapt op bij Ajax Haven in Zicht o PZC O WÏETPAS Kamermeerderheid wil van coffeeshops af als proef met wietpas flopt Nederland en België bestrijden samen fraude HR++ Isolatieglas Energiebesparend mmt suh&Êdte 6% BTW op arbeid! Bj^| zeeland seaports Roerige herdenking dood tiener in Athene Bewolkt, 2° Staatssecretaris wil subsidie schrappen bij te weinig publiek 5 Eric Cantona roept het Franse volk op kapitalisme ten val te brengen 10 Champions League debuut voor Sander Boschker 29 DINSDAG 7 december 2010 - PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 252e jaargang nr. 287 - los nummer 1,55, zaterdag 2,30 WALCHEREN den haac - In de 1\veede Kamer tekent zich een meerderheid af te gen het gedogen van coffeeshops in ons land. Dat blijkt uit reacties op de invoering van de wietpas. Naast regeringspartij CDA en ge- doogpartner PW laat nu ook rege ringspartij WD zich zeer kritisch uit over het gedoogbeleid. De wietpas is de laatste kans voor de coffeeshops; als de overlast rond de softdrugsverkooppunten niet snel afneemt moet worden ge stopt met het gedoogbeleid, lieten CDA en WD gisteren weten. „Als die wietpas niet werkt, gaan we die kant op", zei WD-Kamerlid Ard van der Steur. Het kabinet kondigde vorige week aan de wiet pas versneld te introduceren in Brabant. Die provincie moet als testgebied dienen voor de 'lidmaat schapskaart' die buitenlandse drugstoeristen en minderjarigen uit de coffeeshop weert. Coalitiepartij CDA en gedoogpart- ner PW zijn al langer heel kritisch over het Nederlandse drugs- en ge doogbeleid. Bij de WD neemt de weerzin nu ook toe. CDA-Kamer- lid Coskun (Jörüz noemt het 'goed nieuws' dat de WD nadenkt over het einde van de coffeeshop. „Ons streven is altijd geweest: nul coffeeshops", aldus (Jörüz. De WD steunde in het verleden het gedoogbeleid, maar de maat lijkt vol na de recente geweldsuitbars ting in Limburg en Brabant. Pre mier Mark Rutte noemde softdrugs vrijdag 'troep' die gepro duceerd wordt door 'keiharde cri minele bendes'. VVD'er Van der Steur meent dat het draagvlak voor coffeeshops wegebt. De PW maakte eerder al duidelijk niets op te hebben met coffees hops. pagina 3: commentaar athene - Twee jaar nadat een Griekse tiener werd doodgeschoten door een agent, waarna he vige rellen ontstonden, was het gisteren weer on rustig in Athene. Enkele duizenden jongeren hiel den een herdenkingsmars in het centrum, dat voor auto's deels afgesloten was. Enkele honder den jongeren vochten met de politie (foto). Drie mensen raakten gewond. De politie zette traan gas in op het Syntagmaplein, waar jongeren agen ten bestookten met stenen en flessen. Ook zijn molotovcocktails gegooid. Ruiten van banken, winkels en bushokjes werden ingegooid. In een andere betoging later op de dag liepen vijfdui zend linkse activisten mee. Ook daar kwam het tot confrontaties. foto Petros Ciannakouris/AP breda - Nederland en België wil len gegevens uitwisselen over uit keringen, om fraude over en weer te voorkomen. Het gaat om allerlei soorten uitkeringen die door Ne derland worden verstrekt aan in België wonende landgenoten en vi ce versa. De twee landen hebben een verdrag gesloten om mogelijk te maken dat ze elkaar van infor matie voorzien. „Misbruik kan nu gemakkelijker worden opge spoord", zegt minister Kamp van Sociale Zaken en Werkgelegen heid. Kamp zette gisteren samen met de Belgische minister van So ciale Zaken en Volksgezondheid Onkelinx zijn handtekening onder het verdrag. De minister liet weten content te zijn: „Iemand die in Bel gië woont of werkt en een uitke ring vanuit Nederland krijgt moet net zo streng kunnen worden ge controleerd als iemand in Neder land." Glashandel MELIESTE zie: meliesteglas.nl Word ook abonnee! Zie bon op pagina 2 of bel 088 - 013 99 10 Zie achterzijde 'Buiten'-katern: amsterdam - Martin Jol stapt op als trainer van Ajax. De Schevenin- ger heeft gisteren zijn ontslag aan geboden. De clubleiding heeft daar op besloten de samenwerking met onmiddellijke ingang te beëindi gen. Frank de Boer zal hem in elk geval tot de winterstop vervangen. Danny Blind gaat De Boer assiste ren. Ajax verwacht voor de jaarwis seling meer bekend te kunnen ma ken over de opvolging van Jol. Be halve Martin Jol vertrekken ook diens assistenten Cock Jol en Mi chael Lindeman. pagina 28/29: Afscheid Jol Alle coffeeshops moeten dicht reageer op www.pzc.nl reacties: 364 Meiden zijn als crimineel gevaarlijker dan jongens 28% 72% 8 711688 555530

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 1