Koster is nog niet klaar in Brugge 40 Adrie Koster haalt opgelucht adem. Club Brugge wint in een spektakelstuk met 4-3 van Westerlo en daardoor is de druk een beetje van de ketel. maandag 6 december 2010 JUPILER PRO LEAGUE Club Brugge speelde dit kalenderjaar 37 compe titiewedstrijden. Het won er daar slechts 15 van, verloor liefst 13 keer en speelde 9 keer gelijk. Adrie Koster maakt een bijzonder moeilijk seizoen door bij Club Brugge. Gisteravond mocht hij weer eens een zege begroeten. foto Virginie Lefour Op de posters, die door het hele stadion han gen, laat Adrie Koster, omringd door een paar van zijn spelers, een gulle glimlach zien. 'Wij en onze fans geven blauw bloed!', luidt de bood schap. Het valt te prijzen, de actie van Club Brugge, maar het done ren van bloed staat toch echt in de schaduw van de resultaten. De Bel gische grootmacht is aan een bij zonder matig seizoen bezig, maar verkeert dankzij de benauwde ze ge op Westerlo weer even in rusti ger vaarwater. In het Jan Breydelstadion is de druk op Koster al maanden voel baar. De trainer uit Zierikzee is met zijn ploeg uitgeschakeld in de Europa League en de Belgische be ker. In de competitie staat Club Brugge nu zesde, maar dat beeld vertekent omdat de concurrentie minder wedstrijden heeft ge speeld. Waarom de drie weken geleden 56 jaar geworden Koster nog steeds onder contract staat bij Club Brug ge is voor velen een raadsel. Het bestuur heeft echter al meerdere keren aangegeven nog steeds alle vertrouwen te hebben in de trai ner. De afgelopen zes jaar heeft de top club nauwelijks gepresteerd en is de ene na de andere trainer ontsla gen. Dat willen ze niet meer in Brugge. Het ontslag van Koster zou voor een schokeffect kunnen zorgen, maar gaat dat de club op de langere termijn helpen? Het be stuur denkt - op dit moment - van niet. De fans scanderen ook nog geregeld zijn naam, ondanks bij voorbeeld de twee nederlagen van dit seizoen tegen rivaal en stadge noot Cercle. Koster heeft met zijn manier van werken, gekoppeld aan zijn rustige karakter, respect af gedwongen en een berg krediet op gebouwd. „Het bestuur heeft een duidelijk signaal afgegeven. Maar je kunt nog zo vaak praten over een ommekeer; op een gegeven moment moet die er dan wel ko men", weet Koster. In de eerste helft van het duel met Westerlo lijkt die ommekeer heel ver weg. Achterin is het bij Club Brugge een ware gatenkaas, waar de opponent drie keer kinderlijk eenvoudig van profiteert. Maar aanvallend gezien is de formatie van Koster redelijk effectief, waar door het na 45 enerverende minu ten 3-3 staat. „Je moet voetballen en de tegen stander niet laten voetballen", zegt Koster na afloop. „Zoals wij in de eerste helft verdedigd hebben, dat kan niet, dat weet ik ook wel. Je moet er toch niet aan denken dat we deze ook hadden verloren.... Dan, met een lach: „Maar je kunt niet zeggen dat het saai was." Hij sluit zijn ogen niet voor de fou ten, maar richt zich liever op wat hij na rust heeft gezien. Club Brug ge domineert de tweede helft, creëert kans op kans, faalt lange tijd in de afwerking, geeft achterin weinig weg en maakt twintig mi nuten voor het einde de verlossen de 4-3. Tot vreugde van het vaak cynische thuispubliek. De winnende treffer komt op naam van Ivan Perisic, de veelbe sproken linkeraanvaller. De Kroaat is één van de spelers die dit sei zoen al voor een diepe zucht heb ben gezorgd bij Koster. Vlak voor het belangrijke Europa Leagueduel met Dinamo Zagreb laat Perisic bijvoorbeeld vlechtjes in zijn haar draaien, tot ongenoe gen van het kritische publiek. En hij is de avond voor een wedstrijd ook al eens in een disco gespot. De aanvaller aan de andere kant van het veld. Nabil Dirar, is in België nóg vaker onderwerp van discus sies geweest. In de afgelopen anderhalfjaar is Dirar al drie keer teruggezet naar het belofteteam. De Marok kaan heeft nogal moeite met het nakomen van afspraken, maar toont de laatste maanden wel be terschap. Tegen Westerlo scoort hij één keer en geeft hij één assist. Perisic maakt er twee. De twee aanvallers hebben al een In de zomer van 2009 verruilde Ryan Donk AZ voor Club Brugge. De verdediger, die in 2007 Euro pees kampioen werd met Jong Oranje, tekende in België een con tract voor vier seizoenen. Populair heeft Donk zich de afgelo pen anderhalfjaar niet echt ge maakt. Gisteravond, toen hij na rust als invaller binnen de lijnen kwam, begon het publiek te flui ten. Drie weken geleden, tijdens het thuisduel met Lierse, was de flegmatiek ogende verdediger na een aantal zwakke momenten ook al uitgefloten door de Club-fans. flinke bijdrage aan de boetepot ge leverd. Koster heeft er wel eens kri tiek over gekregen. Hoe kun je een speler drie keer naar de beloften te rugzetten en vervolgens weer in genade aannemen? En een speler die de avond voor een wedstrijd in een disco rondloopt, die geef je toch niet alleen een boete? De Zeeuw haalt er zijn schouders over op. Laat hem gewoon zijn werk doen, laat hem maar vooral Afgelopen woensdag kwam Donk, niet voor de eerste keer, te laat. De spelersbus was al onderweg naar het vliegveld in Oostende, om van daaruit naar Griekenland te vliegen. Daar speelde Club Brugge donderdag in de Europa League te gen Paok Saloniki (1-1). Donk moest apart naar Oostende worden gebracht, maar stond een dag later gewoon in de basis. Gisteravond, tegen Westerlo, speel de hij de tweede helft, als rechts back. Donk haalde wel zijn gram door de assist te verzorgen bij de 4-3. over voetbal praten. Tijdens de persconferentie zit de trainer van Westerlo vlak naast hem. Jan Ceu- lemans, icoon van Club Brugge, vertelt dat zijn ploeg meer had kunnen halen tegen dit Club Brug ge. Zijn mening over zijn voormali ge club heeft hij vóór de wedstrijd al gegeven. „Bij Club is er niet één speler die erboven uitsteekt en ge zag afdwingt." Tegen Westerlo eist middenvelder Vadis Odjidja die rol echter wél op. De middenvelder, die in het verleden voor HSV heeft gespeeld, verdeelt en heerst, vooral na rust. Koster: „Zoals we in de tweede helft speelden, heb ik het lang niet gezien. Met agressie en scherpte, zo moeten we altijd voetballen. Bij momenten was het heel goed, al leen moeten we dat omzetten in doelpunten." De trainer vindt dat er moed ge put moet worden uit het vertoon de spel in de tweede helft. „Het goede voetbal moeten we nu zien vast te houden. We staan weer in de top zes en dat was al een tijdje geleden. En ja, zolang je wedstrij den wint, blijft het rustig. Dat zou ik niet erg vinden." Barry van der Hooft Ryan Donk is geen publiekslieveling

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 68