>ort 135 Zielloos driebandenteam afgeslacht door concurrent sneeuwstorm Jacob de Roo rijdt op racefiets naar overwinning in veldrit Wemeldinge Sepp Vermeulen maandag 6 december 2010 'Op sneeuw kun je heel goed hardlopen. Het knispert prachtig onder je schoenen. Da's een extra dimensie' Glenn Hofman namens Delta/Fast in actie tegen Raymond Ceulemans. foto Mark Neelemans door Koen de Vries TERNEUZEN - Koning winter heer ste zaterdag in Terneuzen, op de dag van de twintigste editie van de Aflossingsmarathon. De organi satie liet zich niet door de het noodweer afschrikken. „We heb ben er geen moment over gedacht de wedstrijd af te gelasten", sprak voorzitter Jan Boonman kort na dat de eerste deelnemers in de sneeuwstorm uit het zicht waren verdwenen. „We hebben het par koers aangepast en dat is alles. Het is tot vlak voor de start geveegd en bijna helemaal sneeuwvrij." De meeste atleten waren maar wat blij dat de organiserende jogging- club Dow de rug recht hield. Het parkoers werd zo hier en daar wat glibberig maar daar klaagde slechts een enkeling over. En over de kou zeurde helemaal niemand. Een goed aangeklede hardloper heeft het binnen de kortste keren warm. De verkeersregelaars verdienden veel meer medelijden. Zij stonden vierenhalf uur lang te vernikkelen van de kou. Uiteindelijk lieten acht teams en zeven individuele lopers verstek gaan, waardoor er nog 520 atleten overbleven. „Veel mensen zijn bij dit weer te voorzichtig", vond deel nemer Sepp Vermeulen. „We la ten ons beïnvloeden door nieuws lezers en weermannen. Maar op sneeuw kun je heel goed hardlo pen. Het knispert prachtig onder je schoenen. Da's een extra dimen sie", aldus de voormalige topper uit Koewacht. Aan het eind van de dag kon Jan Boonman melden dat geen enkele deelnemer zwaar ge vallen was. Het Axelse RoadRunning-team profiteerde van de voorzichtigheid van Racing Club Gent, dat al me nig editie op zijn naam had ge schreven. Omdat de snelle Belgen thuisbleven, kon de nummer twee van vorig jaar naar de overwin ning snellen. Niek den Exter (18) zette zijn team na een eerste rond je (5,2 kilometer) op voorsprong. Benjamin Gerrits moest de kop daarna in het laatste van zijn twee rondjes afstaan, maar Edwin de la Ruelle (eveneens twee rondjes) heroverde de leiding. „Het moét kunnen, het moét kunnen", hoop te teamleider Anton Wattel (70) toen al vurig. „RoadRunning doet voor de zestiende keer mee en we willen heel graag een keer win nen", sprak hij vol spanning. Marcel Mangnus, Nitin Klapwijk en slotloper Niek Wieland ver hoorden de gebeden van Wattel. Ze bezorgden hem een mooi ca deau. De 2.28.06 was gezien de om standigheden nog behoorlijk snel. Nummer twee WET Waasland had zeventien minuten meer no dig. Loopgroep Piet Spruit A werd fraai vierde. Ook Cegelec, ICL en De Witte Kenianen haalden de toptien. Bij de vrouwen legde het Terneuzense Jasperse Transport be slag op de eerste plaats, Politie team Zeeland ROG was het snelst van de civielediensten en Styreen Runners was verreweg het beste DOW-team. Erik Goossen zorgde ervoor dat ook de zege bij de individuele deel nemers in Terneuzen bleef. De at leet die het vanwege hartrit mestoornissen rustiger aan moet doen, bleef zijn concurrenten op zijn gemak voor. Dik aangekleed fi nishte hij in 3.09.01. Goossen had zich goed voorbereid: „Ik heb deze week elke dag het parkoers ver kend. Het werd steeds slechter. Ge lukkig heeft de organisatie voor een nieuw parkoers gekozen, over de fietspaden. Ook dat werd een beetje glibberig, maar het had ge lukkig veel lange rechte stukken." door Joop van den Oudenhoven SLUISKIL - Het dubbelweekeinde bracht de driebanders van Delta/Fast Bouwservice twee en Garage Verbrugge Hyundai slechts één punt. Delta/Fast verloor kans en glansloos van Crystal Kelly (0-8) en won met 6-2 van De Vrachtkar. Had het team van Garage Verbrug ge zaterdagmiddag het gevoel te zijn bestolen in Oosterhout door Emar-Logistics, in Sluiskil voelde het aanwezige publiek zich besto len door het ondermaatse optre den van Delta/Fast. Wat is er aan de hand met de ploeg die in het verleden heroïsche wedstrijden speelde tegen Crystal Kelly en zich nu zonder noemenswaardig ver weer als een malse kalkoen naar de slachtbank liet leiden? Was Del ta een voetbalclub in de hoogste klasse dan was er allang aan de po ten gezaagd van coach en was men al op zoek naar versterking. In Sluiskil wordt echter de rust be waard al is het gemor niet van de lucht. Het gaat niet, het loopt niet, ik voelde het niet goed aan zijn veelgehoorde termen. Glenn Hof man verloor onnodig van Ray mond Ceulemans. De routinier had na afloop nog wel een paar tips voor het aanstormende talent: „Hij maakte een tactische fout. Hij had moeten aanvallen, proberen mij op achterstand te zetten. Maar hij verdedigde te veel. Om te win nen moet je scoren. Ik weet dat hij goed kan spelen maar vandaag was hij niet goed bezig." Dat vond de Hagenaar zelf ook. Hij zei moei te te hebben gehad met de concen tratie. Jean Paul de Bruijn kwam ver ach ter (10-22) tegen Frans van Kuyk, kwam goed terug maar had niet meer de power voor een tweede remonte. Eddy Leppens werd door zijn beste biljartvriend Frédéric Caudron in de hoek gezet. Natuur lijk kwam Caudron sterk uit de blokken maar Leppens' verweer was beneden peil. Het werd zelfs 2-38. Pas in de laatste vier beurten scoorde Leppens 9 punten. Peter de Backer ging tot halverwege ge lijk op met Raimond Burgman maar gaf toen de moed op een goed resultaat ook maar op. Giste ren werd de negatieve spiraal dan wel doorbroken door de 6-2-winst op De Vrachtkar maar wat het waard is moet blijken. Hofman herstelde zich voorbeeldig van zijn offday met 1.666 gemiddeld. De Bruijn won weer eens overtui gend en De Backer opnieuw moei zaam. Leppens was nog altijd in shock en verloor opnieuw. Ver- brugge verloor ook van Crystal Kelly en dat was verwacht en lo gisch. Het puntverlies zaterdag te gen Emar-Logistics had een nare bijsmaak. Spoormans was goed be zig tegen Francis Forton die na een misser ging zitten, maar door de arbiter werd teruggeroepen om dat de bal raak zou zijn geweest. Hij was de enige in de zaal die dat had gezien. Forton stribbelde nog even tegen maar de arbiter bleef bij zijn beslissing. Forton profiteer de maar meteen met een serie van twaalf die Verbrugge een kostbaar punt kostte. Na afloop verontschul digde de Belg zich nog. Hij had de tweede bal willen missen, maar hij was raak. Heel vervelend vond hij dat kennelijk niet want de Belg ging vrolijk verder, tot grote erger nis van Verbrugge een goed hart toedraagt. Jacob de Roo aan de leiding tijdens de wedstrijd om de ATB Cup. foto Willem Mieras door Wim de Vos WEMELDINGE - Jacob de Roo moest zaterdag noodgedwongen de strijd om de Zeeuwse ATB Cup aan zich voorbij laten gaan. De coureur uit Kapelle heeft aan het einde van het afgelopen seizoen zijn moun tainbike bij de ploeg (Be-One) in moeten leveren. Zelf is de Zeeuw niet in het bezit van een (wedstrijd)mountainbike zodat hij de winter op de traditio nele koersfiets door moet brengen. Zaterdag, in Wemeldinge, schreef De Roo met die fiets echter wel de Ereprijs Wim van Stel op zijn naam. Edzard van Ewijk was de snelste mountainbiker en verste vigde daarmee de leidende positie in het algemeen klassement. „We moeten na het seizoen de fiets weer inleveren bij de ploeg. Voor mezelf heb ik geen moun tainbike zodat ik niet aan deze competitie mee kan doen. Maar ko mend seizoen ga ik wel opnieuw aan MTB-wedstrijden meedoen. Het is niet zo dat ik het niet graag meer doe. Daarom doe ik mee aan verschillende veldritten en van daag in Wemeldinge heb ik meege daan omdat het vlakbij is", vertel de De Roo zaterdagmiddag kort na zijn overwinning, die hem dus geen punten voor de ATB Cup op leverde. „Ik kom toch niet in aanmerking voor het klassement, dus wat maakt het uit", aldus De Roo die voornamelijk wedstrijden rijdt bij de WBVC (West-Brabantse Veldritcompetitie) en waarvan hij er al een paar heeft gewonnen. „Op deze manier blijf ik ook in conditie." Op het snelle maar steeds gladder worden parkoers door het Wemeldingse Bos leidde De Roo van de eerste tot de laatste centimeter. Dennis Raadtgever hield het in eerste instantie nog wel even vol in het wiel van zijn plaatsgenoot, maar moest daarna ook De Roo laten gaan. „Ik ben nog even in problemen ge raakt toen ik onderuit ging en een paar man dicht in de buurt kwam, maar daarna nam ik weer snel af stand en kon ik naar de overwin ning rijden", stelde de uitpuffende („Ik had me warm aangekleed") De Roo, achter wiens rug een fraaie strijd werd uitgevochten tus sen Dennis Raadtgever en Edzard van Ewijk. Om en om reden ze op de tweede plaats maar uiteindelijk trok de leider in het algemeen klas sement aan het langste eind en werd hij dus de eerste mountainbi ker. Marquerite de Neve klopte in een rechtstreeks duel haar concurrente Birgit Lavrijssen, die tot nu toe alle wedstrijden waaraan zij had deel genomen had gewonnen. Lavrijs sen werd nu tweede, De Neve voert het klassement aan. Bij de veteranen was er eveneens een verrassing. De plaatselijke favo riet Johnny Stroosnijder reed lan ge tijd aan de leiding, maar in de slotfase werd hij voorbij gestoken door Kees Reijnhout uit Wolp- haartsdijk. Die hield zijn geringe voorsprong in de slotronde knap vast.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 63