t Zeeland weg te gaan' De keuze voor Eindhoven werd ook vergemakkelijkt door het vertrek van trai ner Jeroen Dellebeke bij De Storm vogel. Hij is verkast naar zwem en waterpoloclub De Waterkip in Barneveld, waar hij nu een aan trekkelijke functie bekleedt. Min- neboo en Stap vallen nog net niet in katzwijm voor hun voormalige trainer, maar dat ze hem heel hoog hebben zitten, is een under statement. Minneboo: „Hij heeft echt het maximale uit ons ge haald." sport 133 IJ.UI.lJMMMl Of* h Stap zoeken het hogerop Corrupte poppenkast maandag 6 december 2010 zie dinsdag VRIJDAG zie maandag Manon ZATERDAG zie dinsdag Judith zie maandag 5.15 uur 6.00-7.30 uur 7.30-8.00 uur 9.00 uur 11.00 uur 7.45 uur 8.30-9.00 uur 9.00-10.30 uur 11.00 uur 14.00 uur opstaan zwemtraining landtraining trein naar Middelburg thuis, daarna lesgeven bij De Stormvogel opstaan landtraining zwemtraining trein naarVlissingen thuis. vrij. 's avonds terug naar Eindhoven. vrij. 's avonds terug naar Eindhoven. Willem Adriaansens bron René van Stee Sr GN kortebaan werd gehouden. RTC. Februari vorig jaar trok een zwemstage in Eindhoven Minne- boo definitief over de streep. „Zo dra ik klaar was met de havo, zou ik verkassen. Ik zou ook in Eindho ven gaan studeren. Ik doe nu logo pedie aan de Fontys Hogeschool." Voor Stap lagen de zaken iets an ders. Zij wilde in Middelburg eerst het vwo afmaken en het daarna hogerop zoeken. „Maar doordat Manon zó enthou siast was, heeft zij mij over de streep getrokken. Ik maak het vwo nu afin Eindhoven. Tot nu toe gaat het prima. Ik doe de vijfde klas over. Daarna ligt het voor de hand dat ik hier of in de buurt ga studeren." foto PZC Bovendien bleek in Eindhoven dat Dellebeke bij De Stormvogel goed werk heeft afgeleverd. Zo waren er op technisch gebied weinig aan- Het is vier dagen geleden dat de Fifa de landen koos die de WK's van 2018 en 2022 mogen orga niseren. Wat blijft is verbazing over uitspraken van Nederlandse deelnemers aan de 'verkiezing'. door Koen de Vries merkingen. Bij Stap kan op de vrije slag de armoverhaal iets be ter. Op de schoolslag moet haar ti ming met haar armen en benen veranderen. Die behoren tegelijk te bewegen, terwijl bij de Middelburgse eerst de armen en daarna de benen be wegen. Minneboo moet effectiever 'water pakken' op de schoolslag, terwijl ze op deze discipline ook minder hoog uit het water dient te komen om de stroomlijn niet te versto ren. Op de vrije slag wordt ge werkt aan de perfectionering van de doorhaal van de rechterarm on der water. Stap: „Dat lijkt een hele boel, maar het zijn echt kleine puntjes. De meeste werden ont dekt met een onderwatercamera. In Vlissingen had je zulke facilitei ten niet. Dan is het logisch dat je niet achter zulke onvolkomenhe den komt." Bij Eiffel Swimmers PSV zijn de Zeeuwse talenten in een gespreid bedje terechtgekomen. Een vijftig meterbad, een vijfentwintig meter- bad, een krachthonk, landtrainin- gen met stabiliteits- en evenwichts oefeningen, fysiotherapeuten, sportartsen, het ontbreekt het duo in het Pieter van den Hoogenband Zwemstadion aan niks. T eanet Mulder verzorgt de I zwemtrainingen van Manon Minneboo. Zij bracht Ranomi Kromowidjojo naar de wereldtop. Judith Stap staat onder de hoede van Patrick Pearson, een coach die vooral jonge talenten begeleidt. En ook dit bevalt prima. Zich ergens op laten vastpinnen doen beide zwemtalenten niet. „Dat heeft geen zin", vindt Minneboo. „Kei hard trainen en je best doen. Het absolute maximale eruit halen. Meer kun je niet verlangen." Natuurlijk spelen in het achter hoofd diverse zaken. Zoals toetre ding tot het walhalla van de Neder landse zwemsport: het Nationaal Trainings Centrum, op dezelfde lo catie in Eindhoven, waar onder lei ding van trainers als Marcel Wou- da en Jacco Verhaeren wereldtop pers worden gekneed. Ranomi Kromowidjojo, Marleen Veldhuis, Inge Dekker en in het verleden Pie ter van den Hoogenband behoe ven in dit verband geen nadere in troductie. Stap: „Maar dat is zó ver weg. Je ziet ze natuurlijk wel eens bezig. Ze groeten ook altijd als je ze tegen komt. Een gesprekje voe ren? Nee, zelfs dat zit er nog niet in." René van Stee Geef eens een voorbeeld. Neem Ruud Gullit. Die was niet eens ontevreden met de uitslag. Nou en? Hij zei: „We hebben het goed ge daan. We hebben de eerste ronde overleefd, Nederland en België op de kaart gezet en veel complimen ten gekregen." Dat zijn toch geen uispraken van een voormalig top voetballen Topsporters kunnen per definitie niet tegen hun ver lies. Het waren woorden voor de bühne. Gullit moet gebaald heb ben als een stekker en hebben be seft dat de campagne van Neder land en België nergens op sloeg. Het ging helemaal niet om een groen WK, compacte spelen of so ciale verbroedering. Het ging al leen om geld en macht. Gullit op z'n fietsje toen hij het bidbook naar de Fifa bracht, het is achteraf gezien een belachelijk beeld. Een ander voorbeeld graag. Onze minister van sport, me vrouw Edith Schippers, meldde het volgende: „Als je aan deze ver kiezing meedoet, weet je wat de spelregels zijn." Als die spelregels al bekend waren, dan waren ze dat alleen in zeer kleine kring. Zo wis ten parlementariërs niet eens pre cies wat er in het bidboek van Ne derland en België stond. Dat mocht niet van de Fifa. Mevrouw Schippers had zelf geen flauw idee op basis van welke criteria de Fifa zou kiezen. Nederland heeft 4,5 miljoen euro gemeenschapsgeld uitgegeven aan een ondoorzichtig en ondemocratisch proces. Nog waardering voor een spreker? Nou, vooruit. Roger Burden, de voorzitter van de Engelse voetbal bond, stopt ermee. Hij wil niets te maken hebben met mensen die hij niet kan vertrouwen. Hij doelt op Fifa-leden die hun stem aan En geland hadden beloofd maar die niet gaven. Engeland kreeg in de eerste ronde maar twee stemmen in plaats van de beloofde zes. Die van hun eigen vertegenwoordiger Geoff Thompson en die van - en da's wel grappig - de Kameroener Issa Hayatou, een man die niet be paald van onbesproken gedrag is. Burden heeft net als Gullit en Schippers kilo's boter op z'n hoofd, maar dit getuigt van enige doortastendheid. Conclusie? De verkiezing was een corrupte poppenkast waarin iedereen wil lens en wetens een rolletje had. „In 1998 heb ik een brief gestuurd aan Jorien van den Herik. Ik schreef dat ik een Rotterdammer in de Tweede Kamer was, veel mensen kende en misschien ook iets voor de club zou kunnen bete kenen. Daar heb ik nooit wat op gehoord. Hij was toen natuurlijk een grote jongen en ik een kleine." Oud-minister Wouter Bos in Feyenoord Magazine „Het is pas onsportief dat Ajax Suarez tegen Real liet spelen. Een bijtende speler en dan te laf zijn om hem meteen te schorsen." Ex-hockeyer Floris Jan Bovelander in De Pers. „Soms mis ik mijn familie en de hond. Het is voor hem te warm hier. Hij is nou bij m'n schoonmoeder, ik skypegeregeld met hem." Hercules Alicante-keeper Piet Velthuizen in NUsport. „Het is bij Eindhoven en Helmond Sport niet gelukt. Maar hebben andere trainers het daar veel beter gedaan? Ik ben er nog altijd van overtuigd dat ik genoeg kwaliteit heb als coach." Gerald Vanenburg in NUsport. „Hij is nog geen Olijfje, maar het gaat de goede kant op." Ajax-trainer Martin Jol over het gewicht van Mido in de Telegraaf. „We hebben bij Bayern supertrainers gehad, Lattek, Csernai, Ma- gath, Hitzfeld. Allemaal fantastisch. Maar de capaciteiten om een elftal een simpele spelfilosofie bij te brengen, heeft alleen Van Gaal." Karl-Heinz Rummenigge in Bild. „Hij zit nu lekker bij Bayern München, maar alle ellende, zowel sportief als financieel, is begonnen onder Andries Jonker." John Feskens, assistent-trainer van Willem II in VI over Andries Jonker die zowel trainer als technisch directeur was bij de club uit Tilburg. „Feit is gewoon dat ik afgetraind ben. Mido en Van der Meyde als voorbeeld? Die jongens waren bij hun start niet fit en dat ben ik wel" Feyenoorder Jhon van Beukering in het AD.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 61