sport 131 Bij BC Vlissingen valt alles in het derde kwart op zijn plek Rust heeft Vurona en De Frel goed gedaan, blijkt in Heikant Dammer De Leeuw nog ongeslagen Delta Sport wint duel maar verliest spelers Volg het amateurvoetbalnieuws op Twitter Lands Welvaren is van slag na lange reis Ca naar www.twitter.com/zwsvoetbalaward maandag 6 december 2010 door Merlijn van Dierendonck vlissingen - De basketballers van BC Vlissingen hebben gisteren in de eerste divisie B een ruime over winning geboekt. De Vlissingers wonnen met 91-51 van EBBC 2 uit Den Bosch. Na de minieme nederlaag van vori ge week tegen Lokomotief (94-93), toen in de laatste seconden van de wedstrijd de beslissing viel, had de ploeg van trainer Arjan de Bruin iets recht te zetten. Het laaggeklas seerde EBBC 2 was daarvoor een ideale tegenstander. „Ik had wel het idee dat we deze moesten winnen", zei De Bruin na afloop, al had de oefenmeester niet verwacht dat de score zo hoog zou uitvallen. BC Vlissingen begon goed aan de wedstrijd. De thuisploeg nam het initiatief en dat resulteerde al gauw in een 6-o-voorsprong. De Brabanders kwamen, met name vanwege veel balverlies van BC Vlissingen, terug in de wedstrijd en het leek bij nader inzien toch nog een lastige partij voor de thuis ploeg te worden. De Vlissingse equipe sloot het eerste kwart met een zo klein mogelijke voorsprong (13-12) af In het tweede kwart voerde BC Vlissingen de druk op, maar leed de ploeg weer vaak onnodig balver lies. De Bruin had daar wel een verkla ring voor. „We willen naar de ring toe, kijken of we fouten mee kun nen krijgen, dat is een onderdeel van het spel. We kunnen dat ook goed, maar we overdrijven het soms en dan krijg je onnodig bal verlies." Het meekrijgen van fouten lukte de thuisploeg aardig, want al snel was het maximum aantal fouten bij EBBC 2 overschreden. Voor De Bruin en zijn ploeg was dat een meevaller. De Bruin: „De coach van de tegen partij moet ook rekening gaan hou den met die fouten. Die moet an ders gaan spelen." door Lucien Roelandt In de laatste vijf minuten van het tweede kwart liep de thuisploeg, mede dankzij scores van Dorde Ka radzic en Michel Bosters, uit naar een voorsprong van 42-28. In het derde kwart was de thuis ploeg vervolgens oppermachtig. „Alles viel op zijn plek, we hadden snelheid, we waren goed in de re bounding, fast breaks. Het was ge woon vegen", aldus De Bruin. BC Vlissingen combineerde goed en zocht naar de juiste mogelijkhe den om te scoren en deed dat ook. De score van 64-43 aan het einde van het derde kwart gaf aan dat de wedstrijd eigenlijk al was gespeeld. Het vierde kwart was voor de thuisploeg slechts een kwestie van uitspelen. Arjan de Bruin greep die gelegen heid aan om enkele spelers wat speeltijd te geven. „We zijn nog steeds bezig met een leerproces. We kijken of we jonge spelers wat tijd kunnen geven en dat moet je nu dan ook doen. Dat kan als je dertig punten voor staat." Met een stevige eindsprint, waarin de Vlissingers slechts acht punten incasseerden, werd de eindstand van 91-51 bereikt. Het vertoonde spel biedt perspectief voor De Bruin om met zijn ploeg de play-ofFs te bereiken. De Bruin: „Aan het eind van de rit spelen we nog vier wedstrijden en dan weten we of we richting de play-offs gaan. Dat is een nieuwe kans, een nieuwe ronde. Maar als je zo speelt, dan kunnen we heel erg ver komen." Scores Vlissingen Dorde Karadzic 20 Benjamin Steenbeek 16 Michel Bosters 13 Dennis de Paauw 10 Allard de Jong en Stefan Schrier 8 Emilio Jangbahadoer en Sjors van de Poel 6 Patrick Kompier 4 heikant - De slechte winterse om standigheden zorgden zaterdag voor veel afmeldingen bij de dres- suurwedstrijd van de Stichting Hippische Sport Heikant. Jennifer Reimer was in de klasse Z2 in bei de proeven de beste. Kelsey den Exter uit Vogelwaarde en Isabelle de Cock uit Sinaai wisselden stui vertje in de strijd om de oranje ere- linten in Zi. In de klasse Z2 behaalde de in Ka pellen woonachtige Jennifer Rei mer met de mooi bergopwaarts gaande Razani met 66.76 procent de overwinning. Zij bleef streekfa- voriet Stephanie de Frel uit Koe wacht, met de relaxed door de baan gaande merrie Vurona, ruim twee procent voor. In de herkan sing waren Jennifer Reimer en de Rubiquil-dochter met 67 procent opnieuw de beste combinatie. Stephanie de Frel stuurde de Ne- gro-dochter met een score van 65.29 procent ook nu naar de twee de plek. „Ik woon in België, maar onze paarden staan bij Leunis van Lie ren in Schore", aldus Jennifer Rei mer. „Ik train daar bij Raz Nitzani en dat gaat prima. Mijn paard Ra zani is ook genoemd naar Raz, ze zijn op dezelfde dag jarig. Jammer dat ze binnenkort naar Israël ver trekt." Over haar paard Razani is Reimer lovend. „Ik rijd Razani pas drie we ken, maar het klikt tussen ons. Ik vind het jammer dat ik niet mee kan doen aan het Zeeuws kam pioenschap. Ik sla hier geen wed strijd over, maar ik ben lid van een Brabantse vereniging en mag dus niet aan het ZK meedoen. Stom van me. In januari vraag ik over schrijving naar een Zeeuwse club aan. Bij het outdoor kampioen schap ben ik dus wel van de par tij." Hoewel ze tweemaal haar meerde re moest erkennen in Reimer, toonde Stephanie de Frel zich toch tevreden. „Na een drukke, ver moeiende periode heeft Vurona bijna een jaar op rust gestaan. Het hoofd even leeg maken, dat heeft haar goed gedaan. Ze heeft er weer zin in. Zeven weken geleden heb ben we de draad opgepakt. Tij dens de vorige wedstrijd liep het nog niet helemaal naar wens, maar vandaag gaf ze me weer dat fijne gevoel. Ik heb niet gewon nen, maar mijn doelstelling wel be reikt. Vurona had nog een winst punt nodig om het sportpredikaat van het KWPN te halen. Het wer den er zelfs drie." In de openingsronde van de Zi-ca- tegorie pakte Kelsey den Exter met de veel souplesse tonende ruin Veuillot de overwinning (65.58 procent). De amazone uit Vogel waarde bleef de Belgische Isabelle de Cock met de Dream of Glo- ry-dochter Allure van de Riethoe ve een half procentje voor. In de herkansing nam de amazone uit Sinaai revanche. Zij stuurde haar tweede troef, de Don Cardina- le-dochter Dothea van de Riethoe ve, met 65 procent naar het ere- lint, een procent meer dan Den Ex ter met de Rousau-zoon. „Veuillot is een paard met veel po tentie", aldus Kelsey den Exter. „Heel lenig. Daardoor loopt hij heel mooi de traverse en de schou der binnenwaarts. Ook de wissels springt hij met gemak, maar hij heeft altijd de neiging om op de vlucht te gaan. Hij wil steeds ont snappen. Het is moeilijk hem rus tig en ontspannen te houden. Maar het gaat steeds beter. Van daag liep hij super." door Daaf Kasse 'S-gravenpolder - Johnny de Leeuw heeft zijn ongeslagen status behouden in het Zeeuws kam pioenschap dammen. De Goese- naar won zaterdag in een uitste kende aanvalspartij van Jaap Veer- hoek. Het was al de vierde over winning op een rij van de elfvou- dig kampioen. In de tijdnoodfase had Veerhoek het vereiste aantal zetten gehaald, maar om zeker te zijn speelde hij nog wat extra zetten. In die fase be ging de speler uit Nisse de beslis sende fout. De Leeuw kon doorbre ken naar dam en besliste de partij in zijn voordeel. Daaf Kasse, De Leeuws voornaam ste concurrent, en Danny Wattel kwamen vanwege het barre win terweer niet in actie. Arjo Kousemaker bleef op een sco re van vijftig procent staan na een bizar gelijkspel tegen Martin van Dijk. Kousemaker stond in gewon nen positie, maar liet de zege toch nog glippen. Kees Rijk boekte ten koste van een zeer zwak spelende Kees de Jonge zijn eerste overwinning. In de stand leidt De Leeuw nu met de maximale score van acht punten uit vier partijen. Kasse volgt met vijf uit drie, Kousemaker heeft vier uit vier. Daarna komen vier spelers met drie punten. Wattel had daar slechts twee partijen voor nodig. Rijk drie en Van Dijk en Veerhoek vier. De Schouwse speler los de Wild kwam niet in actie, hij bleef daarom staan op een score van één punt uit drie partijen. De Ion- ge is hekkensluiter met nul uit drie. In de promotieklasse verloor kop loper Frans Blaas in een lange par tij van Wim Koppejan. De beste papieren zijn nu voor René Duse- bout, die zaterdag niet in actie kwam. In de eerste klasse is Jan Grim de te kloppen man. De Souburger won van Lex Mamed en leidt met zeven uit vier. Delta Sport (blauwe shirts) is in de aanval in de wedstrijd tegen Witte Ster 2, dat met 31-18 wordt verslagen. foto Ronald den Dekker door Wim Kakebeeke zierikzee - Met veel overtuiging en doorzettingsvermogen zetten de handballers van Delta Sport gis teren ook de achtste competitiepar tij in winst om. Witte Ster 2 werd met 31-18 verslagen. Jimmy Niemans kroonde zich tot topscorer met twaalf treffers. De 28-jarige Schouwenaar maakte in druk met een paar wonderschone lobjes. In de Zierikzeese zieken boeg was het echter kommer en kwel. Gisteren kwamen er weer enkele nieuwe blessuregevallen bij. Opbouwer Thijs de Vos volgde het duel op krukken; de zeventien jarige Zierikzeeënaar krijgt deze week uitsluitsel over zijn kniebles sure. Na een kwartier was het ook over en uit voor Guust Sluijs. De kleine flankspeler viel op zijn knie en moest het veld hinkend verla ten. Na driekwart wedstrijd viel Martijn Giltay uit met een flink ge zwollen enkel. En Koen de Bruin van de reserves was al voor het eer ste fluitsignaal afgehaakt vanwege knieklachten. „De blessures ko men erg ongelegen", aldus Nie mans. „Ze zouden wel eens kun nen bepalen wie kampioen wordt en wie niet." Delta Sport liep gisteren na een kwartier weg bij Witte Ster 2 dank zij een fraaie dubbele score tijdens een ondertalsituatie. Terwijl Ken neth Mellaart langs de kant zijn tijdstraf van twee minuten uitzat, scoorden Jimmy Niemans en )or- dy Loo. De kloof liep voor de pau ze zelfs op naar zes treffers: 17-11. Via 20-14 liep de thuisploeg na driekwart wedstrijd weg naar 25-15. „De dekking stond vrij aar dig", analyseerde limmy Niemans. „Er werd niet alleen goed geblokt, ook maakten we goed gebruik van de snelle spelhervatting. Daarnaast konden we zeker vijftien breaks lo pen. Er was geen houden aan." Niemans kan nauwelijks wachten op de kraker tegen Olympia'89 over twee weken. „Dat wordt dé dash, daar komt de kampioen uit", voorspelt hij. „Als we die kun nen pakken in eigen huis, staan we drie punten los. Dan heb je het nog veel meer in eigen hand." Scores: Jimmy Niemans 12, Pieter Boot en Jordy Loo 5, Kenneth Mellaart 3, Guido de Graaf en Bob van Lint 2, Martij Giltay en Ruben Bos 1 berkel en rodenrijs - De drieban- ders van 's Lands Welvaren heb ben de inhaalwedstrijd in de twee de divisie tegen G.S. v.d. IJssel ver loren. In Berkel en Rodenrijs werd het 6-2. De Bevelanders beleefden weinig vreugde aan hun bezoek. Na een reis van een dikke honderd kilome ter door de sneeuw kwamen ze iets te laat aan in het biljartlokaal. Een welkome opwarmer in de vorm van een kop warme koffie zat er echter niet in. Het koffieap paraat deed het niet en of de he ren maar meteen wilden begin nen, want zij waren toch al te laat. Ook van de diverse partijen viel weinig te genieten, maar dat had alles te maken met het eigen slech te spel. Alleen Ronald van Geyt won, de andere partijen gingen verloren. Kopman Luc Peeters, in valler Piet Koek en Jaap Hameling leden een nederlaag.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 51