Zeeland Greveiingenschap wil van Japanse oesters af r KERSTMARKT VEERE in 't centrum Man in hand gestoken Cadeautje voor alle abonnees: Vanaf 7 december bij deze krant... langrijkste fietspaden in de ge meente onvoldoende gestrooid, terwijl andere wegbeheerders dat wel naar tevredenheid doen. Plad- det ergerde zich zaterdag aan de si tuatie in het stadscentrum, waar bezoekers zich in de belangrijkste winterstraten een weg moesten ba nen door de opgehoopte sneeuw. Pladdet: „Dit is een situatie, het koopcentrum van Zeeuws-Vlaan- deren onwaardig. Ik heb ook met ondernemers gesproken, die het ongepast en schandalig vonden dat de gemeente niet had ge strooid en op z'n minst toch een sneeuwschuiver had moeten inzet ten." Ook eigenaren van garages in de Bastionstraat in Axel klaagden hun nood over de gemeente. Ook daar wordt niet gestrooid. Het leid de al tot twee ongelukken. Schapen trotseren de kou tussen Biggekerke en Zoutelande. Afgesloten weg tussen Retranchement en Knokke. foto Peter Nicolai foto Ruben Oreel Vlissingen, Paul Krugerstraat foto Ruben Oreel a.s. weekend Zaterdag en zondag 11.00-17.00 uur. U koopt hier de leukste en lekkerste Kerstcadeau's! Toegang gratis en gratis parkeren! www.kerstmarktveere.nl door Joeri Wisse TERNEUZEN - En 39-jarige man uit de gemeente Terneuzen is zater dag om 21.15 uur gewond geraakt, nadat hij met een mes in zijn hand werd gestoken. De man was met vrienden in de Walstraat in Axel toen zij bekenden tegenkwa men. Eén van die bekenden was kwaad op de 39-jarige man en er ontstond een woordenwisseling. Een 35-jarige man uit de gemeente Terneuzen stak 39-jarige man. ZIERIKZEE - Natuur- en Recreatie schap De Grevelingen houdt er re kening mee dat het opruimen van Japanse oesters in het meer een kwart miljoen euro kan kosten. Omdat recreanten zich in de ondie pe delen met enige regelmaat aan de schelpen verwonden, wil de be heersorganisatie de oesters verwij deren. Dit jaar heeft het Greveiingen schap een onderzoek laten uitvoe ren door onderzoeksinstituut Ima- res uit Yerseke. Zij hebben de oes ters in ondiepe delen van het meer geïnventariseerd en een ad vies opgesteld. Aan de hand van deze resultaten komt er een plan van aanpak. Japanse oesters ko men van nature niet voor in het meer. De soort is in de jaren zestig in de Oosterschelde geïntrodu ceerd en heeft zich snel vermenig vuldigd. Het Greveiingenschap voorziet ook problemen met zeesla. Door veranderingen in de waterkwali teit en schommelingen in de wa tertemperatuur is het wier sterk in opkomst. Zeker wanneer voedsel rijk water de Grevelingen in stroomt, kan de toename op korte termijn enorm zijn. Bij havens kan dit voor problemen zorgen. Het schap heeft nog geen inzicht in de kosten van eventuele schoonmaak- werkzaamheden. Ook in de Oosterschelde vormen de Japanse oesters een plaag. De provincie concludeerde eerder dit jaar dat bestrijding van die oesters niet goed mogelijk is en dat de overlast blijvend is. De provincie wil in de Oosterschelde toestaan dat de schelpen worden opgevist en vermalen tot bijvoorbeeld grit.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 3