Tjoba komt abrupt tot stilstand Tot 7-7 houdt Tjoba tegenstander Oost- Arnhem bij. Maar dan stokt de machine en volgt een ontluisterende nederlaag. Savok verliest vervelend uitduel De Stene Brug is sterkste in derby Schaker Nieuwelink pareert aanval en leidt Ver we ij tweede in strijd om libretitel maandag 6 december 2010 KORFBAL Tjoba kwam liefst 16 minuten niet tot scoren, van 9 minuten voor rust tot 7 minuten erna. 'Zij hebben de zege gekregen, wij hebben voor Sinterklaas gespeeld.' Tjoba-coach Chris van Put Tjoba (groene shirts) speelt een bizar duel op de vertrouwde bodem van Sportpunt Zeeland. Na 7-7 wordt de Bevelandse ploeg volledig voorbijgelopen door Oost-Arnhem: 14-27. foto Willem Mieras door Michiel Bouwman GOES - Slechts twintig minuutjes waren de korfballers van Tjoba en het bezoekende Oost-Arnhem aan elkaar gewaagd, zaterdagavond in Sportpunt Zeeland. De stand was toen 7-7 en beide ploegen gingen gelijk op. Hoe anders was de situa tie na afloop van het duel. Oost-Arnhem, dat al tien uitwed strijden in de zaal niet had gewon nen, stapte met een 14-27-overwin- ning van het veld. Zoals het snoepgoed voorafgaand aan de wedstrijd, vloog ook het no titieboekje van Tjoba-trainer Chris van Put meermalen door de lucht, om met een klap neer te te komen op de met snippers bezaaide vloer. De" trainer was boos en ook teleur gesteld. „We blijven dezelfde fouten ma ken", zei hij na afloop. „Er zijn nu geen leeggespeelde mensen bij ons, dat kan niet. Je kunt verlie zen, maar dan moet je kruipend over de zaal van het veld komen. Ik heb de beelden van hun vorige wedstrijd gezien: ze (Oost-Arn hem) zijn niet super. Maar wij wa ren slecht. En daarom hebben zij de zege gekregen. Wij hebben voor Sinterklaas gespeeld." De dertien treffers verschil zijn duidelijke, maar vooral ook harde cijfers. Natuurlijk, de Arnhem mers zijn voormalig landskam pioen op het veld en na de degra datie van vorig jaar titelfavoriet in de overgangsklasse, maar Tjoba leg de het jonge team van de Zeeuwse trainster Petra Geelhoedt weinig in de weg. „Verdedigend waren we niet scherp", aldus Van Put. „Zij waren beter, maar de winst was te wijten aan dingen die wij niet goed de den. Er werd niet gelopen, niet ge werkt en er was geen overtuiging. Tactisch was het een drama, bij 7-7 zijn we gestopt met korfbal len." De laatste woorden van Van Put kunnen niet alleen figuurlijk wor den opgevat, maar ook bijna letter lijk. Tussen Tjoba's zevende en achtste treffer zaten liefst zestien minuten. Daarin liep Oost-Arn hem vlot uit naar een 7-17-voor- sprong en de thuisploeg kon daar niets tegenover stellen. Uiteinde lijk prijkte een 14-27-eindstand op het scorebord. Het niet meespelen van Dirk-Jan Westmaas - hij was nog niet her steld van een operatie - en het uit vallen van captain Marcel de Dreu waren daar ook debet aan. Tjoba's leider moest zeven minuten voor rust (stand 7-9) naar de kant met een knieblessure. „Ik zakte door mijn knie en hoorde knak", zei De Dreu na het laatste fluitsignaal. „Daarna werd het spel minder, het leek of we een mentaal tikkie had den gehad. Balen, want bij 7-9 kon het nog alle kanten op. De ernst? Het lijkt mee te vallen, maar ik moet het de komende dagen even aankijken." Nog meer slechts nieuws dus voor het toch al gehavende Tjoba, dat nu al wel de top-drie van de com petitie gehad heeft en daaruit wel licht wat hoop kan putten. Vol gend weekeinde moet de ploeg uit 's-Heer Hendrikskinderen naar Vriendenschaar. „Maar als je zoals vandaag speelt, win je van nie mand. Volgende week kan het niet super zijn, dat kan niet", zei Van Put. „Het spel kan niet ineens om- hoogschieten. We spelen vaak en vooral tegen onszelf Vooral nü, nu het moeilijk is, moeten we er sa men uitkomen. De neuzen moe ten dezelfde kant op." Scores Tjoba: Dennis Broerse 8, Esther van Boven en Marcel de Dreu 2, Johan- neke Vleugel en Kristian Huisman 1 SAS VAN GENT De volleybalsters van Savok verlo ren zaterdag in een bizar uitduel met 3-1 van Groene Ster. Er Was geen publiek, de telsters waren wis selspeelsters en de tegenstander overschreed volgens Luc Chinitor, coach van Savok, alle grenzen van sportiviteit. „Ze provoceerden en deden vervelend door het net. Dit was qua fair play geen leuke pot." KWADENDAMME Het driebandenteam van De Stene Brug won de derby in de derde di visie tegen Steketee Schilders met 6-2. Beide teams leken op een ge lijkspel af te stevenen, maar dat werd voorkomen door Piet Koek en Rob van Linden. Nadat voor de pauze Edwin Geluk had gewonnen namens De Stene Brug, bracht Mar tin Steketee de balans weer in even wicht door winst op Wim de Kok. TERNEUZEN Na vier ronden voeren Kees Nieu welink en Arjo Arendse het Schaak Grens Toernooi aan, voor John Gommers en Theo de Putter. Nieu welink versloeg Dennis van Vliet. Na dertig zetten stond het bord nog vol materiaal. Van Vliet open de de aanval, maar Nieuwelink had een gepast antwoord klaar en creëerde daarna een overwicht. KAPELLE Martin Sturm uit Serooskerke (W) is in Kapelle ongeslagen winnaar geworden van het persoonlijk kam pioenschap libre tweede klasse in poule midden. Aaike Verweij uit Goes eindigde als tweede en Wim Walraven uit Middelburg werd der de. Verweij scoorde het hoogste al gemeen gemiddelde (3.69), maar Sturm mag naar het gewestelijk kampioenschap in Tilburg. Puzzel ouderwets gezellig mee en maak kans op een weekend naar Kuierpadtien in Drenthe! Kijk snel op www.lekkerpuzzeien.nl Een initiatief van

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 50