261 sport Bil Twente onthouden ze PSV beleeft een lastig avondje tegen Her- alleen de drie punten venaren uit naar een ruime zege: 5-2. Engelaar is de AN I-DUMP Ron Vlaar gaat zijn AZ te sterk voor ADO acles. Pas in de slotfase lopen de Eindho- Jan Wuytens helpt Utrecht aan overwinning maandag 6 december 2010 PSV-HERACLES door Fardau Wagenaar ENSCHEDE - De Graafschap-thuis: een bar slechte wedstrijd, maar wel drie punten. Dat was afgelo pen zaterdag zo ongeveer het eni ge dat bij FC Twente bleef hangen in de ijzige kou. De spelers warm den zich op en keken alweer voor uit. Morgen, Tottenham Hotspur. Twee vrije ballen van Theo Jans sen, twee goals. De middenvelder haalde er na afloop van de wed strijd tegen De Graafschap (2-0) zijn schouders over op. Hij voelde zich niet de gevierde man en al ze ker niet de redder van de avond. „Ik heb vijf ballen goed gegeven, de rest was heel erg matig. Dit was waardeloos. Deze avond moeten we snel vergeten." Hij was niet de enige die er zo over dacht. Eigenlijk kwam elke speler van de landskampioen gela ten uit de kleedkamer. Te midden van de sneeuw die in woeste draai kolken over het veld werd gebla zen, hadden ze een barre show op gevoerd. „Maar soms heb je er van die wedstrijden tussen zitten", rea geerde Rasmus Bengtsson, die dit keer op de linksbackpositie de voorkeur kreeg boven Thilo Leu- gers. Niet alle vaste supporters van FC Twente hadden het gewaagd de gladde wegen op te gaan. Aardig wat plekken in De Grolsch Veste bleven leeg. En ook scheidsrechter Danny Makkelie maakte zich voor af zorgen over de weersverwachtin gen. „Het veld ligt er wel goed bij, maar op buienradar zie ik een enorme wolk aankomen. We be ginnen zeker en zien wel wat het wordt." Het viel uiteindelijk mee, vonden Bengtsson en aanvoerder Peter Wisgerhof „ledereen had er last van", zei de Zweed. Wisgerhof: „Ik had het pas echt koud toen we net het veld af gingen. Het weer mag in ieder geval geen excuus zijn voor ons spel." Dat vond ook Janssen, maar hij had er wel degelijk last van gehad. „Het was koud en het begon steeds harder te sneeuwen. Op je door Frans van den Nieuwenhof EINDHOVEN - Wilfred Bouma en Orlando Engelaar zijn bij PSV de veldspelers met de meeste erva ring, maar zij gedroegen zich zater dagavond op een cruciaal moment als beginnelingen. Bouma en En gelaar waren er verantwoordelijk voor, dat de wedstrijd tegen Hera cles Almelo veel spannender was dan uit de uitslag (5-2) kan wor den afgeleid. Een deel van het publiek strafte Engelaar genadeloos af voor zijn blunder waaruit de 2-2 van Ever- ton ontstond. Engelaar liet zich de bal afpakken aan de rand het straf schopgebied, overigens nadat Ibra- 'him Afellay zijn tegenstander ach teloos had laten lopen. Hoogstzelden keren de fans van PSV zich tegen hun eigen ploeg. Andreas Isaksson overkwam het vorig seizoen, 11a een blunder te gen Ajax. En Ji-sung Park werd de eerste maanden bij PSV ook wel eens uitgefloten. Bij Engelaar schijnt er iets anders aan de hand te zijn. Hij heeft het afgelopen an derhalf jaar niet het krediet opge bouwd, dat nodig is om zich een blunder te kunnen permitteren. Fred Rutten nam het uiteraard op voor de vice-aanvoerder. „Als het publiek zijn eigen spelers gaat uit fluiten, wordt het wel heel moei lijk om kampioen te worden", oor deelt de coach. „We hebben de steun van onze supporters juist hard nodig." Engelaar wekte zater dag ver voor de 2-2 al de irritatie van het publiek, toen hij in het ei gen strafschopgebied een subtiel en riskant passje gaf op Atiba Hut chinson. De lange middenvelder heeft in sommige opzichten zijn motoriek niet mee. Hij oogt trager dan hij is en zijn superieure tech niek suggereert gemakzucht. Op vallend genoeg reageerde Engelaar wél op de prikkels vanuit de tribu nes, hij gooide er een sliding uit en voerde het tempo van zijn ac ties wat op. Voor Rutten is de kritiek op Engel aar ook pijnlijk, omdat de midden velder geldt als een protégé van de coach. Anderhalf jaar geleden ging vrijwel het gehele transferbudget van PSV naar de toenmalige speler van Schalke 04. Begin vorig sei zoen verving hij Timmy Simons als motor op het middenveld. Rut ten propageert 'voetbal' in het hart van zijn team, Engelaar is daarbij in zijn ogen de ideale schakel tus sen verdediging en aanval. Wilfred Bouma kwam zaterdag met de schrik vrij, terwijl hij juist degene is die de laatste weken het meest bij tegendoelpunten betrok ken is. Dit keer verzuimde Bouma een voorzet van Darl Douglas te blokkeren, waarna Everton de 0-1 binnen kopte. Die treffer was symptomatisch voor de laatste weken. Kleine en grote slippertjes zorgden ervoor dat PSV in de laatste vier competi tiewedstrijden liefst acht doelpun ten tegenkreeg. Opvallend genoeg zorgden Excelsior, NAC Breda en Heracles Almelo voor die treffers en was PSV wel bestand tegen de aanval van Ajax. Rutten conclu deerde daaruit, dat het vasthou den van de concentratie het groot ste probleem is voor zijn ploeg. „Kleine wedstrijden vergen vaak meer concentratie dan grote", zei hij. „Ik vraag me af of die tegentref fers nog incidenten zijn. Dit is ver velend, want als je op deze manier goals tegen krijgt, loop je zeker een keer tegen een zeperd op." De schade viel zaterdag mee omdat PSV, na een rode kaart voor Ree kers van Heracles, volop kon profi teren van de daadkracht van met name Balasz Dzsudzsak en Oia Toi- vonen, die bij de drie eerste belang rijke doelpunten betrokken waren. kop en in je ogen. Het zicht werd steeds slechter." Gistermorgen meldden de spelers van de landskampioen zich alweer op het trainingscomplex, waar na een korte terugblik vooruitgeke ken diende te worden naar het laatste Champions-Leagueduel van morgen. „Wat we van De Graafschap opsteken? Dat we weer verzuimden door te drukken", zei Wisgerhof. Met dat in gedachten begon de ploeg aan de ultrakorte voorbereiding op de wedstrijd te gen Tottenham Hotspur. Voor FC Twente is het kampioe nenbal na morgen voorbij, maar desondanks willen de spelers het thuispubliek een mooie avond be zorgen. Wisgerhof: „Daar doen we het voor. En als we winnen heb ben we nog een kans om als ge plaatste ploeg de Europa League in te gaan. Dat levert toch wat voor delen op, dan kunnen we andere sterke ploegen ontlopen." „We hebben veel geleerd van de wedstrijden in de Champions Lea gue", vervolgde hij. „Dat we slim mer moeten worden, weten wan neer we moeten vallen, vaker tijdrekken. Wij blijven nog veel te vaak staan in de zestien. Al die er varingen nemen we mee in de Eu ropa League en kunnen ons verder brengen. Want we willen graag nog een paar rondes verder ko men." Bryan Ruiz hobbelde op krukken voorbij, hij werd gemist. Ook de spelers van De Graafschap baan den zich een weg door de gang van De Grolsch Veste. Het hoofd gebogen na de 2-0-nederlaag, met respect voor de landskampioen, die ondanks een slecht optreden toch makkelijk de zege pakte. Ze analyseerden de koude negentig minuten nog maar eens. De wed strijd was op dat moment aan Twentse kant al zo goed als verge ten. Twente-middenvelder Theo Janssen (midden) wordt geknuffeld door zijn ploeggenoten na zijn doelpunt tegen De Graafschap, foto Vincent Jannink/ANP DEN HAAG - Na een verre Europese trip naar Moldavië dacht AZ een lastige middag tegemoet te gaan bij ADO Den Haag. Niets bleek minder waar. De Alkmaarders ble ven gisteren eenvoudig overeind en wonnen verdiend met 2-0. De ploeg van coach Gertjan Verbeek nestelde zich daardoor in punten naast Ajax op de ranglijst. Door een beter doelsaldo staan de Am sterdammers nog wel vierde. AZ leek de Europese uitschakeling snel verwerkt te hebben. De Noord-Hollanders vonden elkaar gemakkelijk en troefden ADO zelfs op strijd regelmatig af. Trai ner Verbeek was dan ook een ge lukkig man. „Na een zware week staan we er goed voor. We hebben één van onze betere wedstrijden gespeeld." UTRECHT - Jan Wuytens nam gister middag na de 2-1-thuiszege op sc Heerenveen uitgebreid de tijd voor een ereronde in Stadion Galgen waard. De verdediger van FC Utrecht maakte in blessuretijd de winnende treffer en stapte zodoen de met een heel ander gevoel van het veld dan afgelopen donderdag in het duel met Napoli in de Euro pa League. „Donderdag had ik schuld aan twee tegengoals", zei de Belg. „Dan ben je ondanks de vermoeid heid toch extra gemotiveerd om dat recht te zetten. Dat ik uiteinde lijk de winnende maak, is mooi voor mijzelf, maar er zijn voor het team vind ik veel belangrijker." Heerenveen speelde vooral de eer ste helft goed. „Een gelijkspel was misschien terecht geweest", vond Ricky van Haaren van Feyenoord kopt de bal langs zijn eigen doelman Rob Wuytens. van Dijk. foto Marco de Swart/ANP A- merken sanitair tegen bodemprijzen Kom langs en neem uw offerte mee. Wij zijn altijd goedkoper! U Vindt ons in: Bergen op Zoom van Konijnenburgweg 7 Tel.: 0164 - 210 740 Breda - Noord Huifakkerstraat 10 Tel.: 076 - 593 71 00 CW Tilburg Bosscbeweg 253a Tel.: 013 - 582 13 9t O Veghel* Poort van Veghel 4996 Tel.: 0413 - 36 6212 Wijchen Graafseweg 777 Tel,: 024 - 645 06 66

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 54