Hardlopers blijven op been in 341 sport Peter Klaasse en Zephyr tonen Maarten Rademakers progressie in voorwedstrijd ZK wint Pepernotentoernooi 't Hooft grijpt naast najaarstitel Van der Graaff naar Spanje voor tourkaart Kerkhove loopt finale dubbelspel net mis Geen enkele deelnemer maalt om de extreme omstandigheden tijdens RoatJRunnin3Axel-het winnende team Terneuzense Aflossingsmarathon. m acht maar uit zes lopers 2 maandag 6 december 2010 VEENENDAAL Tafeltennisster Kim 't Hooft heeft met haar team Hotak'68 zaterdag naast de najaarstitel gegrepen. De Middelburgse verloor in Vee- nendaal met 4-1 van Enjoy De ploy uit Heerlen. 't Hooft kwam slechts één keer in actie. In de eerste partij van de mid dag was ze tegen kopvrouw Li Jie kansloos. De verdedigster die 28e staat op de wereldranglijst, won met 11-511-5 en 11-2. De enige overwinning van het team uit Hoogerheide kwam op naam van Li Nan Sun, die veterane Mirjam Hooman met 3-0 de baas bleef. MIDDELBURG Golfster Marjet van der Graaff moet volgende week in Spanje haar tourkaart voor het komende seizoen in de Ladies European Tour veiligstellen. De Thoolse eindigde dit jaar als 95e op de MoneyList en dat was te laag om een nieuwe Tourkaart te krijgen. Daarvoor kwamen de bes te tachtig golfsters in aanmerking. In het Spaanse La Manga komen vanaf 15 december de 35 beste deel nemers uit de pre-qualifying in ac tie en de spelers die te laag op de ranking stonden, zoals Van der Graaff. VINAROS ATLETIEK 0 in de Aflossingsmarathonbestond niet Lesley Kerkhove uit Zierikzee en haar partner Nicolette van Uitert zijn de dubbelflnale in een Future- toernooi in het Spaanse Vinaros misgelopen. In de halve finale ver loren ze nipt van het als vierde ge plaatste dubbel Dinu/Iova uit Roe menië: 7-5 5-7 10-5. De laatste set werd in een supertiebreak beslist. Kerkhove reikte in het enkelspel aanmerkelijk minder ver. Ze werd in de eerste ronde in drie sets uitge schakeld door de Spaanse Lucia Cervera-Vazquez. De Zierikzeese speelt deze week nog een toernooi in Spanje, daarna doet ze mee aan de Masters in Rotterdam. RoadRunning Axel-loper Benjamin Gerrits neemt het stokje over van Niek den Exter. foto Mark Neelemans door Lucien Roelandt NIEUW- EN SINT JOOSLAND - Koning winter zorgde zaterdag voor veel afmeldingen en sloeg daarmee gro te gaten in het programma van de dressuurwedstrijd van Stal de Kroo in Nieuw- en Sint Joosland. Bovendien liet hij met van het dak schuivende sneeuw veel paarden schrikken. In de voor de selectie van het Zeeuws kampioenschap tellende wedstrijd deed Peter Klaasse met de overwinning in Zi goede zaken. In Z2 zag Maartje Eibers haar bizar re reis vanuit het oosten van Zeeuws-Vlaanderen beloond met de overwinning in Zi. Die moest de amazone uit Ossenisse wel de len met Jeanine Nieuwenhuis uit het Serooskerke (W). In Ml was Dinja van Liere oppermachtig. Peter Klaasse is met de vosruin Zephyr aan een ijzerstrek indoor- seizoen bezig. De Arnemuidenaar stuurde de Cabochon-zoon met 62 procent naar de zege in Zi. De combinatie verzekerde zich hier mee van de finale van het ZK. „Ik ben met Zephyr nog niet lang gele den gepromoveerd naar Z. Maar hij liep vandaag alsof hij het al ja ren doet! Hij is echt in vorm. Dit is ook te danken mijn nieuwe train- ster Mieke Evertse. Zij is bloedfana- tiek en is veeleisend." Diana Hajee werd met de merrie Wonderwoman Wickey met 61.47 procent tweede. Omdat ze de eer ste selectiewedstrijd heeft gemist moet de amazone uit Arnemuiden in januari in Heinkenszand nog aan de bak om zich te plaatsen voor het ZK. Ondanks de tegenval lende vierde plaats wist Samantha Miltenburg zich met Caratina Z wel al van deelname aan de eind strijd te verzekeren. In Z2 reed Maartje Eibers Willow naar 64.26 procent. Daarmee moest de Zeeuws-Vlaamse combinatie de overwinning delen met Jeanine Nieuwenhuis met Rubiquil-doch- ter TDN's Valencia. Beide combi naties verzekerden zich van een van de acht beschikbare tickets voor kampioenschap. Dinja van Liere stelde met Wita haar kandidatuur voor de titel. De amazone uit Kapelle heeft de mer rie nog maar drie weken op stal maar reed met 66.16 procent toch naar de overwinning. De combina tie sloeg een gat van bijna vijf pro cent met Melany van de Plasse met de Lover-dochter Vahomey. Ju rylid Jan Meijer: „Dinja is een ta lent. Zij weet de juiste balans te be waren en werkt haar proeven mooi af Dit is een combinatie om in de gaten te houden." door Roeland Alders VLISSINGEN - Maarten Rademakers is zaterdag winnaar geworden van de 29e editie van het Pepernoten toernooi. De talentvolle schaker van Het Witte Paard uit Sas van Gent was een klasse apart en wist met een honderdprocentscore zijn favorietenrol waar te maken. Omdat veel deelnemers vanwege het slechte weer thuisbleven, wer den de A- en de B-groep samenge voegd. Maarten Rademakers was daarvan niet onder de indruk en versloeg iedereen. Joey van de Braak moest op gepas te afstand tevreden zijn met de tweede plaats. Vincent Sleuyter eindigde als derde. Bij de B-schakers was Souburger Dennis van Driel duidelijk het sterkst. Hij hield Wouter Muskee en Yvar Schmitz achter zich. In de C-gröep heersten de scha kers van De Pion uit Roosendaal. Robin van Trijp maakte zijn favo rietenrol meer dan waar. De ge broeders Noud en Koen Riemens konden alleen maar toekijken en eindigden op ruime afstand als tweede. In de D-groep was Gideon Oerle- mans van de Bergen op Zoomse schaakvereniging duidelijk de sterkste. Hij rekende af met onder meer de Zeeuwse talenten Danilo Bolleman en Bas de Feijter, die bei den voor Landau uit Axel uitko men. De E-groep ging wel naar een Lan dau-speelster. Iris Schelleman werd daar in de finales de win naar. Sean Winters moest tevre den zijn met de tweede plaats. De strijd om de derde plaats werd be slist in het voordeel van Timo Co- pal, die Keo Avezaat aftroefde.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 62