20 de play-offs sport I31 Niemans neemt Delta Sport bij de hand Korfballers Tjoba krijgen pak slaag Libre-titel voor Martin Sturm maandag 6 december 2010 Dorde Karadzic was topscorer aan de kant van BC Vlissingen met 20 punten. W Een duel om de bal tijdens de wedstrijd tussen Tjoba (groene shirts) en Oost-Arnhem. foto Willem Mieras door Merlijn van Dierendonck vlissingen - De basketballers van BC Vlissingen hebben gisteren in de eerste divisie een ruime zege ge boekt. De Vlissingers wonnen met 91-51 van EBBC 2 uit Den Bosch. Na de minieme nederlaag van vori ge week tegen Lokomotief (94-93), waarin in de laatste seconden van de wedstrijd de beslissing viel, had de ploeg van Arjan de Bruin wat recht te zetten. En tegen een laag geklasseerde tegenstander was dat ideaal. „Ik had wel het idee dat we deze moesten winnen", zei De Bruin na afloop, al had de oefenmeester niet zelf verwacht dat de score zo hoog zou uitvallen. BC Vlissingen begon goed aan de wedstrijd. De thuisploeg nam het initiatief en dat resulteerde al gauw in een 6-o-voorsprong. De Brabanders kwamen, met na me door veel balverlies van BC Vlissingen, terug in de wedstrijd en het leek bij nader inzien toch een lastige partij voor de thuis ploeg te worden. Toch werd het eerste kwart door de Vlissingse equipe met een kleine 13-12-voor- sprong afgesloten. In het tweede kwart voerde BC Vlissingen de druk wat verder op, maar leed het wederom vaak on nodig balverlies. De Bruin had daar wel een verklaring voor. „We willen naar de ring toe, kijken of we fouten mee kunnen krijgen, dat is een onderdeel van het spel. We kunnen dat ook goed, maar we overdrijven het dan en dan krijg je onnodig balverlies." Het meekrijgen van fouten lukte voor de thuisploeg aardig, want al snel was het maximum aantal fou ten bij EBBC overschreden. Voor De Bruin en zijn ploeg was dat een meevaller. De Bruin: „De door Wim Kakebeeke ZIERIKZEE - De eerste zeven compe titieduels waren voor Jimmy Nie- mans van handbalvereniging Delta Sport een beproeving. Het viel niet mee, handballen zonder hars. Het gebruik van de kleverige mas sa was met ingang van dit seizoen voorbij en de impact op het spel van de pijlsnelle routinier was bijna desastreus. „Op den duur ben je radeloos", ondervond Nie- mans zelfs. Van die onzekerheid was gisteren niets terug te zien in zijn spel te gen Witte Ster 2. Met veel overtui ging en een gezonde portie door zettingsvermogen zette Delta Sport ook de achtste competitie partij in winst om: 31-18. jimmy Niemans kroonde zich tot topscorer met twaalf treffers. De 28-jarige Schouwenaar maakte in druk met een paar wonderschone lobjes. Dergelijke bijzonderheden coach van de tegenpartij moet ook rekening gaan houden met die fou ten. Die moet anders gaan spelen." In de laatste vijf minuten van het tweede kwart liep de thuisploeg, met behulp van scores van Dorde Karadzic en Michel Bosters, uit naar een voorsprong van 42-28. In het derde kwart was de thuis ploeg oppermachtig. „Alles viel op zijn plek, we hadden snelheid, we waren goed in de rebounding, fast breaks. Het was gewoon vegen", al dus De Bruin. BC Vlissingen combineerde goed en zocht naar de juiste mogelijkhe den om te scoren en deed dat ook. Een score van 64-43 aan het einde van het derde kwart was een te ken dat de wedstrijd eigenlijk al was gespeeld. Het vierde kwart was voor de thuisploeg slechts een kwestie van uitspelen. Arjan de Bruin greep die gelegenheid aan om enkele spe lers wat speeltijd te geven. „We zijn nog steeds bezig met een leer proces. We kijken of we jonge spe lers wat tijd kunnen geven en dat moet je nu dan ook doen. Dat kan als je dertig punten voorstaat." Met een stevige eindsprint, waarin de Vlissingers slechts acht punten incasseerden, werd de eindstand van 91-51 bereikt. Het vertoonde spel biedt perspectief voor De Bruin om met zijn ploeg de play-offs te bereiken. De Bruin: „Aan het eind van de rit spelen we nog vier wedstrijden en dan weten we of we richting de play-offs gaan. Dat is een nieuwe kans, een nieuwe ronde. Maar als je zo speelt, dan kunnen we heel erg ver komen." Scores BC Vlissingen: Dorde Karadzic 20, Benjamin Steenbeek 16, Michel Bosters 13, Dennis de Paauw 10, Allard de Jong 8, Stefan Schrier 8, Emilio Jang- bahadoer 6, Sjors van de Poel 6, Patrick Kompier 4. zitten opgesloten in het spel van de restaurantuitbater. „Vandaag ging het wel lekker", zei hij na de wedstrijd nuchter. Waar Niemans zorgde voor de vro lijke noot in het Zierikzeese kamp, was het in de ziekenboeg kommer en kwel. Gisteren kwamen er weer enkele nieuwe blessuregevallen bij. Op bouwer Thijs .de Vos volgde het duel op krukken; de zeventienjari ge Zierikzeeënaar krijgt deze week uitsluitsel over zijn knieblessure. Na een kwartier was het ook over en uit voor Guust Sluijs. De kleine flankspeler viel op zijn knie en moest het veld hinkend verlaten. Na driekwart wedstrijd viel Mar- tijn Giltay uit met een flink ge zwollen enkel. En Koen de Bruin van de reserves was al voor het eer ste fluitsignaal afgehaakt vanwege knieklachten. „De blessures komen erg ongele gen", aldus Niemans. „Ze zouden door Michiel Bouwman GOES - Slechts twintig minuutjes waren de korfballers van Tjoba en het bezoekende Oost-Arnhem aan elkaar gewaagd, zaterdagavond in Sportpunt Zeeland. De stand was toen 7-7 en beide ploegen gingen gelijk op. Hoe anders was de situa tie na afloop van het duel, toen Oost-Arnhem, dat al tien uitwed strijden in de zaal niet gewonnen had, met 14-27 winst van het veld stapte. Gelijk het snoep voorafgaand aan de wedstrijd - wie zoet is (het pu bliek) krijgt lekkers - vloog ook het notitieboekje van trainer Chris van Put meermalen door de lucht, om met een klap neer te te komen op de met snippers bezaaide vloer. De trainer was boos en ook wel te leurgesteld. „We blijven dezelfde fouten ma ken", zei hij na afloop. „Er zijn nu geen leeggespeelde mensen bij ons, dat kan niet. Je kunt verlie zen, maar dan moet je kruipend over de zaal van het veld komen. Ik heb de beelden van hun vorige wedstrijd gezien: ze (Oost-Arn hem) zijn niet super. Maar wij wa ren slecht. En daarom hebben zij de zege gekregen. We hebben Sin terklaas gespeeld." De dertien doelpunten verschil zijn duidelijke, maar vooral ook harde cijfers. Natuurlijk, de Arn hemmers zijn voormalig landskam pioen op het veld en na de degra datie van vorig jaar titelfavoriet in de overgangsklasse, maar Tjoba leg de het jonge team van de Zeeuwse trainster Petra Geelhoedt weinig in de weg. „Verdedigend waren we niet scherp", zei Van Put. „Zij wa ren beter, maar de winst was te wijten aan dingen die wij niet goed deden. Er werd niet gelopen, niet gewerkt en er was geen over tuiging. Tactisch was het een dra ma, bij 7-7 zijn we gestopt met korfballen." De laatste woorden van Van Put kunnen opgevat worden als figuur lijk, maar neigden ook tegen het feitelijke aan. Tussen Tjoba's zeven de en achtste treffer zaten name lijk liefst zestien minuten. Daar in liep Oost-Arnhem vlot uit naar een 7-17-voorsprong en de thuis- wel eens kunnen bepalen wie kam pioen wordt en wie niet." Delta Sport liep gisteren na een kwartier weg bij Witte Ster 2 dank zij een fraaie dubbele score tijdens een ondertalsituatie. Terwijl Ken neth Mellaart langs de kant zijn tijdstraf van twee minuten uitzat, scoorden Jimmy Niemans en Jor- dy Loo. De kloof liep voor de pauze zelfs op naar zes treffers: 17-11. Dat was maar goed ook, want de stabiliteit was in de eerste fase na de rust even ver te zoeken. Waarom Delta Sport vaak zo'n dip heeft, kon ook goalgetter Niemans niet verklaren. „Misschien dat we tijd nodig hebben om de motor aan de praat te krijgen. Maar waar het precies aan schort, ik weet het echt niet." Nadat doelman Jaco de Loof zijn ploeg met enkele attente reddin gen op de been had gehouden, kwam de Zierikzeese scoringsdrift ploeg kon daar niets tegenover stel len. Uiteindelijk prijkte een 14-27-eindstand op het scorebord. Het niet meespelen van Dirk-Jan Westmaas - hij was nog niet her steld van een operatie - en het uit vallen van captain Marcel de Dreu waren daar ook debet aan. Tjoba's leider moest zeven minuten voor rust (stand 7-9) naar de kant met een knieblessure. „Ik zakte door mijn knie en hoorde knak", ver zuchtte De Dreu na het laatste fluitsignaal. „Daarna werd het spel minder, leek het of we een men taal tikkie hadden gehad. Balen, want bij 7-9 kon het nog alle kan ten op. De ernst? Het lijkt mee te vallen, maar ik moet het de ko mende dagen even aankijken." weer op gang. Via 20-14 liep de thuisploeg na driekwart wedstrijd weg naar 25-15. De tegenstander uit Waspik had zich toen allang met de nederlaag verzoend. „De dekking stond vrij aardig", analyseerde Jimmy Nie mans na afloop. „Er werd niet al leen goed geblokt, ook maakten we goed gebruik van de snelle spel hervatting. Daarnaast konden we zeker vijftien breaks lopen. Er was geen houden aan." Niemans kan nauwelijks wachten op de kraker tegen Olympia'89 over twee weken. „Dat wordt dé clash, daar komt de kampioen uit", voorspelt hij. „Als we die kun nen pakken in eigen huis, staan we drie punten los. Dan heb je het nog veel meer in eigen hand." Scores Delta Sport: Jimmy Niemans 12, Pieter Boot en Jordy Loo 5, Ken neth Mellaart 3, Guido de Graaf en Bob van Lint 2, Martij Giltay en Ruben Bos 1. Nog meer slechts nieuws voor het toch al gehavende Tjoba dus, dat nu al wel de top drie in de compe titie gehad heeft en daaruit wel licht wat hoop kan putten. Vol gend weekend moet de ploeg uit 's-Heer Hendrikskinderen naar Vriendenschaar. „Maar als je zoals vandaag speelt, win je van nie mand. Volgende week kan het niet super zijn, dat kan niet", zei Van Put. „Het spel kan niet ineens om hoog schieten. We spelen vaak en vooral tegen onszelf. Vooral nü, nu het moeilijk is, moeten we er sa men uitkomen. De neuzen moe ten dezelfde kant op." Scores Tjoba: Dennis Broerse 8, Esther van Boven en Marcel de Dreu 2, Johan- neke Vleugel en Kristian Huisman 1 KAPELLE Het persoonlijk kampioenschap li- bre tweede klasse in poule midden is gewonnen door biljarter Martin Sturm uit Serooskerke. Tweede werd verrassend Aaike Verweij uit Goes en derde Wim Walraven uit Middelburg. Sturm speelde onopvallend en zon der grote uitschieters naar boven of beneden. Het was voldoende om de titel binnen te slepen. UITSLAGEN ZAALVOETBAL RZW. Tweede klasse. Damen/Schelde - Geen Idee 1 6-4, Akkerdaas - TA control systems 7-14, KWPD - Hiwako 4-6, TSA brandpreventie - Garderen/Dekker 9-1, Arnemuiden - WZP 6-1. Derde klasse: Torna - Van Boxtel tegelw 5-10, Westkapelle 2 - Engiplast/Uitrtn 2 6-2, 2eeuwsche Stryders - Schinkel ass 3-8, Dom burg ZV 3 - FC Logus 5-5, FC Laurens - AFC 4-6. Vierde klasse. Taxi Centrale 2 - Draad- krabbers 4-4, Jobse timmerwerken - PZN 10-4, Don-VAW 2 7-4. Beker: de Visser - Dom burg ZV 1 3-6, Milano Domburg - VAW 1 8-7, WZP - TSA brandpreventie 10-7, Taxi Centrale 1 - Garderen/Dekker 3-2.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 59